Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ при избор на обектив
Автор: historia   
Дата:   29-04-18 20:13

Здравейте, наскоро си взех Canon EOS 1300D+ЕF-S 18-55 III китов обектив, но искам да с взема втори обектив. Спрял съм се на Canon EF 50mm f/1.8 STM или Yongnuo 85mm f/1.8(тъй като канонския еквивалент ми идва малко по-скъпо). Ще го ползвам за портретна фотография. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: MrPhoto   
Дата:   29-04-18 20:44

аз само ще ти кажа - йонгнуото да го забравиш - веднага и завинаги, не се бъзикам!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: historia   
Дата:   29-04-18 21:10

Толкова ли е зле? Бях чел теми за него, че му куца АФ и трябва да ползваш МФ, и че не става за бързо движещи се обекти.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: BXMarkov   
Дата:   29-04-18 21:22

historia, освен това втора ръка 85мм. на Канон върви около 400 лв., тоест много изгодно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: historia   
Дата:   29-04-18 22:02

Значи ще търся втора ръка Канон, някакви препоръки какво трябва да се следи при втората ръка обективи освен да са запазени ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: BXMarkov   
Дата:   29-04-18 22:16

Освен да са запазени на вид, да не са надраскани или зацапани лещите, другото в общи линии е късмет.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: io_bs   
Дата:   29-04-18 23:09

Проверяваш дали всички пръстени, копчета и т.н. работят плавно и гладко, правиш пробни снимки (на плосък обект) и ги разглеждаш - на отворени бленди ъглите трябва да са еднакво по-меки, ако едната половина е по-мека - обективът е децентриран (и вероятно изпускан). Другото го написа колегата горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   30-04-18 20:34

50 stm

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »