Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Препоръки за първи фотоапарат
Автор: veselinaradova   
Дата:   24-11-17 11:22

Здравейте, искам да си купя фотоапарат, който да е подходящ за портрети, пейзажи и т.н. Искам също да е подходящ и за начинаещи, тъй като досега не съм снимала с професионален фотоапарат. Спряла съм се на Nikon D5000 с обектив AF-S 18-105. Четох, че за начало ще свърши добра работа. Не искам да сменям обективи и затова ми се иска да си имам един, който да е универсален. Някой ако може да ми даде съвет дали изобщо съм се спряла върху подходящия фотоапарат и обектив като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   24-11-17 11:32

5200, 5300 + 18-140.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   24-11-17 11:43

Като за начало тия приказки за "професионален фотоапарат" са само за фейсбук - въпросния модел D5000 освен че е доста стар, но и е "entry level" - камера за начинаещи.

Дали ще е подходят за портрети или пейзажи - това вече зависи от обектива - точно тези две направления по принцип е добре да имат съответния обектив, но като за начало може да се тръгне и с универсалния туристически 18-140.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: iasen2   
Дата:   24-11-17 14:23

D5000 и другите подобни не да професионален клас фотоапарати. Според класификацията на Никон са потребителски клас.
D5000 с обектив AF-S 18-105 няма да прави нищо повече от снимки с телфон с добра камера.

Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: asahi   
Дата:   24-11-17 14:39

D5000 с обектив AF-S 18-105 е достатъчно добър, за да направиш фотографска изложба или да спечелиш Пулицър за фотожурналистика.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: Crocodile   
Дата:   24-11-17 17:58

Asahi ти си голям мислител бре ! Колко пулицъра спечели точно ти , не давай акъл че ще ти трябва за тебе [smilie18]



Публикацията е редактирана (24-11-17 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: Crocodile   
Дата:   24-11-17 18:11

За апарат със универсален обектив бих препоръчал ТОЗИ ,

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   24-11-17 18:16

Е то за Пулицър не се изисква кой-знае каква техника - всяка сапунерка би свършила работа. Но трябва да си на правилното място в правилното време - нещо, което повечето не биха искали да се случва [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: asahi   
Дата:   24-11-17 18:30

Кроки, почувства ли се значим?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: ombre   
Дата:   24-11-17 19:20

Бих се насочил към безогледалка,която с нищо не отстъпва на този никон,даже в някои случаи може и да е по добре.Щом няма да сменяте обективи,за какво ви е такава камера?Това тяло освен,че е старо и е ентри,няма и микроаджъсмент,което значи евентуално носене в сервиза на никон за калибрация,ако няма точен фокус.Както знаме,не най добрия сервиз техния.Няма понятие профи апарат.Лично аз не бих го купил.Ако е никон 7-серия,иначе някое малко фуджи,сони,оли,има варианти не е като да няма.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   24-11-17 19:28

Точно комбинацията D5000 и 18-105 VR беше първият ми Nikon [smile] Направих много хубави снимки с него. По принцип бих го препоръчал за начинаещ, но вече остаря като модел, и трудно може да се намери в добро състояние и на малки кадри. Затова според мен е добре да си потърсиш в Базара обектива, и след това за останалите пари някое запазено тяло. Така или иначе е почти сигурно, че ще го смениш с нещо друго, като понатрупаш опит.
И по възможност при покупката доведи със себе си някой, който разбира, за да го тества за скрити дефекти.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: io_bs   
Дата:   24-11-17 19:45

iasen2 написа:
> D5000 с обектив AF-S 18-105 няма да прави
> нищо повече от снимки с телфон с
> добра камера.
> Успех !

Първият ми сериозен фотоапарат (който още имам и ползвам) е D90 (който е със същия сензор на Д5000) и същият обектив 18-105. С риск да вляза в офтопик ще постна няколко снимки от комбинацията. Да, тези тела вече са остарели, но затова пък са и евтини. Ако бюджетът е по-висок няма да е трудно да се препоръчат D7100 или поне D5200.


https://farm8.staticflickr.com/7350/8727641987_51bfab1494_b.jpg

Magical Moment by Yoan Mitov, on Flickr


https://farm4.staticflickr.com/3823/9141117499_512b8b6484_b.jpg

Silky Fall by Yoan Mitov, on Flickr


https://farm6.staticflickr.com/5560/14285196355_f04261e452_b.jpg

Sunset vs Storm by Yoan Mitov, on Flickr



Публикацията е редактирана (24-11-17 19:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   24-11-17 20:48

Значи, напълно възможно е да се набутат едни пари за каквото и да е старо тяло със също така стар обектив, НО това означава ВЕЧНА ДРУЖБА с тях или продажба с огромна загуба. Та, по-добре девойката да се снабди с още малко средства и да вземе нещо по-ликвидно все пак. Естествено това е изцяло МЛМ[beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: BXMarkov   
Дата:   24-11-17 21:58

Това изказване D5000 с обектив AF-S 18-105 няма да прави нищо повече от снимки с телфон с добра камера. е ..без коментар. И не прави чест на човек с претенции, защото е силно заблуждаващо.

Асахи и Куазимодо са дали най смислените мнения до тук. Тялото се сменя често, така че като начинаеща, което и да вземеш ще е временно, нещо не скъпо и по-простичко, ще ти е по-лесно да го усвоиш. От обективите 18-105 или 18-140 са идеални за начало, ще можеш да снимаш всичко което си изброила.



Публикацията е редактирана (24-11-17 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: iasen2   
Дата:   24-11-17 22:48

не искам да споря с вас, няма никакъв смисъл. Изказвам си моето мнение. тези обективи са пълно фотографско и творческо недоразумение.
още повече за ужастни за обучение.
в студиото ми като дойде някой с такъв обектив да се учи да снима, след 10 минути снимки се е наврял с обектива в деколтето на моделката.

почти нищо не се вижда през него като кадрираш и фокусираш, особено на големите мм.



Публикацията е редактирана (24-11-17 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   25-11-17 00:48

Колко е бюджетът?
Тези апарати са доста големички за дама.
Професионален и не искам да сменям обективи са несъвместими понятия.
Трябва компромис с едно от двете.
Все пак финансите ще решат.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   25-11-17 02:30

Мила ми Веселина, като начинаещ питай начинаещите [smilie5] ... Миналия Февруари си купих Nikon D3100 + 18-55 за крупната сума от .... 360,00 лева [smilie5]... Не искам да звучи нескромно, но с точно тази конфигурация мой кадър беше избран за 1-ва страница на този сайт ! Както са ти писали по-горе - ако имаш финансовата възможност вземи си D5200, ако не - гушвай Д5000 и си свиркай :)... Времето ще реши нещата ! Моето скромно мнение е - ако искаш да се научиш да караш велосипед НЕ си купувай болид от F1 ! Успех :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: ombre   
Дата:   25-11-17 09:33

Робурт,не веднъж е обсъждана темата с точкуването,вярвам,че ще се сетиш какво имам в предвид.Останалата част от коментара ти с нищо не помага на питащата,освен да повториш с твои думи вече казани коментари.Демек да се похваля,пък с останалото нищо ново не мога да кажа.
Тотално безсмислен коментар...[smilie23].

Съгласен съм Марков,и въпреки това,смята,че е добре да се разгледа варианта за безогледалка.Спомена се бюджет,ккоето също е фактор,както авторката трябва да каже и какво ще се снима най-често.Теглото в един момент да не дойде в повече.
ПС-има добри камерки без да им се сменя оптиката,които си снимат съвсем прилично.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: deandimov   
Дата:   25-11-17 09:48

Sony a6000 ако бюджета позволява.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: obscureman   
Дата:   25-11-17 10:13

veselinaradova, добре си се насочила и това е добро начало, за да се учиш и да придобиеш представа как да продължиш по-нататък, ако ти допадне заниманието. На първо време теорията е също много важна. Моето начало беше нещо подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: veselinaradova   
Дата:   25-11-17 22:12

Благодаря за всички мнения. Честно казано ми помогнаха много. Бюджетът по принцип е до 550/600 лв. Искам да се науча да снимам като за начало random неща, било то някой друг портрет или пейзаж. А обективите не искам да сменям, защото съм доста дребна и предполагам няма да ми е удобно да ги разнасям със себе си, когато реша да снимам някъде. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: asahi   
Дата:   25-11-17 23:33

С 550/600 лева е най-добре да запишеш един курс за 250 лева. Там ще снимаш с чужда техника, но ще научиш много. След това ще знаеш какво искаш и как да го постигнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: colorphoto   
Дата:   26-11-17 02:16

Ако нямаш пари за курс - в книжарниците вече има доста книжки че да не налучкваш кое как е във фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: ZENON   
Дата:   26-11-17 02:35

Ето нещо, което може да помогне за начало и без да се наливат пари в курс.
https://photo-forum.net/ebook/start.htm

Старо и забравено, но в голямата си част е актуално.

Иначе мойте 20 стинки по въпроса - от базара нещо безогледално с китов.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за първи фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   26-11-17 07:16

asahi написа:

> С 550/600 лева е най-добре да запишеш
> един курс за 250 лева. Там ще снимаш
> с чужда техника, но ще научиш
> много. След това ще знаеш какво
> искаш и как да го постигнеш.

Нещо си се объркал[smile]. Апарати раздаваха едно време в двореца на пионерите [smilie5]. Сега всеки курсист си носи от вкъщи [smilie5]. Ама карай, важното е лапаница да има[smilie18][beer].


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »