Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Oiympus SP-510UZ
Автор: hadjiivan   
Дата:   23-09-07 18:09

Здравейте!
Моля,търся мнения за Oiympus SP-510UZ.Искам да си купя този Олимпус и търся съвет от професионалисти и хора с по-голям опит
Не съм професионалист но като фотолюбител имам известен опит.Благодаря Ви!![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Oiympus SP-510UZ
Автор: djfroggy   
Дата:   23-09-07 18:29

Здравей,фотоапарата е от по-високия клас любителски фотоапарати.
Предимства;Качествена,светлосилна оптика.
Голямо оптично увеличение.
Недостатъци:
Малка по размери матрица,което означава "шум" в снимката при ниска осветенст при 400АСА например.

Липса на оптична стабилизация:Това означава,че ако снимаш на максимално увеличен ЗУУМ,трябва да вдигнеш скоростта от ръчните настройки поне на 1/500.Ако обаче не ти достига светлина,ще трябва да вдигнеш ИСО/АСА стойностите(светлочувствителноста),което означава шум при малката матрица.

С две думи фотоапарата е отличен,но само за идеални светлинни условия-слънчев ден на плажа или на планина.Иначе-светкавицата.Тя обаче е ефективна до 4м.Автофокуса е малко бавен.При всички апарати с 10 и повече ЗУУМ е така!



Публикацията е редактирана (23-09-07 18:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Oiympus SP-510UZ
Автор: bluegreen   
Дата:   23-09-07 19:04

hadjiivan, май имаше по-назад две такива теми, ако се поразровиш, сигурно ще изплуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Oiympus SP-510UZ
Автор: simbon4o   
Дата:   23-09-07 19:05

хмм фокуса на каноните и панасониците в този клас е повече от бърз. Лично аз този модел не го харесвам, вярно му е ниска цената но на съвсем малко повече пари има и модели със стабилизация и по-рязка оптика. На олитата оптиката става по-рязка при затваряне на блендата съм забелязал на другите повечето рязкоста е най-голяма при макс отворена бленда. Иначе има и много добри страни, цветовете са запазена марка на оли, снимките имат характерния за оли реализъм. Но оптиката издиша на толкова мегапиксела имах C765UZ който беше със същата оптика но на 4 мегапиксела снимаше отлично, на дългия край като зуумнеш един вид мажеше при по-малко светлина хем съм със стабилна ръка. Накратко толкова ако има конкретни въпроси...

Отговори на това съобщение
 Re: Oiympus SP-510UZ
Автор: hadjiivan   
Дата:   23-09-07 20:47

Благодаря за изложените мнения!
Ще изчакам още няколко/ако има/и ще реша какво да правя.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Oiympus SP-510UZ
Автор: fmj   
Дата:   23-09-07 21:42

Според мен Фуджи S 700 Е по дория избор

Отговори на това съобщение
 Re: Oiympus SP-510UZ
Автор: iiccoo   
Дата:   23-09-07 23:43

Според мен Фуджи S 700 Е по дория избор [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Oiympus SP-510UZ
Автор: hadjiivan   
Дата:   24-09-07 20:42

Благодаря на всички изразили мнение![smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »