Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: shagy   
Дата:   04-01-16 19:32

Предвид зачестилите теми за открадната техника, почнах да се притеснявам и за моята. След като обаче преди два дни разбиха апартамента на съседите сериозно започна да ме тресе параноята. За разлика от много хора, аз съм инвестирал сравнително малко пари в техника (около четири хиляди лева) но винаги я мисля, когато я оставям в къщи. Особено покрай празниците ми беше много притеснено. Както всички знаем, крадците вече са станали факири и никакви брави и ключалки на входните врати не могат да им се опрат. Да не говорим че СОТ-та си е другата страна на мафията и вероятността да те оберат със СОТ е още по-голяма.
Ползвате ли във вас някакви каси/сейфове за съхранение на техника и евентуално бихте ли ми препоръчали нещо. Не разчитам на родната полиция и бих инвестирал 6-700лв в някаква каса, която да захвана здраво в стената, отколкото да слагам 4 броя ключалки на външната врата, които крадците да отключат със шперц за 5 минути. Обмислям варианта за покупка на каса за съхранение на оръжие, но не зная дали тези, които се отварят с 6 цифрен код са надеждни или да търся такава с касов ключ.
Надявам се темата да бъде полезна и да не я оспамваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: esc   
Дата:   04-01-16 19:36

направи си застраховка, тури си сот, монтирай каса и наеми въоръжена охрана...






...или си купи билет за самолета[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: Бонд   
Дата:   04-01-16 19:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: juslen   
Дата:   04-01-16 19:42

Сейфа е добро решение особено ако има възможност да се скрие някъде из жилището, така че дори след ровене и претърсване да е трудно да се намери.

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: lamerko   
Дата:   04-01-16 19:42

Работя в СОТ фирма (макар и не като охранител) - няма нищо мафиотско в повечето такива. Идеята на сот-а е повече като превенция, отколкото реално да свърши работа. Ако крадеца е малоумен и не е запознат с техниката - ще има полза. Най-полезната функция на СОТ-а е сирената - при взлом тя се задейства с такава сила, че ще я чуят и в съседния квартал. И най-важното - тя е независима от преноса на сигналите. С други думи дори успешно системата да е заглушена, то сирената си работи локално и ако всичко е изградено кадърно, то на крадеца ще отнеме време докато достигне до кабела за да среже. Естествено няма никаква гаранция... затова според мен застраховката си остава най-добрия вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: Бонд   
Дата:   04-01-16 19:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: Evolve   
Дата:   04-01-16 19:45

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: mmjm   
Дата:   04-01-16 19:53

За да си интересен на т.нар. факири, трябва по някакъв начи да си им показал, че си струва влизането у вас, дали са те видели докато работиш, дали някой от живеещите с теб се е похвалил. Аз разчитам изцяло на късмета и на това, че не съм вложил кой знае какви инвестиции, притеснявам се единствено да не влязат гладни взломаджии докато децата са си вкъщи и да им навредят, всичко останало се купува, казваш си, че всяко зло е за добро и продължаваш напред.
Каси брави с многостранно заключване, сот, аларми дават сигурност, но както си написал има хора за всичко, нарочат ли те ще влязат. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   04-01-16 19:54

Може да оставите адрес и да споделите кога не сте си вкъщи [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: Бонд   
Дата:   04-01-16 20:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: tresto   
Дата:   04-01-16 20:34

При положение, че техниката не е нова ,а купувана втора ръка и няма фактури примерно,как става застраховката?

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: shagy   
Дата:   04-01-16 20:52

Хората, която говорят за застраховка на техниката ИЗОБЩО не са наясно за какво става въпрос.
Такова чудо като застраховка на техниката, не съществува. Дори да я имаш на хартия, накрая пак си вътре, защото има десетки вратички във въпросните застраховки, просто трябва да седнете и да си прочетете дребния шрифт на договора.
А на олигофрените, които се правят на интересни ще им пожелая да ги жъгнат веднъж, за да се приземят. Народа тегли кредити, купува техника и накрая, голям кеф, да им се подигравате, като им я откраднат.

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: caspin   
Дата:   04-01-16 20:55

Застраховката е добра идея-въпреки че какво покрива и как ти плащат застрахователите е интересен момент.СОТ система- неефективна.По добре локална такава с пищялки.Здрави врати с добри патрони- поне три различни модела.Обков на ПВЦ дограма против разбиване.Решетки където е необходимо.Скрита каса не е лошо да има- фиксирана неподвижно за под, стена.В колите да не се оставя нищо ценно.В града да не се ходи по нощите по неоживени места.В жилищата може да се монтират скрити камери, с микрофон, които да снимат на нивото на лицето-не отгоре.IP камерите също стават.Това мога да Ви кажа -Пазете се -[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: esc   
Дата:   04-01-16 20:59

той въпроса ти е олигофренски бе, мунчо. как па нема да ти споделя...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-01-16 21:10

esc [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: shagy   
Дата:   04-01-16 22:00

esc, от интелектуалното ниво, което демонстрираш, едва ли има какво да ми споделиш. Целта е хората да се предпазят от набезите на крадците, не да покажеш, колко много пропуски във възпитанието имаш.
Относно темата, четох по ловджийски форуми, че касите до 1000лв били колкото да отбиеш номера, че в къщи имаш каса за оръжието. Сейфовете били по сигурни, но там вътрешното пространство е много по-малко, а и цените са 1500+

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-01-16 22:45

Не искам да се оплаквам, ама мен ми свиха апартамента, целия - попаднах на добре спретната измама за недвижимо имущество :( Та на фона на техниката, това с което изгорях е значително повече като стойност от нея. А относно пазенето - нещата са повтаряни хиляди пъти - никога не оставям техника в кола, без надзор на публични места като кафенета, пейки, паркове, молове и т.н. По възможност всичката или голяма част по екскурзии с мен или на сигурно място при приятел и това е. Вкъщи не е сигурно, защита няма, има само късмет! И дано по-малко са потърпевшите!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: esc   
Дата:   04-01-16 23:08

shagy,
аз моята техника съм я опазил. Говоря за колекция от над 200 фотоапарата... Решанието с каса е доста любопитно, да не кажа забавно в този случай. Та при всеки е различно.
Ако ти нямаш "интелектуалното ниво" да си вземеш поука от изписаното досега в този форум, не виждам какво е в състояние да ти помогне. Ако очакваш да кажа какво е моето решение...ами няма да стане, защото ще трябва да измисля друго...
Относно възпитанието, още един цитат: "А на олигофрените, които се правят на интересни..." Ти познай автора.

И мисли нестандартно, не чакай някой да ти сервира готово решение...

Айде със здраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: Бонд   
Дата:   04-01-16 23:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   05-01-16 09:28

То в някои от договорите със СОТ/СОД фирмите си има покритие - обезщетение за определена сума, така са повечето магазини. Има си и застраховки за дома точно срещу кражба на движимо имущество.

Ама най-добре си направете тайници - в казанчето на тоалетната, кофа за боклук с двойно дъно, шкаф с двоен гръб и т.н. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: Monov   
Дата:   05-01-16 10:22

Против кражба от дома съм се замислял, няма ключалка която да не може да се отвори на врата,сейф,каси има вариант касата да бъде много здраво захваната, заварена за арматура на сградата под носеща стена по възможност максимално да се затрудни разбивача. Ще споделя дядо ми лека му пръст как си заключваше хамбара, беше си направил дървено резе което е от вътре а от външната страна на вратата имаше две малки дупчици и посредством две изкривени железа бъркаше повдигаше резето и отваряше вратата. Така според мен колкото и да е добър крадеца като се сблъска с тези малки дупчици и всеки си измисли някакво „примитивно резе“ мисля че крадеца няма шанс.
И точно тук един колега беше описал буквално как са го ограбили, получил обаждане да заснеме рожден ден, отишъл момчето на уговорения адрес и там просто го ограбили занесъл им цялата си техника на крак. И аз си викам ще ме ограбят ама без бой няма да стане да ама преди време в нашия град Враца беше шампиона по културизъм на времето така го бяха збарали двама някъде по тъмниците че културиста лежа в болницата седмици. Като се замисля човек ще си предаде доброволна цялата техника или вадиш пистолет и стреляш докъде диша.
Точно тези теми са много полезни на обирджиите!

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: realnoncho   
Дата:   05-01-16 10:23

Аз прочетох общите условия на някои СОТ фирми преди време и беше нещо от типа:

Ако сме дошли навреме (до Х минути), но обирът вече е приключил не ви дължим нищо. Ако случайно не сме стигнали до определеното време и ако не сте от премиум договорите ни (с допълнително покритие няколко хиляди лева) само ви връщаме таксата за определен период. Доста от обирите приключват много бързо, а дори и да се класираш през условията не мисля, че ще те стопли връщането на таксата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: J0R0   
Дата:   05-01-16 10:29

Много е просто. Метална врата.
На излизане парваш на 3-4 места с оксижена.
На влизнане резваш заварките с флекса.

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: marvves   
Дата:   05-01-16 10:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как опазвате техниката си от кражби?
Автор: nikita   
Дата:   05-01-16 11:04

"Не се привързвай към нещо,което не можеш да оставиш на първият ъгъл,когато Жегата те блъсне в гърба"
Каза Робърт Де Ниро във филна ЖЕГА[cool]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »