Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon EOS M10 - мнение или достоен конкурент
Автор: pavlin_and   
Дата:   19-12-17 14:25

Здравейте на всички. Така като предстоят няколко пътувания през следващата година, решихме да се обзаведен с апарат покрай празниците. Харесал съм горният модел, поизчел съм доста информация в интернет и съм почти готов да купувам. Но дявола седи на рамото и ме дърпа да премисля :)

Та бюджета е скромен - 900лв.
Търси се компактен апарат със селфи скрийн и usb charging. При този модел ми хареса и тъчскрийн-а и уж леснотата на използване.

Другите варианти са Сони А5100 и Фуджи X-A 2. При тях няма тъчскрийн, но предполагам има други неща с, които компенсират. И двата идват с Китов обектив, а канонът се намира с допълнителен обектив 22/2 което също ми накланя везните към него.

В момента не сме мислили за допълнителни обективи след това, но гледам че стъклата на Фуджи са доста скъпи и това, като ли ме отказва от тази марка.
Предпочитам апарат със сменяема оптика, ей така за всеки случай :) А пък и компактните с по-големи сензори са доста над бюджета, така че мисля да ги пропусна.

Та търся съвет и мнение дали канонът ще е достатъчен за нуждите на хора снимали с телефоните си досега. И дали някой от другите два апарата ще е по-походящ?
Мерси предварително на отзовалите се.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M10 - мнение или достоен конкурент
Автор: mouzata   
Дата:   19-12-17 14:54

А нужно ли е да са само тези модели? С тези изисквания също се справя и Panasonic GX800, който почти се вмества в бюджета. Touch интерфейсът е много добре направен и си мисля, че ще е подходящ за хора използвали само телефон преди това. А и китовият обектив (12-32мм) е много остър и в същото време компактен (палачинка в пибрано положение).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M10 - мнение или достоен конкурент
Автор: kvakioh   
Дата:   19-12-17 15:09

Ако е Сонито, обективът 16-50 е много гадничък.
Ако е Фуджито, 16-50 е ок като китов, но всеки друг ще натоварва в повече от всяка друга марка.
ЗА М10 един 18-55 и 22/2 са идеалната комбинация.
Имах такъв М10, но слагах други обективи. И бях доволен.
За 650лв купих един Самсунг NX Mini с два обектива през ebay, това е отличната камерка, но е все по-рядка.
Да не се пропускат и Олимпус и Панасоник, китовите им са подобрени в сравнение с по-старите. Не зная дали се вписва в бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M10 - мнение или достоен конкурент
Автор: io_bs   
Дата:   19-12-17 15:35

M10 изглежда да е най-добрият вариант в този случай. С кой китак върви тялото? 18мм не са много широки на 1,6 кроп.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M10 - мнение или достоен конкурент
Автор: pavlin_and   
Дата:   19-12-17 17:25

Не се бях замислял за Панасоник-а, ще го разгледам.
Засега по коментарите изглежда, че канонът ще задоволи най-добре нуждите ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M10 - мнение или достоен конкурент
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-12-17 19:00

Камерката е доста орязана. Ако имаш възможност да се напънеш за М6 ще е по-добре особено, ако мислиш за снимане на влогове М10 няма жак за микрофон примерно. Липсва и колело за режимите, всичко е съвсем като на ixus сапунерка. Единственото хубаво в камерата е размера на сензора и екрана, че се върти ама другите неща може и те да ти затрябват. Доста неудобно и бавно се работи без някои контроли. Снимането на ауто ... до голяма степен обезсмисля камера със сменяеми обективи.

Лошото е - липсва новия сензор с dual pixel фокуса и това значи кофти АФ. Кофти динамичен обхват и нива на шум.

Ако няма да снимаш влогове или решиш, че няма да сменяш обективи помисли и за Sony RX100II/III/... защото тотално замества М10 или М6 с китака, ако ще ползваш само този обектив, а размерите и теглото са МНОГО надолу.

Другото е - помисли за бъдещето и какво обективи може да ти затрябват, ако имаш такива мисли заглеждай и другите системи безогледалки.

Помисли и за тяло с ел.визьор. Когато снимаш навън на слънце визьора е МНОГО голяма екстра!

Не купувай камера заради марката и т.н. това са глупости. Всички камери снимат и всички камери се правят в китай... все тая е какво пише на нея.

В момента М10 е супер евтина в нашите магазини. Но за това си има и причина... 18мп сензора е много стар вече. Наскоро купих за шефа си М6 понеже реши да става влогър и камерката е супер за начинаещ. Фокуса е бърз, умен (намира си обекти, следи ги, ...), екрана е готин, тъча работи доста добре. Мисля, че си заслужава. Ако нямаш парите и не държиш на марката виж оферти за А5100 на сони. Фокуса е много по-добър от на М10. Сензора също и като цена са сходни.

ПС панасониците са яки, ако ще ползваш техните обективи. За адаптиране на стари твърди обективи примерно за портрети са зле заради размера на сензора. Другия проблем са цените на обективите им и до някъде трудното постигане на боке, ако е нужно.



Публикацията е редактирана (19-12-17 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M10 - мнение или достоен конкурент
Автор: pavlin_and   
Дата:   19-12-17 21:42

Ами бюджета е фиксиран, това му е макса :) Влогове няма да правя, спорт и така нататък няма да се снима. Искам просто камера,с която да запечатам хубав спомен, но да е различна от телефон и теми подобни евтини камери. Визьор не ми трябва, за обективи не знам дали ще му дойде времето. Затова и ми хареса този канон защото идва с 2 обектива и ще мога да усетя дали е за мен този вид камери. :) Дето се вика, докато не пробваш, няма как да разбереш. Явно Сонито е най-добрият заместител на канона. И колега на лично съобщение ме насочи натам. Притеснява ме само че ще го взема с китовият обектив и дотам, ще забравя каква ми е била първоначалната идея ,:)

Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M10 - мнение или достоен конкурент
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-12-17 04:22

Препоръчвам това:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=95931

Няма селфи екран, но има Wi-Fi и може да се командва дистанционно от всеки смарт телефон. Малка и удобна камера с много възможности и доста по-голям сензор от 1/1.6 (Canon EOS M10). Обективът не се сменя, но е с много добра светлосилна оптика и прекрасна стабилизация. По-добре е да се учиш да снимаш с това, отколкото да започнеш да градиш безсмислена система, без да знаеш дали точно това искаш. Пък и Canon EOS M10 е изначално лош избор.

П.С.
Обявата НЕ е моя и НЕ познавам продавача.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M10 - мнение или достоен конкурент
Автор: lamerko   
Дата:   20-12-17 04:52

То хубу, ама сензора на M10 не е 1/1.6, а стандартния APS-C кроп на Канон 1.6х. С други думи М10 има по-голям сензор от LX100 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M10 - мнение или достоен конкурент
Автор: kvakioh   
Дата:   20-12-17 18:43

Варианти различни има доста, но явно се иска селфи екран да се върти и USB зареждане. Така е доста точно да се даде каквото се иска като информация.
М10 е доста добре, само както казах да се вземе ако може тяло и после 18-55 или само 22/2. 15-45 е гаден китов обектив. Но предполагам и че няма да има много придирчивост и според условията начални каквато и да е комбинация ще е ок.
5100 Сони с 18-55 също е доста добре, по-добре от М10 и Fuji.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M10 - мнение или достоен конкурент
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-12-17 19:14

Абе гаден 15-45 макар че не съм сигурен в това :) обхвата му е по-добър особено на по-малкия сензор на канон(1.6х е кропа). За мен това е по-смисления обектив, в сгънато състояние е доста компактен. Механично изглежда по-добре от сонешкото 16-50. 18-55 на канонски сензор е тесничко малко.
Фуджи не са лоши ама не са за бедни.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS M10 - мнение или достоен конкурент
Автор: kvakioh   
Дата:   20-12-17 19:38

Двете условия и третото до 900лв ограничават и е малък избора.
Но поне има представители.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »