Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Поредната питанка за " турбо-сапунерка "
Автор: martin_minkovs   
Дата:   27-01-17 00:47

Привет на всички !

Пускам поредната тема, в която един незнаещ, иска да си купи нещо, ама ... и той не знае, точно, какво.

Търся си турбо - сапунерка ( без значение нова или втора ръка, стар или нов модел, стига да ми даде това, което търся), като бюджета ми е 500,600,700 лева. Машинката ще се използва за запечатване на риболовни излети, които представляват - 7,8 .. 10 часови преходи по планински реки, в търсене на пъстърви. До момента, снимах с телефона, но не е удобно, не ми харесват снимките ( практикуваме риболов хвани - пусни, в който остава само тръпката и снимката). На рибите не можеш да кажеш " стой " и в крайна сметка ... от 50 снимки, има 10, които са се получили.
За тези пари, разбира се, не очаквам чудеса, но искам нещо, което:

- сравнително леко;
- добър автофокус;
- стабилизатор на изображението ( не знам дали това е точното название на функцията);
- висока рязкост на изображението( и тук не съм сигурен, доколко съм разбрал прочетеното) - в гъсти гори, светлината е много малко, което, поне при телефона, се явяваше проблем;

Прочетох статии, разгледах форуми и магазини, но моделите в този ценови клас ..., са, найстина, много, а аз не знам какво да търся във фотоапарата.

Благодаря на всички, които ще вземат участие!

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната питанка за " турбо-сапунерка "
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-17 00:52

Sony Rx100.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната питанка за " турбо-сапунерка "
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   27-01-17 01:04

Принципно "турбо" предполага "голям зуум", допускам, че тук не се търси точно това.

+1 за Sony RX100.

Апаратчето е много яко, може да се зарежда от battery pack, както телефон, има и 10fps burst, за момента в който рибата трябва да бъде изловена.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната питанка за " турбо-сапунерка "
Автор: dragovarvar   
Дата:   27-01-17 07:33

Panasonic FZ 200/ FZ 300 Nikon P900,

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната питанка за " турбо-сапунерка "
Автор: Антивик   
Дата:   27-01-17 08:19

Щом го търсиш за риболовни излети се ориентирай към нещо с по-добра защита срещу вода и прах, инак има да трепериш при снимките рибата ли да вадиш или да не удавиш апарата в ъв водата/голям зор е ще знайш, хеле ако няма кой да асистира[smilie3]/. Само не знам до къде ще стигне бюджета при тези изисквания[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната питанка за " турбо-сапунерка "
Автор: steeens   
Дата:   27-01-17 14:31

Ако се търси турбозум, най-приемливия избор е Panasonic FZ 300.
Ако ще се търси читава сапунерка, която да не се плаши от вода - Nikon 1 AW1 Black Kit 11-27.5mm. С него ще можеш да снимаш рибите и под водата.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната питанка за " турбо-сапунерка "
Автор: rody   
Дата:   27-01-17 16:12

За тези пари SONY RX100 нов е без конкуренция! Ако ти се дават повечко пари SONY RX100M3 отвява долния клас DSLR .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »