Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 фото техника - преминаване към 4К видео
Автор: nikolay100   
Дата:   05-11-18 14:47

Здравейте колеги,
Имам една дилема с която се надявам да ми помогнете. Понеже искам да започна да снимам 4К видео и ми е необходим ъпгрейд. За момента снимам със Canon 6D. Идеята е как най-безболезнено и с най-малко средства да премина към камера която заснема 4К видео. Опциите които виждам аз и ще ми излезнат на горе долу една и съща цена са следните:
1. Да запазя Canon 6D-то и да закупя Sony a6300 с китовия обектив - тук за мен предимството е, че ще запазя обективите за Canon които имам и няма да е необходимо да ги сменям
Според вас по добре ли е да имаш 2 отделни камери (1 за снимки и 1 за видео), какви са предимствата?

2. Да продам 6D-то и да премина към Canon 5D Mark IV - тук отново предимството е, че ще запазя обективите които имам.

3. Да продам 6D-то и да премина към Sony a7 III - тук ще трябва да сменям всички обективи, защото отзивите, които чета да се снима с преходник и канонски обективи, не са добри.

Трябва да се има предвид, че вариант 2 е най-скъп, а 1 и 3 са горе долу на една цена. Съответно при вариант 3 не съм смятал колко ще ми излезне евентуалната смяна на обективите.

Вие кой вариант бихте избрали? И защо?

Благодаря предварително за коментарите.

Моля темата да не се превръща във война между Канон и Сони. За мен марката няма значение. Основната идея е 4К видео заснемане.

Отговори на това съобщение
 Re: фото техника - преминаване към 4К видео
Автор: marves   
Дата:   05-11-18 14:57

Какво видео ще се снима?
Ще се "грейдва" ли всяко видео на компютър за оптимално качество на картината?

Ще се ползват ли външни рекордери, монитори, микрофони?

Ще се снима ли от ръка, необходим ли е гимбъл за стабилизация?

Също така какви Канон обективи имаш и смяташ да ползваш за видео?
Ръчен фокус или автофокус ще ползваш за видеото?

Отговори на това съобщение
 Re: фото техника - преминаване към 4К видео
Автор: nikolay100   
Дата:   05-11-18 15:09

По принцип основно за microstock ще се използва, тук таме накое аматьорско клипче за реклама или youtube. Целта е да е що годе качествено, но със сигурност няма да се снимат големи филмови продукции и реклами :)

Да, ще грейдвам видеото на компютър.

За момента не съм мислил за външни рекордери, монитори, микрофони, така че без.

Гъмбъл за стабилизация имам.

За сега не искам да споменавам обективите, ако не е проблем.

Но специално за фокуса, желанието ми е да ползвам основно авто :)

Отговори на това съобщение
 Re: фото техника - преминаване към 4К видео
Автор: suggs   
Дата:   05-11-18 19:18

"За мен марката няма значение. Основната идея е 4К видео заснемане."

Значи - купуваш си Panasonic GH5. И преходник за канонските обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: фото техника - преминаване към 4К видео
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-11-18 19:31

5д4 - проблем е кропа при 4К. Всички обективи ти стават почти 2 пъти по-дълги и това те лишава от широки такива. EF-S обективи не пасват, значи оставаш с трети производители евентуално.

А7м3 - много добър избор, но по-скоро за минаване изцяло на тази система, защото аф във видео работи само с нейтив обективи и сигми арт с преходника на сигма. Има и супер яко 120к/с видео... Снима и на високо исо доооооста добре.

А6300 - чудна джобна S35 камера с някои минуси. Има доста ролинг шътър, не че 5д4 няма такъв ... и 1080 записа и е малко по-зле. И мисля, че на високо исо в 4К канона шуми повече.

Сонитата са много добри, ако си навит да положиш усилия да ги разучиш и изцедиш. Каноните вадят прилични цветове без много обработки, но са по-зле на тъмно и като динамичен обхват. За видео говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: фото техника - преминаване към 4К видео
Автор: Crocodile   
Дата:   06-11-18 01:42

Panasonic FZ2000 не е ли вариант ? Имам го , макар че още не съм му разучил подробно всичко но видео прави страхотно и обектива е добър ... Има и много бавен зум за видео и обектива е неподвижен при фокусиране/зумиране ...мисля че това е най лесния вариант за преминаване към 4К , с минимални загуби .Има и вградени ND филтри . Ако не ти хареса просто го продаваш . Имах FZ1000 , сега имам FZ2000 и мога да кажа че вече това си е сериозен апарат , измислен за видео ...



Публикацията е редактирана (06-11-18 02:11)

Отговори на това съобщение
 Re: фото техника - преминаване към 4К видео
Автор: lamerko   
Дата:   06-11-18 02:42

Само дето се гъбаркат с разни неща... лиценза за VLOG е $100 :)

Не че Сони не са по-малко евреи - едно зарядно не им се е откъснало от сърцето.

Отговори на това съобщение
 Re: фото техника - преминаване към 4К видео
Автор: nikolay100   
Дата:   06-11-18 08:33

Благодаря за съветите.

Panasonic Lumix DC-GH5 - не бях се замислил за тази опция честно казано, но тук нещо не мога да открия никакви ревюта и отзиви как работи с канонски обективи с преходник. Също си е доста по скъпа опция.

Panasonic FZ2000 не е лоша опция, но е доста скъпичък за камера с фиксиран обектив. А и при него има доста сериозен кроп при 4К видеото.

Май ще се насоча към sony a6300 с китовия обектив или ако изпадне добра оферта към a6500.

Отговори на това съобщение
 Re: фото техника - преминаване към 4К видео
Автор: Synthy   
Дата:   06-11-18 08:53

Слвед като ще се използва за 4К видео, защо не погледнеш и нещо специализирано точно за такова Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K?


Отговори на това съобщение
 Re: фото техника - преминаване към 4К видео
Автор: suggs   
Дата:   06-11-18 09:13

GH5 работи перфектно с канонски обективи. Имам двама приятели, снимат видео точно с такава комбинация.

Отговори на това съобщение
 Re: фото техника - преминаване към 4К видео
Автор: nikolay100   
Дата:   06-11-18 11:06

suggs написа:

> GH5 работи перфектно с канонски
> обективи. Имам двама приятели,
> снимат видео точно с такава
> комбинация.

Колега, можеш ли да кажеш с кой точно преходник?


Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K - също интересен вариант, но няма continuous autofocus, което е много странно и в случая неизползваемо за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: фото техника - преминаване към 4К видео
Автор: suggs   
Дата:   06-11-18 12:35

Не зная, не съм се интересувал. Не снимам видео, и съм никонец [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: фото техника - преминаване към 4К видео
Автор: Mispic   
Дата:   06-11-18 12:53

Новия fujifilm xt-3 също може да е опция.

Отговори на това съобщение
 Re: фото техника - преминаване към 4К видео
Автор: Gecata   
Дата:   06-11-18 23:37

Разкарваш шестицата и обективите. Взимаш сони а6500 и 18-105/4G. Ако искаш твърди обективи си набавяш 'светата троица' - Сигми арт (DN) 19/2,8 ; 30/1,4; 60/2,8 makro. Тия трите обектива във форума можеш да намериш по за 200-250лв, а за а6500+18-105 ще се бръкнеш още 3К за почти нов, но втора ръка във форума. Смяната и инвестицията си заслужава всяка стотинка.

Отговори на това съобщение
 Re: фото техника - преминаване към 4К видео
Автор: SEURET   
Дата:   07-11-18 15:52

FZ2000 е 1859лв. в момента

GH5 също се предлага на страхотни цени


Отговори на това съобщение
 Re: фото техника - преминаване към 4К видео
Автор: Crocodile   
Дата:   09-11-18 08:39

Автор: lamerko
Дата: 06-11-18 02:42

Само дето се гъбаркат с разни неща... лиценза за VLOG е $100 :)

Не че Сони не са по-малко евреи - едно зарядно не им се е откъснало от сърцето.

Гледах едно видео как на FZ2000 докарват V-log с настройките и се прави примерно на С1 и нямаш проблем .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »