Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Свободна практика и диплома
Автор: komara   
Дата:   31-08-16 16:32

Здравейте! Виждам, че за да се регистрираш като свободно практикуващ, е нужно "Копие от диплома за завършено образование, или друг документ доказващ съответната квалификация". Въпроса ми е, знаете ли какви са вариантите за придобиване на подобен документ? Разгледах магистърски програми, но за сега ме спира това, че са само редовна форма на обучение.
 Re: Свободна практика и диплома
Автор: BXMarkov   
Дата:   31-08-16 17:20

Погледни ТУК и ТУК , изискването е да имаш поне 3-та степен.



Публикацията е редактирана (31-08-16 17:23)
 Re: Свободна практика и диплома
Автор: gbrain   
Дата:   31-08-16 17:53

Ммм интересно, т.е. ако искаш да снимаш легално и да си плащаш данъците трябва да си изкарал поне 12 месечното обучение в ТУ София за 3-та степен на квалификация за фотограф, така ли?
 Re: Свободна практика и диплома
Автор: dekov   
Дата:   31-08-16 20:49

В Лондон никой никога не ме е питал къде ми е дипломата

 Re: Свободна практика и диплома
Автор: vladod   
Дата:   31-08-16 21:48

В същият момент е достатъчно да си завършил "Юлиус Фучик", което е почти равносилно да си завършил детска градина [shtrak]
 Re: Свободна практика и диплома
Автор: hristov2256   
Дата:   31-08-16 21:57

@vladod, искаш да кажеш НПГПФ :)))))))
 Re: Свободна практика и диплома
Автор: BXMarkov   
Дата:   31-08-16 23:35

gbrain, в общи линии да, там изглежда най-кратко, другото е магистратура 1.5-2 години,ако имаш висше,техникум или бакалавър 3-4 години. Всъщност основното е, дипломата за квалификация и професия фотограф, да е издадена от акредитирана образователна институция или организация, от Националната агенция за оценяване и акредитация. Това е за да е призната у нас и в чужбина(при определени условия) Куриозното е, че без всякакво образование или квалификация, регистрирайки фирма можеш да си работиш като фотограф както и каквото поискаш! Всъщност това е добре, защото за професии свързани с изкуството е чиста глупост да се иска задължителна диплома, представи си писател или поет, талантлив и признат, какво трябва да е завършил и трябва ли изобщо да е завършил нещо, осмен да е грамотен? [smilie5]
 Re: Свободна практика и диплома
Автор: foe   
Дата:   01-09-16 04:54

В случай, че става дума за Булстат, ще ти издам една тайна, можеш да им занесеш договор, че си извършвал такава дейност (фотографска) и този документ се прилага вместо диплома. Няма да имаш проблем с това да ти се издаде Булстат, да се самоосигуряваш и свободно да си практикуваш. [cool]
 Re: Свободна практика и диплома
Автор: gbrain   
Дата:   01-09-16 06:30

Благодаря за информацията BXMarkov и foe, наистина много [thankyou] [beer]
 Re: Свободна практика и диплома
Автор: roumen6   
Дата:   01-09-16 10:31

разбрахме, че искаш да станеш фотограф, но не разбрахме какво ще работиш? [smilie3]
 Re: Свободна практика и диплома
Автор: komara   
Дата:   01-09-16 14:51

Благодаря на всички за отговорите! Имам договор от преди години, така че ще разпитам как стоят нещата. Чувал съм и преди за подобна "опция", но смятах, че вече не е в сила.

roumen6 - Хубаво, че си фотограф, а сега кажи с какво си изкарваш хляба [beer]



Публикацията е редактирана (01-09-16 14:54)
 Re: Свободна практика и диплома
Автор: foe   
Дата:   02-09-16 08:48

Ако не се лъжа, договора трябва да е от последните 6 месеца, но все пак провери, че не помня точно. Инфото ми е от 07.2014г. [beer]
 Re: Свободна практика и диплома
Автор: asahi   
Дата:   02-09-16 08:51

Ако мислиш да изкарваш пари и да работиш с фирми ще трябва да си регистрираш фирма или да си в правоотношения с такава. Това ти решава проблема с легализиране на уменията.
 Re: Свободна практика и диплома
Автор: komara   
Дата:   02-09-16 11:23

Офмислял съм варианта за фирма, но към момента смятам, че не е добър вариант за целите ми.
Благодаря на всички, всяко мнение е ценно за мен!
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.