Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Доставка от bhphoto
Автор: test1011   
Дата:   11-11-16 00:37

Здравейте, искам да попитам как стоят нещата с доставките от bhphoto , харесал съм си един дифузер който го няма в БГ магазините и там ми е варианта, искам да знам начисляват ли се някакви такси като мито, ддс и т.н. , колко е доставката като цена и за колко време пристига. Благодаря предварително за отделеното време

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от bhphoto
Автор: lamerko   
Дата:   11-11-16 01:16

Ако поръчаш директно от сайта за България не дължиш щатски данък (цената е такава, каквато я виждаш там). В противен случай в последната стъпка при въвеждането на адреса се добавя според щата и данъка, като той е различен за всеки щат. Няколко щати като Флорида например имат 0 % щатски данък. Ако стойността на дифузерчето е до към 20-на долара без доставката би трябвало да мине директно и да си го получиш без никкави бюрократщини. Ако е над $20 и под $200 - тогава ще дължиш ДДС. Мито би имал за стоки над $200, като голяма част от електрониките например имат мито 0 %. Естествено ДДС-то си остава дължимо. АКо се наложи да плащат ДДС/мито - моли се да го изпратят с USPS, понеже в България ще го поемат пощите, а те имат договор с митниците за опростена процедура директно на гише в пощата. Само плащаш на място сумата и взимаш без да се занимаваш с глупости. За доставката - различно, от 10 дена до месец. Най-често към 15-та дена...

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от bhphoto
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-11-16 02:16

lamerko, абе май вече не съоят така нещата с крайната цена, в смисъл по някаква причина ми акумулират данък и доставка над цената, която виждам в сайта още преди поръчка?!?





Не твърдя или споря, просто ми стана интересно...

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от bhphoto
Автор: lamerko   
Дата:   11-11-16 02:24

Хм... верно, че са го променили. Веднага слага цена за доставка, но твоя резултат немога да го симулирам. За България ми дава

Subtotal:$899.00
Shipping starting from$43.51
Sales Tax$0.00
You Pay$942.51


А за ЮК имам избор - да си платя данъците и таксите, дължими в ЮК (общо $290 с доставка) или отново $43 само за доставка... Но и в двата случая щатски данък няма :)

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от bhphoto
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-11-16 02:35

Явно след логин или директно плащане чрез Пейпал за ЮК нещата ще са различни, сигурно гледат локацоята от която се поръчва, преди самото плащане и за това дава различни резултати. Пазарувал съм от щата Мериленд без данък никакъв и без допълнителни такси, но и това може да е различно сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от bhphoto
Автор: lamerko   
Дата:   11-11-16 02:49

За последно през Ню Йорк съм взимал и данъка беше някъде 6%, като се начисли в края. Но тогава го нямаше бързия избор на дестинация, който излиза сега отдясно...

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от bhphoto
Автор: kalynsky   
Дата:   11-11-16 11:22

Според мен се начислява и мито ако е над 50-60$........... около 5-6% от стойността на стоката с доставката.



Публикацията е редактирана (11-11-16 11:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от bhphoto
Автор: test1011   
Дата:   11-11-16 11:30

Става въпрос за дифузер Gary Fong lightsphere но мисля, че пишеше, че не правят доставки до БГ

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от bhphoto
Автор: Fifata   
Дата:   11-11-16 11:31

Ако си решил точно този обектив да купиш... Го виж по добре в Амазон в Англия е на промоция в момента. Чисто нов е 599 паунда, а има и един демонстрационен от магазин чисто нов с гаранция на 330 паунда май

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от bhphoto
Автор: Fifata   
Дата:   11-11-16 11:33

600 паунда са 1345.78лв.
900$ са 1626.65лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Доставка от bhphoto
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-11-16 12:13

Не, не става въпрос за мен и покупката на обектива, с него просто обагледих, че цената излиза малко по-различна от обявената в сайта! Благодаря за отделеното време и инфото [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »