Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против тях?
Автор: antoan   
Дата:   04-12-07 23:15

В Перник има един нахалитет, дето снима абсолютно всички сватби пред- и зад ритуалната зала, после пуска момичета по всичките ресторанти и ни прецаква нас с термалните принтерчета, дето печатат бавно, отгоре на всичко ги прави 13/18 та ни подбива пазара.
Как да се справим?

Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против тях?
Автор: fotografinq   
Дата:   04-12-07 23:19

Пазарна икономика ...няма отърване.Този ще да е идвал към морето на сватба [smilie18]Тука систематанасватбарите работи много яко Сменяй стила и ти докато е време ;) или сменяй професията ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bozo   
Дата:   04-12-07 23:26

Яко...
Това със снимките в ресторанта е стотинкаджийска чалга. Хората се веселят, алкохол, танци, папкане - и на другия ден снимките смачкани и блажни или под масите в ресторанта - сиво ежедневие...



Публикацията е редактирана (04-12-07 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против тях?
Автор: antoan   
Дата:   04-12-07 23:36

Не е точно така.
Този продава по 150-200 снимки за по 2 лева и хората си ги харесват.
А аз се бъхам цяла сватба за някакви си 70-100 лв.....
Е, честно ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против
Автор: chiphead   
Дата:   04-12-07 23:47

ми, аз съм снимал няколко сватби (като втори фотограф), там - няколко такива наглеци - бяха предупредени, да не се пъхат, щот тва е "частно парти" ... май - въпроса опира до организацията на сватбата - знае се - кой има право да влиза, и кой не ... иначе - тва е все едно - да видиш сватба - и да се насадиш на някоя маса - да ядеш и да пиеш ... (за СФ говоря) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против тях?
Автор: boni   
Дата:   04-12-07 23:52

Питаш как да се справим?
Ами спрете да печатате на термопринтерчета и вижте малко как работят хората на запад.
И си оправете цените, кви са тея 70-100лв , по-малко от 400лв на сватба е срамота да се вземат. Но като ги вземате предложете качествен продукт - добре аранжиран албум, мултимедиен диск, флаш сайт...не цъкане на снимки на термопринтерчета.

Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против
Автор: tonevjr   
Дата:   04-12-07 23:53

Няма нищо честно[smilie2] [smilie23] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против
Автор: Viper   
Дата:   04-12-07 23:58

Щом ви е страх от "Експресаджиите-папараци", проблема е при вас. Покажете нещо повече от тях и хората (ако имат чувство за естетика,щото хора всякакви), би трябвало да забележат разликата. Бони много добре ви го е казал...

Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против тях?
Автор: antoan   
Дата:   05-12-07 00:02

Аз лично печатам на термопринтерче, за да изкарам 50-60 лв отгоре, защото в града ни никой няма да те наеме да го снимаш ако му поискаш повече 80-100 лв за работа и още 20-25 лв за стотина снимки 10/15.
Между другото тук никой не предлага аранжиран албум, дават се само снимките и дисковете, а някои дават СД без снимки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   05-12-07 00:04

Това "никой няма да те наеме" и "никой не предлага" си е ваш проблем, вярвай ми.[smilie18] Не сте показали качествен продукт, затова не ви наемат.
Ама щом ви е кеф да се бъхтите за 5 сватби по 80 лв, вместо да направите 2 по 400, ок:)



Публикацията е редактирана (05-12-07 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против тях?
Автор: antoan   
Дата:   05-12-07 00:07

В София как работите,[smilie11] , моля..?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   05-12-07 00:08

Пращал съм често хора от София да снимат за сериозни пари в дълбоката провинция, защото няма местен, който да им предложи адекватен продукт.

Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против тях?
Автор: antoan   
Дата:   05-12-07 00:09

Адекватен продукт[smilie11] що е то?

Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против
Автор: tonevjr   
Дата:   05-12-07 00:10

Бони![smilie24]
Направи едно добро Портфолио,предложи добри услуги,бъди малко настоятелен и като си единственият в града които го предлага и ще взиамаш повече мангизи.Хората харчат маса пари за сватбата и ако ти ги убедиш,че ще направиш най-добрите снимки и за фотографа ще се намерят парички.Може да не правиш толкова сватби,но пак ще изкарваш толкова или повече за по-малко работа[smilie3] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против тях?
Автор: kokolin   
Дата:   05-12-07 00:10

снимайте безплатно .!!!!!!!![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против тях?
Автор: boni   
Дата:   05-12-07 00:11

Адекватен продукт - казах по-горе. Хубаво аранжиран албум (всяка страница се сглобява във фотошоп и после се разпечатва), мултимедиен диск, флаш сайт със снимки от сватбата и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против
Автор: chiphead   
Дата:   05-12-07 00:13

бони, не си прав ... както обикновено - в едно събитие - всичи гледат да изтънят от фотограф, видеооператор, DJ ... за София е показателно, кво остава за по-малките градове ... и кво остава на човека, който иска да се занимава с фото, ама, иска и да яде - кат не му дават 400 лева (не знам, в софия, някой да е дал толко за фотограф - не говоря, за 1-2 случая, а, за общата маса) ???

антоан - масовата цена за фотограф - в София е 120-150 лева - за 150-200 снимки - на диск. снима се жипег, не се обработват (внимаваш кво снимаш) - евентуално - червени очи се оправят ...

Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против тях?
Автор: antoan   
Дата:   05-12-07 00:16

Бони, може да е смешно, но кажи за албумите, как ги правите?
Като се разпечата страницата после как се монтира и на какъв албум? В смисъл какъв размер се отпечатва, 20/30 ли, и после .......кажи повече

Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против тях?
Автор: antoan   
Дата:   05-12-07 00:17

Имаш предвид фотокнига ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   05-12-07 00:23

chiphead, не четеш какво писах по-горе и ми говориш за джепези на диск и т.н.. Явно не си в час с тенденциите в този бизнес...
Антоан - ами сглобяваш си страниците във фотошоп, разпечатваш 20х30 примерно и сглобяваш албум с хубави хорици и т.н.
Ето една елементарна флаш галерийка от сватбата, която изпращаш на младоженците и те разпространяват линка с телефона ти надлъж и нашир по роднини и познати:)
http://belfo.photo-forum.net/sv_gv/index.htm




Публикацията е редактирана (05-12-07 00:24)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   05-12-07 00:27

Примерна страница от албум:
http://joro.photo-forum.net/studio/images/sv4.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против
Автор: chiphead   
Дата:   05-12-07 00:28

бони, чета, ама - докат съм писал - си постнал - кой къде си пратил ... ми - аз говоря за общяата маса в софия - и - имам наблюдения, щото познавам доста хора - видеооператори - които споделят - кой фотограф - колко взима ... говорим за хора, които за заети почти ежедневно със сватби, не само 1-2 недели в месеца .... [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против тях?
Автор: bozo   
Дата:   05-12-07 00:32

А какво се разбира под флаш сайт? Допълнен темплийт, който е еднакъв за всички или индивидуално разработен сайт за всяка сватба? И албума - индивидуален дизайн за всяка отделна сватба, или стандартен шаблон, по който се нанасят леки промени за да не е дословно еднакъв?

http://www.visionari.com/

Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против тях?
Автор: boni   
Дата:   05-12-07 00:39

Ами chiphead, нека блъскат нон стоп за жълти стотинки:) Предпочитам същите пари за 5 пъти по-малко блъскане.
Ето още примерни страници от албум:
http://belfo.photo-forum.net/svg/7str-2.jpg


http://belfo.photo-forum.net/svg/13str.jpg



http://belfo.photo-forum.net/svg/4str.jpg



http://belfo.photo-forum.net/svg/4str-2.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: "Експресаджиите-папараци", дето ни прецакват на сватбите. Има ли лек против тях?
Автор: bozo   
Дата:   05-12-07 00:42

boni, извинявай, но в показаните страници от албума липсва дизайн - има само страниране - това е лично мое мнение, без да имам претенции, че разбирам...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »