Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Поредните крадци - изтърсаци
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   11-12-07 17:43

http://frognews.bg/Frog/index.php?option=com_content&task=view&id=3827&Itemid=1


Са ми забили снимката
http://frognews.bg/Frog/images/stories/moto.jpg


без да ме питат или плащат [smilie23]

Че и коментарите им са с цензура, че не може да го каже човек.

Откъде са се пръкнали пък тия поредни медиини помияри [smilie23]

Ще видя какво може да се направи.

п.п. благодаря на колега-форумец за инфото


Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: thefly_   
Дата:   11-12-07 17:44

кво искаш ся :) нали ти е писано името отдолу :)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   11-12-07 17:45

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: asahi   
Дата:   11-12-07 17:57

Извади кристална чаша.
Сипи вода до 3/4 от обема.
Отпий бавно една глътка.
Наслади се на мига.
Продължи нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: Kanonir   
Дата:   11-12-07 18:06

Моби_Дик, не го приемай като заяждане, гледам снимката няма ексиф данни за автор, нито за права върху нея. Моби_Дик в долния ъгъл също не означава нищо по отношение на авторски права, независимо от къде са я свалили и независимо че може да пише че правата на изложените снимки са с авторски права - в тоя случай при така пусната снимка дефакто няма автор който да има правата.
В случая за теб и мен може да е кражба, но за пред закона това е като нещо оставено на улицата, всеки който го е намерил може да го ползва.
Единственото което можеш да направиш е да им представиш доказателство че снимката е твоя и да се разберете или да я свалят след това или да продължат да я ползват срещу заплащане, но това след като им представиш доказателство за авторство - дотогава те дори и да искат няма с кого да преговарят!


Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: PiToMeN   
Дата:   11-12-07 18:09

Kanonir, то излиза, че мога да си открадна всяка снимка така, тъй като и да има екзиф, аз мога да го махна, или още по-лошо - да го редактирам и да си сложа моето име в него...що за малоумен аргумент беше това не разбрах...

Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: Kanonir   
Дата:   11-12-07 18:17

Какво излиза и какво влиза си е написано в закона - промяната/махането на ексифа с цел ползване на чужда снимка вече е престъпление и никой няма да си навлича чак такива неприятности заради нещо подобно.
Така че объркал си се - аргумента не е малоумен, проява на малоумие е неразбирането му!


Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   11-12-07 18:17

Мен много ме дразни когато се краде, затова не оставам безучастен не само за мой, но и за чужди снимки.
Всички снимки са свързани със средства и време. Не мога да приема, че от труда ни трябва да се възползват и обогатяват точно крадците.
Не мога да приема, че те единствено трябва да имат роля и глас в обществото ни.
Ако приема правилата на това блато и си мълча, значи и аз съм жаба

Първо ще охуля къде-как намеря блатото им фогс нюз.
После ще охуля ЛИЧНО главният му редактор, които се е подписал отдолу (и си е изпъчил и снимката).
После ще се консултирам с адвокат как може да им влезе най-вътрешно. Дори да се наложи аз да съм вътре със средства, ще се опитам да ги обруля както намеря за сгодно.
Я съм шоп. Не сакам на мене да ми е добре[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: papi   
Дата:   11-12-07 18:18

според мен трябва да намериш някой хакер да им хакне сайта-да не се учат друг път да ти взимат снимки без твое знание

Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: Kanonir   
Дата:   11-12-07 18:28

Моби_Дик съгласен съм с мнението ти за крадците - що се отнася за блатото, мисля е по добре да направим първо нещо да не нагазваме в него или поне ако ще газим защото нямаме избор да вземем всички мерки да не сме неподготвени а не да се чудим после как да изплуваме, но това си е мое мнение!
Инак колкото по-вътрешно им го направиш наистина толкова по-добре - стискам ти палци![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: Снежанка   
Дата:   11-12-07 18:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   11-12-07 18:34

Kanonir
Да не нагазваме казваш?
Това означава ли, да не пускаме снимки в сайтове със защитени авторски права?(тя не е пускана другаде)
Относно подготовката: мисля, че съм подготвен по въпроса [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: Kanonir   
Дата:   11-12-07 18:41

Ок, просто от това дето беше пуснал по-горе останах с друго впечатление.[smilie24]
За сайтовете писах (това за тия дето не са взели все още мерки) - ако сайта е написал че всички снимки са със защитени авторски права това още не е достатъчно за да се защитава автора - необходимо е и авторът да може да се асоциира директно със снимката било с име върху нея, било с ексиф данни. Единият ник отгоре не е достатъчен - това не е автор за пред закона.
[beer]



Публикацията е редактирана (11-12-07 18:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   11-12-07 18:46

Kanonir
Доказването на авторството на снимката ми е най-малкият проблем. Случвало ми се е, пък и по това съм експерт [smilie3]
Дори да съм я изръсил 1:1 от оригинал, пак лесно мога да докажа, че е моя.
Аз никога не правя единична снимка!
Но да не навлизам в такива детайли, защото може да е от помощ само на крадци като тия, дето отдолу също са сложили:
© 2007 Frog News. Всички права запазени
[smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: Kanonir   
Дата:   11-12-07 18:54

Не се съмнявам че можеш да го докажеш, наистина не са необходими детайли. [smilie24]
Говорех за друго, предполагам че на теб ти е ясно, ще го потретя за тези дето тепърва ще качват неща в нета.... въпроса е че чак след като го докажеш, можеш да имаш претенции към снимката, ако доказателството е било закачено към снимката в момента на свалянето от жабарите то тогава можеш директно да претендираш за заплащане за времето дето им е висяла на сайта, в противен случай, както казах - след представяне на доказателството договаряш условия за ползването или свалянето на снимката!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: navy   
Дата:   11-12-07 18:58

Аз не обръщам внимание на такива неща [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: Kanonir   
Дата:   11-12-07 18:59

navy написа:

> Аз не обръщам внимание на такива неща [smilie7]

Теби та знаим, немаше нужда да уточняваш![smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: navy   
Дата:   11-12-07 19:02

ма те тъмбнейлчи откраднали бе [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: Kanonir   
Дата:   11-12-07 19:07

navy написа:

> ма те тъмбнейлчи откраднали бе [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Нави, дет ша са кикотиш, така и така е станало, дай да направим темата полезна за да има по-малко подобни случаи, щот за мен превенция му е цаката. Ти така или иначе също си в бизнес с изображения, по-добре кажи нещо дето ще помогне![thankyou]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   11-12-07 19:08

Аз условия по дъжд качулка не договарям.
За мен въпроса не е в парите (то не, че тия нещо могат или искат да платят. Как нескопосано са я лепнали. вероятно това е дело на момчето предполагам с основно образование дето играе ролята на спортен редактор) [smilie5]
Снимката е малка, леко рязната (значи има още инфо, което нямат те). Под логото има още инфо (което нямат те). Аз имам много други кадри.
(това ти го казвам, ако имаха оригинала)[smilie3]
Достатъчно е да дам оригинала на един адвокат (ако те не могат да дадат - въпроса е ясен. Обикновено крадеца не се и опитва да отрича...защото експертизата ще е за негова сметка, както и обстоятелството ще тежи)[smilie3] , да дам запис на ввв страницата им в момента (какъвто съм направил, и която те са длъжни по закона за администраторите да пазят в архива 2 месеца)
и това е.
Ако това работи - ще го направя.
Ако не сработи - в блато сме, т.е. в техни води [smilie18]
Аз не съм ощетен разбира се..[smilie5] , напротив....много се радвам да им създавам неприятности, а аз може би да трупам опит или просто забава с глупаци [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   11-12-07 19:13

Пък ако се укаже, че не е кражба....а от нета снимка просто....и може да се ползва от всеки......
ко ми пречи да им фана жабешките физиономии дето са изпъчили в нета, и да ги пусна в ############################
То правото двуяко нещо, друго си е да имаш решение написано в ръка от съд [smilie3]

[smilie5]

Но да не навлизаме във възможни варианти.
Аз правя само това, което е разрешено....а разрешеното ще го видя [smilie3]



Публикацията е редактирана (11-12-07 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: navy   
Дата:   11-12-07 19:14

Ако ти се занимава... подкрепям [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   11-12-07 19:15

Ми ако не е разорително заниманието, то си е забавно [smilie7]
Е съда ми е на една ръка разстояние, пък и често ходя [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: Kanonir   
Дата:   11-12-07 19:16

ОК, както вече казах - забоди ги в собственото им блато така че да не могат да мръднат, колкото повече такива удавени толкова по добре![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Поредните крадци - изтърсаци
Автор: Стоев   
Дата:   11-12-07 19:16

Удри[smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »