Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 TTL & HSS
Автор: swy   
Дата:   11-09-18 19:57

Здравейте! Обмислям да си взема светкавица за Канона. Някой може ли да ми обясни дали ми трябват TTL & HSS като имате предвид че ще правя клубни снимки и някой друг нощен портрет. Даже ако може да ми обясните какво е HSS ... търсих при чичо гугъл но нещо не мога да схвана смисъла на тази екстра при светкавиците.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: TTL & HSS
Автор: met   
Дата:   11-09-18 20:08

https://foto05.com/article/hss-kak-se-izpolzva


Отговори на това съобщение
 Re: TTL & HSS
Автор: lord_kik   
Дата:   11-09-18 21:55

High Speed Sync позволява скорост по голяма от 1/200 или 1/250 според апарата,но намаля мощността.Ако ти трябваше щеше да знаеш какво е,така че май не ти трябва или поне засега.

Отговори на това съобщение
 Re: TTL & HSS
Автор: Myth   
Дата:   11-09-18 23:40

Високоскоростна синхронизация, позволява ти да снимаш със светкавица над синхронната скорост, често се ползва през деня, като запълваща светкавица :)

Отговори на това съобщение
 Re: TTL & HSS
Автор: flac   
Дата:   12-09-18 00:03

Всеки си споделя - каквото знае, или не му се споделя.

За HSS си е казано на Светкавицата - осветява Обекта примерно 100 пъти, докато Затвора се затваря..., но трябва да намалиш Мощността на светкавицата...

Това става за части от секундата.. и така замразяваш Обекта....

По принцип се прави друго - снимаш на синхронна скорост ( която ти позволява апарата - пр. 1/200, или 1/250 от секундатаААААА.

А използваш Светкавица с кратък импулс...
( портативните го могат, но нямат мощност )....


Студиййнa светкавица с Кратък импулс (t-0,1. ако имаш Кинти )(Имаше някакъв виц... ). t- 0,5 не го гледай...

Самата Светкавица, или Светлината от нея - ЗАМРАЗЯВА ОБЕКТА.

Динафос - Спиидстър - бюджетни, Айнщан - Американски много добри и като цени 1/6000 сек. и прочее глупости...

Не ми се заиграва с Математиката, но е нещо подобно...

"АСАХИ" ще спомене - други - също..

Приятна вечер. !



Публикацията е редактирана (12-09-18 01:09)

Отговори на това съобщение
 Re: TTL & HSS
Автор: MarinY   
Дата:   12-09-18 02:18

Не става изобщо дума за студийни светки.
При слънчево време и синхронизация на висока скорост, мощността пада драстично и ако обектът е на повече от 2 метра, изобщо няма да видите ефект от светването. Т.е. Тази функция не работи.

Отговори на това съобщение
 Re: TTL & HSS
Автор: lord_kik   
Дата:   12-09-18 05:50

Абе вие четете ли темата,човека каkво ще снима и къде,а flac вече предлага студийно оборудване.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »