Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За снимките представени за гласуване
Автор: bg2014   
Дата:   17-06-16 19:16

Не, че е важно, но от скоро вече разглеждам EXIF информацията към снимките.
Разбираемо от тази информация няма какво да се спечели или загуби от автора на снимката, но тя е едно уважение към собствения труд и уважение към колегите. Възможно е да греша, но реших за себе си - АКО под снимката липсва EXIF информацията да не гласувам за такава снимка. Не го спазвам, защото има много прекрасни снимки БЕЗ EXIF, но имам апел към вас:
Оставете тази информация под снимката.
Или ми обяснете, ЗАЩО я премахвате преди публикуване на снимките.
Може пък аз да не съм схванал причината за премахването?

 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   17-06-16 19:21

В момента екзифа не се качва със снимката, защо е така трябва да кажат админите.
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   17-06-16 19:24

Хм, явно е някакъв бъг в системата, има снимки със, но са доста малък процент. Аз например не махам екзиф инфото на снимките, но последната се е качила без него.
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: batsali   
Дата:   17-06-16 19:28

Това е глупав бойкот. Какво толкова ценно ще намериш в EXIF-а? Това, което е достойно за подражание, е в самата снимка.



Публикацията е редактирана (17-06-16 19:37)
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: bg2014   
Дата:   17-06-16 19:43

Бойкот?
От кого и срещу кого?
Нима някой може да каже на друг за коя снимка да гласува?
Свободна воля. Това, че има EXIF не означава автоматично, че е достойна за гласуване. Просто ми е приятно да видя освен снимката (която е поглед на определена ситуация от определена точка), приятно ми е да видя и автора как вижда техниката си, как оценява светлината и как е постигнал ефекта ( с много зор пред компютъра или с лекота и опит през визьора).
Ако някой има какво да крие - негов избор. Има право.
Ако има друга причина просто искам да я разбера.
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: batsali   
Дата:   17-06-16 19:51

"освен снимката (която е поглед на определена ситуация от определена точка), приятно ми е да видя и автора как вижда техниката си, как оценява светлината и как е постигнал ефекта"

Това ми е мого чудно как ще го разбереш от екзифа... Има коментари под снимката, има лични съобщения, можеш да питаш.

Бойкот май не знаеш какво значи. [smile]
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: bg2014   
Дата:   17-06-16 19:59

Батсали - благодаря за включването ти в тази глупава тема. Благодаря ти!
Да - не знам какво значи. Аз съм много прост и глупав. Разкри ме.
Сега нека чуя и други какво ще кажат, моля те! Ти вече ме разкри. Явно си имаш талант. Радвам се. Поздрави!
Още веднъж благодаря за включването!
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: Jk.freeman   
Дата:   17-06-16 20:31

Между другото и аз ги гледам тия EXIF-чета, дет вика bg2014 мой да видиш а-у нещо си там как е работил автора, как е виждал нещата според ситуацията. Ама то при мене клони повече към клюкарщина в кавички. Оня ден например пак така си поглеждам по навик EXIF-a не помня на кой автор и коя фотография е било, ама и да помнех нямаше да го кажа тука, и гледам ISO3200[smilie10] в 16ч следобед пред неква къща беше, времето огнено. Естествено падам от коня. Ама кво толкова подминавам, не коментирам, така е решил така е експонирал автора. Всъщност и за друго поглявам там. Като видя режим: Aperture priority и се успокоявам, че не съм баш най-некъдърния на тоя свят...хахаххахаха...[smilie18]
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: e-mil   
Дата:   17-06-16 21:11

Автор: bg2014
Дата: 17-06-16 19:16
"Оставете тази информация под снимката.
Или ми обяснете, ЗАЩО я премахвате преди публикуване на снимките."


Колкото и да е учудващо за новите фотографи все още има хора, които снимат на филм. Или правят цианотипия, бромойл, или пък рисуват със светлина. Тоест EXIF-ът просто го няма още преди да качат снимката във форума. То и да го има нищо няма да разбереш от него.
Други експортват от Фотошоп през Save for web, който по подразбиране трие екзифа и не знаят къде да чукнат за да се запази.
Трети пък са правили някои снимки твърде отдавна, когато през Safe for web изобщо нямаше възможност да се пази екзиф.
А има и такива на които просто не им дреме и най-наивно смятат, че зрителят ще се интересува от творбата, вместо да чопли екзифа.

Други съображения на отделни автори можеш да прочетеш в останалите 50 теми, които питат същото. Просто ползвай търсачката!

 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: amplified   
Дата:   17-06-16 21:24

Сайтът от известно време е бъгясал и не казва екзиф...
Ако се запази под Save as излиза, но под save for web не. Аз пък правя бойкот и няма да ползвам Save as :P

А инак... това дали някой е дал екзиф или не... снимката си е снимка, гледаш и ако искаш оценяваш, как се е случила си е до автора дали иска да сподели. Това не виждам какво общо има с първото.



Публикацията е редактирана (17-06-16 21:26)
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: asahi   
Дата:   17-06-16 21:30

"Разбираемо от тази информация няма какво да се спечели или загуби от автора на снимката, но тя е едно уважение към собствения труд и уважение към колегите."

Аз пък имам друго мнение за уважението.
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   17-06-16 21:36

Е аз запазвам под save as, а не save for web и пак няма екзиф [beer]
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: batsali   
Дата:   17-06-16 21:41

Не трийте екзифа, че иначе няма точки!
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: batsali   
Дата:   17-06-16 22:06

"""Автор: violator
Дата: 29-09-10 09:02

Я дайте примери със снимки кой какво е научил от чуждия екзиф и как е успял да подобри техниката си на снимане [smile] """


Това от една от другите подобни теми. Аз лично за мене отговарям - нищо не научих и нищо не можах да подобря. Най ми помогна осъзнаването, че каквато светлината, такава и снимката. Преди тва снимах и си въобразявах, че с обработка нещо мога да извадя, което не съм го видял с очи на място. Е няма как да стане тоя фокус. Като не ми харесва това, което виждам не цъкам. Не снимаме обекти, а снимаме светлината, която ги огрява.

Вместо да се кьори човек в скорости, бленди, иса, обективи милиметри, много повече файда ще има да отвори форума или пък flickr и да се удави в чужди снимки.
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: amplified   
Дата:   17-06-16 22:09

Didi,
ми при мен сработи, ама при новия формат за качване, а някой път сайта бъгва и пуска стария формат... ама пак не излиза екзифа. Общо взето е игра на карти кога ще излезе.
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   17-06-16 22:11

Е и аз това се опитах да кажа де [smilie5] , ама по женски, с повече думи [beer] [beer] [beer]
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: amplified   
Дата:   17-06-16 22:14

така... разкрих схемата.
Новата форма я показва от всякъде - save as - работи екзифа, save for web - не,
старата форма може да се 'активира, когато си във форума и четеш тема, горе в ляво ти е никнейма и качване на снимки линка - тогава пуска старата. Обаче там никой вариант не показва екзифа.
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: amplified   
Дата:   17-06-16 22:15

За справка последните две снимки са на Save as, тази с екзифа е качена с новата форма. Файлът е един и същ. в профила



Публикацията е редактирана (17-06-16 22:15)
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   17-06-16 22:16

Това ми е много сложно [smilie5]
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: amplified   
Дата:   17-06-16 22:19

По тая причина ги пиша в описанието... че нали ти казах, бойкот. Те ще ми налагат да си променям как да работя с файлове [smilie18]
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: bg2014   
Дата:   17-06-16 22:31

Петък.....разбрах.....не бях се замислял за описаните варианти.....оставям темата заради липсата на други, интересни НОВИ теми.
Благодаря!
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: batsali   
Дата:   17-06-16 22:33

Днес е юни, какъв петък те гони? [smilie5]
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: colorphoto   
Дата:   17-06-16 22:35

bg2014: Човек,ти за кой се имаш?!

Нямало да гласува,моля Ви се ако нямало ЕКЗИФ!

И сега очакваш всички дружно да заплачат че ще ги лишиш от гласуването си?!

И аз предпочитам да има ЕКЗИФ,но никой не ми е длъжен да слага такъв за да ме ограмотява!

Вместо си купят литература и да си платят обучение някои искат да си вдогнат компетенцията от четенето на ЕКЗИФ-и,ама много се лъжат че това ще ги научи.



Публикацията е редактирана (17-06-16 22:41)
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: шдфдшд   
Дата:   17-06-16 23:03

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1677615&t=1677615
 Re: За снимките представени за гласуване
Автор: bg2014   
Дата:   17-06-16 23:27

Автор: colorphoto написа:
Дата: 17-06-16 22:35
bg2014: Човек,ти за кой се имаш?!


Автор: bg2014 написа:
Дата: 17-06-16 19:16
Не, че е важно,....


Ако си пропуснал началото.....[smilie10]
Не с рогата де, не! [beer]



Публикацията е редактирана (17-06-16 23:29)
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.