Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony A7s и стари ръчно-фокусни обективи?
Автор: goldstar   
Дата:   14-12-15 23:28

Колеги някой да е тествал това тяло с стари механични обективи ? Как се държи , какви са минусите и така нататък. Благодаря предварително! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s и стари ръчно-фокусни обективи?
Автор: stef7   
Дата:   14-12-15 23:45

Ами държи се като останалите А7 тела, работи се лесно с ръчно фокусни обективи. Ако не те притесняват по-малкото мега пиксели си е екстра. Все пак тялото е основно за видео.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s и стари ръчно-фокусни обективи?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-12-15 23:57

Всъщност дори е с новия подсилен байонет, каквито са при а7 двойките, държи на тежест и няма лайтлийк

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s и стари ръчно-фокусни обективи?
Автор: goldstar   
Дата:   15-12-15 02:06

Забравих да спомена ,че основно за видео става дума.[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s и стари ръчно-фокусни обективи?
Автор: stef7   
Дата:   15-12-15 03:01

Ами за видео ръчно фокусните ги предпочитам бих казъл са ми любимите [smile] Сериите А7 на Сони са идеалния дигитален гръб за ръчно фокусните обективи. Почти няма обектив който да не може да ползваш. Хеле пък за видео където не ти трябва някаква супер острота, практически всеки става. Хубавото е че повечето са евтини [smile]. Важно е да знаеш, че ако снимаш видео комерсиално, обективите трябва да имат горе долу еднакво рендиране на цветовете, че инак е губи време да ги нагласяш при редактирането. Т.е. за даден клип примерно да са от един производител. Пак казвам и инак става но се губи време.

Харесва ми да снимам и фотография с ръчно фокусни, особенно с по-леки и компактни, които са в диапазона 28мм до 80мм. Избора е огромен. А най-хубавото на А7 сериите, че обективите си работят така както са проектирани за full frame, няма нужда да ги премисляш каква визия, переспектива, ъгъл на виждане ще ти дадат, както е ако снимаш на APS-C.

Единствения недостатък за мен на този етап е че трябва да ги стабилизираш за видео, освен ако не си с Mark II, която има вградена стабилизация в тялото. Но дори и с Mark II според мен при снимането изцяло от ръка си има ограничения. Там вече нямам опит. За снимане от ръка ползвам стабилизирани обективи, иначе статив или монопод. Сега събирам пари за 3D Gimbal от тези по-малките и компактните дето се държат с една ръка. Това за мен е близко до идеалното решение за стабилизация при движение и може да замести успешно стедикам, кран и дори dolly и да прави още много други неща.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s и стари ръчно-фокусни обективи?
Автор: stef7   
Дата:   15-12-15 03:27

И още нещо. От известно време ми светна [smile] и деля обективите на 2 основни групи - тези които използвам основно на f8 и тези които ползвам на f2, f2.8, f4. Има разбира се не малко които попадат и в двете групи. Ръчно фокусните в оргомната си част са от втората група, т.е. интересни са и имат смисъл основно когато ги използваш на по-отворените бленди. Инак на ф8 и особено за видео китака си е ОК, лек е покрива основните фокусни разстояния и има стабилизация.



Публикацията е редактирана (15-12-15 03:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s и стари ръчно-фокусни обективи?
Автор: goldstar   
Дата:   15-12-15 12:41

stef7 Благодаря за информацията която споделяш! [smilie24] Основно се замислям заради цената и лекотата на ръчнофокусните обективи ,няма какво да се лъжем :) А относно заснемането става чрез "помощни" средства за стабилизация като glidecam,триподи,моноподи и гимбали. [smilie25]


А ти за такъв тип гимбал ли ми говориш -->

http://static.bhphoto.com/images/multiple_images/images500x500/1446129195000_IMG_547604.jpg



http://static.bhphoto.com/images/multiple_images/images500x500/1438535714000_IMG_519334.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s и стари ръчно-фокусни обективи?
Автор: stef7   
Дата:   15-12-15 15:03

Да за такъв. На пазара са вече втора генерация и голяма част от проблемите са изчистени. Работят доста прилично, даже бих казъл отлично. Ползвах досега само стативи и моноподи, но следващата ми покупка ще е gimbal. На мен ми трябва нещо преносимо и по-леко и тези пасват идеално, особено за по-леки камери от типа на A7S.
Определено са по-добри от steadycam, по-леки са на тегло и за работа и могат повече неща. С цени от 500$ до към 800$ не са от най-евтините но според мен нямат алтернатива и това което предлагат за парите, си струват.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s и стари ръчно-фокусни обективи?
Автор: goldstar   
Дата:   16-12-15 11:59

Има интересни стари ръчно фокусни обективи и то на ниски цени май ще си купя някои за проба и в случай че не ми допадат , то поне няма да съм в голяма загуба [smilie25] или ще забуча никонските [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s и стари ръчно-фокусни обективи?
Автор: Tota   
Дата:   16-12-15 18:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s и стари ръчно-фокусни обективи?
Автор: goldstar   
Дата:   16-12-15 19:18

Защо да са е*ана работа може ли по подробен отговор с пример ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s и стари ръчно-фокусни обективи?
Автор: stef7   
Дата:   16-12-15 19:33

Защото няма как да управляваш блендата. При G обективите това става по електронен път. А всичките които се продават в момента са само механични Адаптер дето комуникира по електронен път с тялото и обектива все още няма в продажба, макар че вече обявиха че се разработва. Не е ясно кога ще излезе и по всяка вероятност цената ще е поне към 200-300$


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s и стари ръчно-фокусни обективи?
Автор: Tota   
Дата:   16-12-15 19:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s и стари ръчно-фокусни обективи?
Автор: Simbon4o   
Дата:   16-12-15 19:43

На тази камера всичко е остро, остава чуденето относно контраст и цветове.

Никон Г обективите не са проблем особено за видео ако ще е, има преходници с плавно регулиране на блендата и за Г моделите. Ако ползваш основни преходници към канон има дори преходник канон-никон с лост за бленда.

Електронния е обявен и мисля скоро ще е наличен, макар че и сега може да се поръча.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s и стари ръчно-фокусни обективи?
Автор: hotsnail   
Дата:   16-12-15 20:29

електронния е с Аф за обективи с мотор (или само G обективи не знам), но пак е с ръчен конторл на блендата се оказа....така че за сега май е по-добр еникорите с ръчен преходник. АФ с А7s и СЛР обективи не е атрактивен.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s и стари ръчно-фокусни обективи?
Автор: goldstar   
Дата:   30-12-15 10:34

Tota и двата за двата варианта става въпрос [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »