Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: mik   
Дата:   02-10-07 21:58

Днес сутринта пускам телевизора и гледам експлорера някакво предаване за тестове и сравнения. Тестваха дигитално радио срещу аналогово и още и оп ей ти тест на МАС G5 срещу PC от висок клас. Теста беше от една игра за която казаха че е доста тежка (аз не играя игрио и не ги знам) и да се обработи една снимка с фотошоп като и се приложи филтър кой от всичките забравих. Кво се оказа че и в двата варианта РС е по-добро като на играта даваше 200 кадъра срещу 100 за МАС. Следващия съкрушителен за мен тест беше да пуснат компютъра от 4 метра някъде височина и кой ще остане здрав и на кой ще му излезе по-евти ремонта като МАС машината беше Г4. Ремонта на РС излезе 100 евро за едно дъно в най-близкия магазин за компютри и машината бачкаше (изключва се външния учукан вид) а за Мас: части няма звъняха на телефон за информация в Apple. Най-близкия магазин се оказа на 25 км. и нямат дъно но ще го оправят за 75 долара на час като цената на дъното е 600 евро!!! За какво иде реч някой ще ми обясни ли Цени

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: dau   
Дата:   02-10-07 22:03

и сега какво? да си спра детето от детска градина ли? [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: джъмбо   
Дата:   02-10-07 22:05

ако пускаш нещо от 4 метра пускай РС [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

аз тестовете за мен ги направих....

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: mik   
Дата:   02-10-07 22:22

И така ли е както го дадоха по телевизията или не? Не че не ми се искам Мас ама за тези пари цяло сомалийско село ще нахрани човек!

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: Bird   
Дата:   02-10-07 22:58

Аз съм го гледал преди време това предаване. Беше епизод от GadgetShow.
Изводът - политиката на Apple e такава, че те кара да купиш си цял нов продукт [smilie23] .

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: джъмбо   
Дата:   02-10-07 23:09

дам като ми се скапа зарядното за мака ми смениха безплатно цялото зарядно [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: hash   
Дата:   03-10-07 09:30

а тия пък като почнат да дават такива стари филми и ме дразнят [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: 2metraninja   
Дата:   03-10-07 10:36

То тва че маковете са много яки е останало схващане от едно време, дето им слагаха скъзита и разни други гъзарии. Сега вече са си съвсем като пц-тата - и архитектури и части, че вече и процесорите са интелски[smile] Много отдавна вече мак- духа умря. Освен един дизайн, който е хубав разбира се и групата верни до смърт (или поне до амок) почитатели по знайни за тях си причини, нищо мак-овско не стана в маковете.

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: vga   
Дата:   03-10-07 10:46

A MacOS? никога повече не искам да се доближавам до РС след Мак. зарежи ти тая работа,че нямало нищо от духа - в мак-а са сложени само най-качествените части, и като бързина и като произход... както и да е-всеки си прави избора но опитай да конфигурираш една система Делл, едно НР и един Мак и виж при еднаква конфигурация цените-понеже и цените се намесиха. все пак говорим за маркови конфигурации, ясно е че като идеш в българския компютърен магазин ще можеш да си сглобиш за 1000 лева същата,ама не баш.но мак е марка, затова я сравнете с други марки които предлагат решения в РС вариант [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: dau   
Дата:   03-10-07 10:57

Джъмбо [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: djidji   
Дата:   03-10-07 11:11

Значи Mac OS (дори и X) можеш да инсталираш на домашно сглобено PC, получава се така наречения Hackintosh. Но варианта е да почнеш сам да си търсиш или правиш драйвери за конкретните компоненти на PC-то. После хубаво да се потрудиш да вкараш тези драйвери в инсталацията и да се надяваш следващия update на операционната система да не забърше къртовския ти труд. Демек получава се една такава система търсиш драйвери-преинсталираш-бършеш-забива... демек няма много далавера. Там е разковничето - комбинация от супер стабилна операционна система върху сносен (ако не и много добър) хардуер. Знаеш че пускаш и работи (и не спираш - моя компютър не е гасен от месеци), разчиташ компютъра да ти върши работа, не ти на него. А иначе тук във форума преди седмица един пич се оплака как Canon-ския софт дошъл с негово 30D не се инсталира на Mac-а му. Реших да помогна, щото пък при мен си работи перфектно и теглихме updates, пращахме по Skype... накрая се нагласи работата, но се оказа, че не е Macintosh а Hackintosh [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: джъмбо   
Дата:   03-10-07 11:12

като си избирах лаптоп за фотообработка (при който дисплея е много важен) аналогични като опции и възможности бяха тошиба и сони.... и двата лаптопа от този клас бяха на цената на мака а сонито даже и с по-бавен процесор.... (и по-тежки)


освен това (което ми е малко неразбираемо) но клиента адски се впечатлява като отида да му занеса снимките след сватбата и му ги демонстрирам на мак.....[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] а и мака има някои добри програми които само той си ги има а аз ги ползвам[smilie7]

всеки с платформата си.... на моя мак има и виндолс (което е лесно но обратното е по-трудно)

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: e-mil   
Дата:   03-10-07 11:23

"...политиката на Apple e такава, че те кара да купиш си цял нов продукт"

А политиката пък на много производители е да ти продадат Уиндоус заедно с лаптопа.

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: джъмбо   
Дата:   03-10-07 11:42

е.... мака също се продава с ОС...[smilie8] в това отношение няма измъкване

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: vga   
Дата:   03-10-07 11:52

Аз лично допреди 6 месеца не се бях сблъсквал с Мак. виждаше ми се сложно, с не добри програми, гадна поддръжка в България, скъпо... но когато видях как работи, поиграх си малко, просто разбрах че това е моята система. страхотни са! изобщо от продуктите на Епъл само иПод не харесвам, иФоун-а е невероятен, всеки компютър им е невероятен... супер компания която заслужи моето лично уважение! с удоволствие съм им клиент!

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: 2metraninja   
Дата:   03-10-07 11:58

Епъл отдавна се издържат с продажба на мп3 плеъри и телефони. Компютрите им са колкото да поддържат доброто име :)
Не казвам никъде че са лоши маковете - даже съм казал в предишния си посто точно това - че е все тая дали мак или пц - то вътре е едно и също.
А за фирмените пц-та отдавна съм я разбрал за себе си тая истина - вкъщи съм с пакард бел, на работа с НР [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: crimson_glory   
Дата:   03-10-07 21:16

Преди няколко седмици си поиграх с един Мак, старичък лаптоп с 1.4 Ghz едноядрен процесор (от старите на Моторола). Работеше с Мак ОС Тайгър.
Това чудо ми скри шапката - отворих десетина програми, сред които Final Cut Pro за видеообработка, пуснах рендер и започнах да отварям и затварям другите приложения, а машинката без да се замисли си вършеше работата. Страхотен user response. Собственикът на лаптопа никога не е работил с Уиндоус. Затвори лаптопа и го сложи в чантата, при което го попитах не го ли е страх, че машината няма да изключи и ще прегрее в чантата, а той ме изгледа в недоумение и каза, че това не може да се случи. Освен това от 2 години не бил забивал НИТО ВЕДНЪЖ! Той щастливо си работи без да знае нищо за регистри, забиване, преинсталиране и т.н.
Какво повече да кажа[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: n1x0n   
Дата:   03-10-07 21:22

Автор: e-mil
Дата: 03-10-07 11:23

"...политиката на Apple e такава, че те кара да купиш си цял нов продукт"

А политиката пък на много производители е да ти продадат Уиндоус заедно с лаптопа.


Сега има още по-нова политика - да ти дадат възможност за downgrade, от Vista към ХР, щото Вистата смърди! [smilie3]

Епъл не могат да тръшнат Майкрософт, ама вторите какви нечовешки усилия полагат да се тръшнат сами себе си...

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: Canon   
Дата:   03-10-07 22:07

n1x0n написа:


> Епъл не могат да тръшнат Майкрософт, ама вторите какви
> нечовешки усилия полагат да се тръшнат сами себе си...
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: crimson_glory   
Дата:   03-10-07 22:16

Някой има ли представа как се държат новите iMac при видеообработка?

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: vga   
Дата:   03-10-07 22:27

crimson_glory - как според теб се държат при положение че всички професионалисти са с Мак [smilie5] it just...works! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: джъмбо   
Дата:   03-10-07 23:45

аймака си го спестявам за тази коледа (защото червенодрешкото ще носи д3) но на пролет ммммммм харесъл съм си един 20 инчов [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мас срещу ПС по Експлорер тв
Автор: landstar   
Дата:   04-10-07 14:51

ЪЪЪЪ, бая старичко е това Г4 - процесора. Значи филма е барем от 3 години. От близо 2 Макове се правят с интелски процесори, та е все същата манджа. Качеството на маковете традиционно е по-високо от почти всички Пс-та.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »