Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор при фотоапарат.
Автор: didoka   
Дата:   21-07-16 11:08

Добър ден!
Ще започна така, начинаещ съм във фотографията и съм решил да си купя по-хубав и скъп фотоапарат, досега съм снимал с по-обикновен цифров апарат.[smile] За момента съм се спрял на две марки и един модел - Cannon и Nikon(3300D). Ще съм благодарен, ако ми препоръчате други модели на тези две марки и да споделите вашите мнения. Разполагам с около 1000 лева до този момент! Също така ще искам да ми разясните нещата около китовия обектив 18-55мм.[smile]
П.С - Четох доста за модела "3300D" на "Никон", но не можах да намеря достоверни снимки с китовия обектив, ако може някой да ми предостави такива, ще съм благодарен! Благодаря предварително!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор при фотоапарат.
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   21-07-16 11:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор при фотоапарат.
Автор: roumen6   
Дата:   21-07-16 11:12

добър ден и от мен!
купи си това, което си си наумил!
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор при фотоапарат.
Автор: didoka   
Дата:   21-07-16 11:15

Предимно пейзажи из природата.БОБИ-ЛЪВЧЕТО написа:

> Добър ден [smilie3]
> какво ше се снима колега [shtrak]

Предимно пейзажи из природата.[smile]



Публикацията е редактирана (21-07-16 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор при фотоапарат.
Автор: steeens   
Дата:   21-07-16 11:15

Какъв ти бе "по-обикновения" апарат?
И нов ли търсиш, или би взел и втора ръка?



Публикацията е редактирана (21-07-16 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор при фотоапарат.
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   21-07-16 11:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор при фотоапарат.
Автор: didoka   
Дата:   21-07-16 11:22

steeens написа:

> Какъв ти бе "по-обикновения"
> апарат?
> И нов ли търсиш, или би взел и втора
> ръка?
>
Canon IXUS 175, напълно обикновен апарат.[smile]
И нов и втора тъка бих се съгласил, стига да е на малко кадри и да не е запрашен.


>
> Публикацията е редактирана (21-07-16
> 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор при фотоапарат.
Автор: steeens   
Дата:   21-07-16 11:31

Вземи си една карта памет и направи това което ти е препоръчал Боби, разгледай апаратите на място, едва ли ще ти откажат да направиш по няколко кадъра с всеки наличен, но погледни и безогледалките, не се ограничавай само с два апарата. След това разгледай кадрите в къщи и решавай. Виж и какво се предлага в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор при фотоапарат.
Автор: levileo   
Дата:   21-07-16 12:06

Не бързай, първо почети това-онова... Ако имаш познат с подобен апарат най-добре
излезте, поснимай и го накарай да ти обясни основни неща. Ако ще взимаш Никон не се хвърляй в по-новите от по-нисък клас, по добре си търси запазен който е с повече настройки и мотор в тялото ще може да ползваш доста повече обективи а това е важно...



Публикацията е редактирана (21-07-16 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор при фотоапарат.
Автор: crocodile   
Дата:   21-07-16 12:11

Мисля че този апарат ще ти свърши много повече работа от някой ДСЛР със лош китов.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=77812


Ако не ти трябва голям зум и един panasonic LX100 ще ти е перфектен. Да купиш ДСЛР от нисък клас и най вече ако нямаш хубави обективи е лоша идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор при фотоапарат.
Автор: petrov88   
Дата:   21-07-16 12:19

Взимай някой Canon серия 1000 или 6xx, 7xx и 10- 18 и пуцай пейзажи на воля. И горе долу ще си в бюджета дори :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор при фотоапарат.
Автор: quazimodo   
Дата:   21-07-16 12:27

Не му трябва 10-18 за начало, освен ако не иска да се откаже от фотографията. 18-55 СТМ си е перфектен за начало. Нали няма нужда да ви пращам пак при Робърт Мекис[smilie5] [smilie5] [smilie5]?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор при фотоапарат.
Автор: Tuborg   
Дата:   21-07-16 12:56

Привет

Око да види ръка да пипне ... на живо както колегите са казали е най-добре.

Все пак аз не препоръчвам ентри левъл ДСЛР от канон и никон. Ако е никон от 5ххх серията нагоре. Помисли мнооого внимателно с какви обективи ще снимаш. Не препоръчвам китаците. Практиката ми показва че хората доста бързо ги сменят. Погледни за сигма или тамрон 17-50 на бленда 2,8. Това ще ти даде доста по различни възможности от китака.

Избери си марка, конкретизирай си какво точно искаш. Провери обективите които би искал да си вземеш и после питай конкретно.

Колкото по общ въпрос задаваш толкова повече полемика ще има и малко полезна информация.

Успех . . .

ПП Помисли сериозно за втора ръка техника. Има и с остатъчна гаранция :)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор при фотоапарат.
Автор: levileo   
Дата:   21-07-16 14:53

Предвиди и няква раничка за фототехника. Щом е за пейзажи добре е и статив да има, той ще даде допълнителни възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор при фотоапарат.
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   21-07-16 14:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор при фотоапарат.
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-07-16 15:15

Oще един глас за някой безогледален, може и със сменяема оптика от сорта на Sony или Fuji X. Мисля, че за целите на питащия ще са не по-малко удачен избор + това ще има компактност и лекота.

Ето два приемливи според мен варианти:

Fujifilm X-M1 + 16-50 за 899лв.

Sony A5000 + Sony SEL 16-50mm за 699лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор при фотоапарат.
Автор: tunderivan   
Дата:   21-07-16 15:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »