Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Niokn D600 vs Sony A7 vs Canon 6D
Автор: muza12   
Дата:   20-11-17 13:55

Здравейте! Мисля за нова покупка на едно от трите тела.
Ще се снима портрети пейзажи и някой друг концерт.
За обективи си мисля за Никона 28-75 ф2,8 за Сонито 28-70 и за Канона Canon EF 24-105mm.

Какво е вашето мнение?

Отговори на това съобщение
 Re: Niokn D600 vs Sony A7 vs Canon 6D
Автор: alext   
Дата:   20-11-17 14:28

Ако се насочваш към A7 гледай поне втората версия, доста неща са подобрени и стабилизацията в тялото ще помага за концерти.

Отговори на това съобщение
 Re: Niokn D600 vs Sony A7 vs Canon 6D
Автор: yakumo   
Дата:   20-11-17 14:33

текст


Отговори на това съобщение
 Re: Niokn D600 vs Sony A7 vs Canon 6D
Автор: kvakioh   
Дата:   20-11-17 18:01

ОТ трите само 6Д може да е с Д600. А7 е друга работа.
6Д излиза най-напред. Не само заради 24-105, а и заради употребата на други обективи.
Д600 бих сложил Д610, нагъчкани фокусни точки, иначе всичко друго е ок като картинка и т.н. Този 28-75 да не е Тамрона?
А7 има пластмасов байонет, ултраслаба батерия, може да се сложат доста различни обективи. 28-70 е най-слаб като обектив.
Всичко зависи какво ще се снима, и не само тия базови обективи да се мисли.

Отговори на това съобщение
 Re: Niokn D600 vs Sony A7 vs Canon 6D
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-11-17 20:57

За мен лично, ако се купува такава камера, за да се ползва само с кой да е от тези зуумове е напълно безсмислено действие :).

Самото задаване на въпроса така ме навежда на мисълта, че питащия е начинаещ чул, че трябва фул фрейм камера, за да са снимките най-добри. В този случай изобщо не препоръчвам такава камера. Препоръчвам по-евтина начална система с поне два обектива и при натрупване на опит и знания - ъпгрейд към нещо, което вече ще може да бъде избрано без да се пита тук, защото вече ще има знания на която база да се избере най-подходящ инструмент.

Портрети, пейзажи и някой друг концерт... много общо казано е. Портретите се снимат по различни начини и повечето включват повечко боке (изброените обективи не стават за такива работи), пейзажи могат да се снимат с всичко... да кажем, че изброените обективи стават за това предвид това, че са туристически китаци. И последното... на повечето концерти изобщо не пускат с камери камоли големи фул фрейми... има значение и колко е далеч сцената, колко е тъмно...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »