Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: Pehata   
Дата:   28-12-19 12:32

Здравейте,
Колебая се между тези два модела. Най-вече не знам дали е удачно да се спра на модел от преди 5 години, макар че чета доста хубави неща за сонито. За съжаление бюджетът ми не позволява повече. Четох вече дискусии за тези апарати поотделно, но директно сравнение не намерих. Става дума за фотография, по-доброто видео във фуджито не ми е определящ фактор.
Благодаря! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: solar_sea   
Дата:   28-12-19 12:56

Нямам опит с фуджито, но снимам със a7S II - като цифров гръб за всякакви ръчнофокусни обективи е страхотен апарат - стабилизация, мерене, focus peaking - всичко си работи. A7 II мисля, че нямаше възможност да снима на електронен затвор, но останалото си е там. С автофокусните за Сони байонет нямам опит и не знам как се държат телата.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: santuco   
Дата:   28-12-19 17:08

Фокусната система на Fujifilm X-T30 е много по-добра, визьора също. Като ергономия трябва да ги хванеш и двата. Фуджито е доста малко и няма възможност за батериен грип.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: dtangelov   
Дата:   28-12-19 17:46

То не само фокусната система на Fujifilm X-T30, но и на предното поколение Fujif е по добра - Сони извадиха читава фокусна система чак с А 7III.
Единственото преимущество пред Фуджи е по плиткия ДОФ и възможноста за работа с ръчки така, че в съответсвие на това което ще снимате можете да направите своя избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: ZENON   
Дата:   28-12-19 18:25

Едното е ФФ, другото - кроп.
Не е ясно защо ги сравнявате точно тия две камери.
Разходете се до някой сайт, който има база с кадри от различни камери и сравнете.
пример

Това, което виждам от горния линк, е ясно изразеното силно шумоподтискане на Фуджи, още на базово ИСО. Но това е интереесно за мен.

Ако бързия фокус не е абсолютно необходим, а техническото качество на кадъра е от значение, то тогава няма нужда от Фуджи.
Определено.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: hansto   
Дата:   28-12-19 18:47

стабилизация и исо, с по-голям чип , но е Сони. Фуджи си е фото компания общо взето и си разбират от нещата. Обективите са им по-добри като цяло. X-t30 е камера на годината в доста разбиращи сайтове. Общо взето плюсове: лек наполовина, с около 300 повече фокусни точки, и fps бяха доста повече в сравнение с Сони.
Само мое мнение, пробвайте и двете

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: ZENON   
Дата:   29-12-19 01:57

hansto
"...по-голям чип , но е Сони".
Само комбинацията от тези няколко думи, биха накарали всеки, който е чел поне 15 мин. нещо на тема фотография, да престане да чете.
Хайде малко по-сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: hansto   
Дата:   29-12-19 08:43

Сонито е фул фрейм. А не е тайна че Сони не специализира само в фототехника. Ето по-дългото обяснение...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: sthbg   
Дата:   29-12-19 09:47

Аз се чудех между A7 III и X-T30. Преди няколко дена взех Fuji-то. Първите ми реакции бяха не особенно положителни, след прехода от Никон фулфрейм, но е много по-лек и постепенно свиквам с него и със системата.



Публикацията е редактирана (29-12-19 17:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: io_bs   
Дата:   29-12-19 10:49

А какви обективи ще се вземат?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: ZENON   
Дата:   29-12-19 13:00

hansto,
недей повече да пишеш на тая тема.
Моля!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: hansto   
Дата:   29-12-19 13:03

това че не съм фен на Сони те обижда ли?
Има различни хора, различни пристрастия, аз не те карам да правиш нищо, и ти не ми давай наклон на ... С здраве :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: D.S   
Дата:   29-12-19 14:34

Абе то нз как още не е станал въргала [smilie18] Какви сравнения, като това са две тотално различни системи ? Всяка със своите силни страни. Фуджито е една от най-добрите крпки. Соните е може би най-достъпната ФФ безогледалка.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: ahead   
Дата:   29-12-19 14:51

Човека не харесва Сони само защото не е стара фотографска марка. Има ги и такива, но са малко. Ако бяха повече е ясно, че от Сони щяха да си продават апаратите с марката Минолта.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: hansto   
Дата:   29-12-19 14:59

не харесвам Сони, защото пускат нещо после 100 кръпки да го дооправят. Пробвал съм, не ме грабна. Имам сега малко x-t20 и ми харесва. Отделно човекът пита за стар модел на сигурно 5 години и Фуджи на 1/2. Как да кажа Сонито ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: solar_sea   
Дата:   29-12-19 16:12

То не бяха 'не било фотографска марка', не ги били разбирали нещата [smilie10], не бяха колко fps снимало, как пускали пачове - все неща дето нямат нищо общо с това как апаратите снимат.

160 - 200 ISO - детайл в полза на Сонито.

6400 - 6400 ISO - детайл отново в полза на Сонито.

От към байонет, FE на Сони е отворен и куп други производители предлагат обективи - Тамрон, Сигма, Самянг, Cosina (Voigtlander,Zeiss), Токина и т.н. С един MC-11 адаптер работи всеки един обектив за Канон без проблем - на практика половината обективи в света втора ръка :) На фуджи системата им е затворена за външни производители, освен едни Zeiss Touit всичко останало на други фирми е ръчно, без комуникация с тялото. Малко като apple, човек доброволно се лишава от избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: hansto   
Дата:   29-12-19 16:53

И аз това казах за исо-то по-горе, а в допълнение има адаптер за канонски обективи за фуджи с автофокус, както и вилтрокс.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: dtangelov   
Дата:   29-12-19 17:47

С риск да си навлека гнева на войнстващите Сони (важи и за Фуджи) фенове, моля не заблуждавайте питащия.
1. Да Сони А7-3 е страхотна камера със супер автофокус, но това не може да се каже за никоя от по ниските версии, а тук става въпрос за А7- 2 на който автофокуса - меко казано не става. (за справка автофокуса на ХТ-3 с нищо не отстъпва на този на А7-3, предполагам и за ХТ-30 важи същото)
2. Цветовете на Сони, въпреки същественото подобрение при третата версия, също не са от най блестящите и трябва доста тегава пост обработка. Фуджи с Канон и Олимпус се славят със страхотните си цветове.
3. Жипега на Сони вкл. и третата версия не става. При правилна настройка жипега на Фуджи, директно от апарата, често е много по добър от това което може да се изсмуче от роу файла и като към това добавим наличните при Фуджи филмови симулации в 90% от случаите може да се снима само в жипег.
4. Въпреки, че е кроп кадрите от фуджи са напълно използваеми до ИСО 6400, а и по нататъшната зърнистост не дразни а напомня визията на лентовите времена.
5. Прослувутата липса на детайл - нормалните хора не гледат снимките на 27 - 32 инчови 4к монитори, а на екрана на телефона, таблета и в най добрия случай на екрана на лаптопа - на екрани с тези размери без увеличение на 100% практическа разлика в детайла няма. При разпечатките разлика в детайлите до А4, а и дори до А3 практически също няма.

За да не съм едностранчив в полза на Сони ще кажа следното:
1. Недостижим за Фуджи ДОФ при използване на обективи с f 1.4 и
f 1.2
2. Недостижимо за Фуджи качество при снимане на пейзажи от статив.
3. РОУ файл със страхотен динамически диапазон.

Въз основа на горенаписаното нека питащия пипне на живо и двата апарата и като прецени какво, при какви условия и с каква последваща постобработка ще снима и вземе своето решение.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: TPECHAT   
Дата:   29-12-19 17:53

Тая тема е адски безсмислена :)
Още оттам, че се започва с това - нямам бюджет.
Важи за всичко - коли, жени, жилища и ... камери [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: ZENON   
Дата:   29-12-19 18:46

hansto,
наклон има на какво да давам, просто не пиши глупости, че се излагаш.
Съвсем добонамерено го казвам.
Хич и нямам намерение да се заяждам или нещо подобно.
Парите на питащия не са наши и е по-добре да сме максимално близо до истината, когато даваме съвет, или да не даваме, ако имаме някакво съмнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: hansto   
Дата:   29-12-19 19:22

аз не разбрах кое е глупост: изброих 3 плюса (стабилизация, ФФ, по-добро исо) на Сони и си казах опита с фуджи. Обективно/субективно си казах кое аз бих взел. Нищо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: D.S   
Дата:   29-12-19 20:01

Това, че сони било отворена система нз защо винаги се споменава, като някъв огромен +. То откъм ергономия и без това куца, па като му накачулиш преходници и сие вече става сложно. Fuji си имат обективи за всичко. Леко скъпи, като за кропка, но качеството е безкомпромисно. А и колко обектива ви трябват ? Това си е скъпо хоби, тайче ако не ви се дават 2-3 хиляди за обективи, не се вкарвайте във филма изобщо.



Публикацията е редактирана (29-12-19 20:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: alext   
Дата:   29-12-19 20:53

Разликите в качеството на изображението са минимални, кропка срещу един от по- слабите като представяне ФФ сензори. Общо взето прецени кои обективи ще ти трябват и излязат по- евтино и вземи тялото за тях. С фуджи за любителско снимане ще получиш по- хубав директен jpeg, което спестява доста време за обработка и субективно по- приятна работа с изнесените контроли. Също АФ е модерен и ще става дори по- добър. Но пък ако обичаш да обработваш, работата с xtrans е специфична и си има някои особености в lightroom, въпреки уж подобренията, които адоби рекламираха. В краен случай capture one. С A7II пък ФФ визията я имаш, файла като обработиш ще те радва, но целия процес е по- скоро неприятен и муден. А АФ си е 2015година, независимо кой обектив му закачиш .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: solar_sea   
Дата:   29-12-19 20:59

Мда, който няма пари за лайка не заслужава да снима. В краен случай може с фуджи, ама с тиксо, че да не се вижда надписа [smilie18]

Отворената система позволява по-лесно да се събере комплект по джоба на всеки, и също толкова по-лесно да се продаде при нужда.

50-ка за Сони f/1.8 - 500лв

35-тица за Фуджи f/1.4, зрително поле като на 50мм ФФ и dof като f/2.1 - 1150лв

Леко скъпи като за кропка - два пъти и отгоре по-скъпи отколкото за FF е абсурд. Особено като ги сравни човек с 200лв за 50/1.8 за dslr.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 II vs. Fujifilm X-T30
Автор: alext   
Дата:   29-12-19 21:23

От такива общи сравнения няма смисъл. Хубавите обективи са пара, независимо кой байонет. Има 55ка за сони 1400лв има и 35 тица за фуджи 880лв. А пък от чужди сайтове се намират къде къде по- добри цени и за двете.



Публикацията е редактирана (29-12-19 21:24)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »