Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Горещи пиксели (Hot pixels)
Автор: raidera   
Дата:   04-10-07 19:42

От скоро си купих цифров фотоапарат, и като се загледам в снимките откривам странни дефекти. Един приятел ми каза че това са така наречените горещи пиксели. Може ли някой да ми разясни какво представляват горещите пиксели, как се получават, как могат да се открият? Каква е разликата между горещ пиксел и изгорял пиксел(dead pixel)? Как се разбира дали един пиксел е горещ или изгорял?
Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Горещи пиксели (Hot pixels)
Автор: Davidoff   
Дата:   04-10-07 19:47

Горещия пиксел обикновено има максимална стойност на яркост примерно 100% червено или зелено и т.н. независимо какво си снимал. Dead пиксела е черен изгорял не реагира на светлина.
Хот пикселите най-лесно се откриват със dark frame (снимаш със закрит обектив) на висока скорост и висока чувствителност. Изгорелите пиксели пък със снимка на бял фон - съответно се проявяват като тъмни пиксели.



Публикацията е редактирана (04-10-07 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Горещи пиксели (Hot pixels)
Автор: magnifico   
Дата:   04-10-07 20:11

Потърси инфо и в гугъл...сигурен съм, че ще има и нагледни примери.
Davidoff [smilie24] за обяснението!

Отговори на това съобщение
 Re: Горещи пиксели (Hot pixels)
Автор: raidera   
Дата:   05-10-07 11:42

Ами ако белият пиксел стои на всякаква скорост на снимане и всякаква светлочувствителност пак ли е горещ пиксел или е изгорял?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »