Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Изображение от Nikon D7200
Автор: goldstar   
Дата:   07-08-16 16:12

Здравейте колеги ! Скоро го купих и го сравнявам с Д7100 и крайното изображение никак не ми харесва снимано на едни и същи настройки някак си са по контрастно тъмни , знам че сензорите са различни , но на какво може да се дължи някакви идеи да имате , при вас как стоят нещата???[smilie11]
 Re: Изображение от Nikon D7200
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   07-08-16 16:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Изображение от Nikon D7200
Автор: quazimodo   
Дата:   07-08-16 16:21

Защо не качиш по един кадър от двете камери и не посочиш какво не ти харесва. С нагледни примери по-лесно се дава акъл. Освен това предполагам, че става дума за снимки директно в jpeg от апарата. А там настройките са една торба и винаги може да има отклонения в заводските нива, което води и до различен резултат при приложени "външни" уж еднакви настройки.

П.П. А, Бобката леееко ме е преварил[smile]!



Публикацията е редактирана (07-08-16 16:23)
 Re: Изображение от Nikon D7200
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   07-08-16 16:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Изображение от Nikon D7200
Автор: goldstar   
Дата:   07-08-16 17:05

quazimodo май не бях се сетил че апарата показва директен jpg файл на дисплея и там май настройките на джипег май трябва да видя , че не съм ги пипал ...

Боби не е за д7100 въпроса а за д7200 , аз просто ги сравнявам понеже са един и същ клас тела и картинката ми харесва повече на д7100... ще пиша пак по късно .[beer]
 Re: Изображение от Nikon D7200
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   07-08-16 17:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Изображение от Nikon D7200
Автор: dimidumi   
Дата:   07-08-16 17:33

Ами качи няколко кадъра от тези, които сравняваш, няма как де се гадае какво виждаш ти и каква е разликата [beer]
 Re: Изображение от Nikon D7200
Автор: mihajlov2   
Дата:   07-08-16 20:37

Ти картинки на задния дисплей ли сравняваш?
Ако е така, това е ... твърде екзотичен начин на сравнение.
Ако искаш да сравняваш нещо наистина, трябва да заснемеш една и съща сцена, по едно и също време, с еднакво осветление, с един и същ обектив, с еднакво фокусно разстояние, с ЕДНАКВИ настройки на двете камери, примерно приоритет на диафрагмата, с едно и също диафрагмено число, с едно и също ИСО, с една и съща експокорекция, ако има такава, и т.н.
И освен това - снимките трябва да са в RAW/NEF.
След това отваряш двата файла в един и същ RAW конвертор - примерно Лайтрум и без никакви корекции ги записваш/конвертираш като JPEG.
След всичко това можеш да сравняваш снимки от двете камери...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

На хубав монитор. Е, най-добре ще е ако мониторът е калибриран и му е създаден и профил, ама май че вече се поувлякох.[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (07-08-16 20:40)
 Re: Изображение от Nikon D7200
Автор: mihajlov2   
Дата:   07-08-16 21:36

И още нещо - щях да пропусна. Еднаквите настройки на двете камери означават и еднакъв метод за измерване на осветеността на двете камери - примерно интегрално мерене или с приоритет на централната част.goldstar написа:
 Re: Изображение от Nikon D7200
Автор: lord_kik   
Дата:   07-08-16 22:01

абе с две думи Nikon D7200 е кофти камера
 Re: Изображение от Nikon D7200
Автор: quazimodo   
Дата:   07-08-16 22:25

lord_kik написа:

> абе с две думи Nikon D7200 е кофти
> камера

Е, браво! Ти чак сега ли разбра? А от толкова дълго време снимаш с нея[smilie18] [beer] !

 Re: Изображение от Nikon D7200
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-08-16 22:39

В Neff д7200 има доста по-добър файл от този на д7100.

Останалото е незнание :)[beer]
 Re: Изображение от Nikon D7200
Автор: lord_kik   
Дата:   07-08-16 23:25

D7200 е наистина супер апарат и в класа си и ценовия клас няма аналог,с хубав обектив резулатата е повече от задоволителен.Динамика,фокус,матроица и цена за непрофесионалисти е супер, а ако някой иска нещо по-добре да скача на фул фрейм.
 Re: Изображение от Nikon D7200
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   07-08-16 23:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Изображение от Nikon D7200
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-08-16 00:36

Нищо не става като скочиш на ФФ. Имаш по-голям сензор и 1-стоп по-дорбо исо и малко по-добър микродетайл. д7200 има перфектно изображение. [beer]
 Re: Изображение от Nikon D7200
Автор: kiten   
Дата:   08-08-16 00:55

Снимки не пуска защото човека снима сама на жипег.
goldstar преди 2 месеца тука пак бе изревал че си изтървал и счупил никонски обектив. Така и не благоволи да кажеш дали са ти оправили обектива? И снимки не пускаш, а имаш цяла страница със сватбени фотоси във фейса. Те от 7100 ли са?
 Re: Изображение от Nikon D7200
Автор: goldstar   
Дата:   08-08-16 01:26

Към mihajlov2 всичко това го мини аз говоря за нещо съвсем друго! Под израза сравнение визирам конкретно как изглежда една снимка на едното тяло и същата на другото тяло , явно се правиш на остроумен и ти като kiten но все пак благодаря за подробното обеснение , ще бъде полезно за хора които четата и са с по-малко знания ![beer]

До Kiten от кога формата на кадъра има значение ? Че ти като си голямо профи и няма нужда от едит и знаеш как да си свършиш работата снимай в jpg хахаха...а относно мен аз снимам raw+jpg.А за проблема който имах и за теб е уж съм "изревал" съм споделил в темата на PhotoBo ,това че съм забравил в моята си тема да го споделя не значи че не съм писал какво се е случило. А във "фейса" не помня да съм имал страница, дано съм те светнал че така да не налиташ с "взлом" в моите теми с ирония и сарказъм ..внимавай с техниката и гледай и ти да не изревеш някой ден г-н Заядливко! [cool] Ето виж дали не съм казал нищо, сигурно и в неговата тема са "изревал" .Много примитивно мислене от твоя страна !![smilie21]

Във тоя форум нивото наистина е паднало все личности с комплекси!

Лека вечер



Публикацията е редактирана (08-08-16 01:28)
 Re: Изображение от Nikon D7200
Автор: Kandela   
Дата:   08-08-16 11:41

https://www.facebook.com/fotoboyko/
този сайт с твои снимки ли е ? А доколкото ми е известно цялата техника е на други и ти работиш под наем?
Тука се опитват да ти помогнат колегите а ти виждаш в това заяждане.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.