Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Търся снимки от Сливен
Автор: jimvirtooza   
Дата:   14-11-15 18:56

Здравейте колеги,
Имам нужда от помощ при намирането на снимки от град Сливен и околностите. Нужни са ми около 20ина снимки на неговите забележителности - Карандила, Халката, къщата на Хаджи Димитър, паметниците, център... но с резолюция 300px. Ще представлявам градът извън България и ще ми трябва да е на хартиен носител в минимум SRA3+ формат над 1000 бройки. Не разполагам с качествен фотоапарат, и в търсачката не намерих нищо затова се обръщам с голяма молба към Вас. Благодаря Ви много предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: ecobo   
Дата:   14-11-15 18:59

"Намиране" равно ли е на "купуване"?

Имам доста снимки от Сливен и околията, но не са за "намиране".

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: jimvirtooza   
Дата:   14-11-15 20:17

Здравей колега,
Ако имах възможност да купя снимките, щях да се обърна към някой фотограф в град Сливен. А и ако имах възможността по-изгодно би ми било да си купя фотоапарат. Затова съм се обърнал към Вас като последна "инстанция". Благодаря за предложението все пак!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: Gecata   
Дата:   15-11-15 15:00

Здравей колега, представянето на "градЪт" става със средства и грамотност. Ако не притежаваш ни едно от двете по добре преразгледай желанието си да го направиш. От изискването ти за параметрите на снимките, както и тиража който си упоменал, разбирам че става дума за комерсиален проект от където и да го погледнеш. Молбата ти за безплатни снимки не звучи сериозно на фона на оскъдната информация която предоставяш за използването на кадрите. Мога само да дам безплатен съвет (проверен):
5Mp от камерата на телефона вършат чудеса ако телефонът е в добри ръце!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: pstoev   
Дата:   15-11-15 15:11

Не искаш да платиш за 20ина снимки, много ми е чудно кой ще ти отпечата 1000 бройки за без пари?
Супер си нагъл! Я марш!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: BEYA   
Дата:   15-11-15 15:39

Aз съм от Сливен.Имам много снимки,но както казаха колегите отделил съм време,труд и т.н.т. Ей така никой няма да си изпрати труда си за мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: fotorafi   
Дата:   15-11-15 22:10

Перфектни снимки /цветни диапозитиви 6/6,материал Кодак/ от Сливен- забележителности и околностите на града.
Избираш си диапозитивите за печат, плащаш по 30 лв. за всеки избран и стават твои. 0886-711-193

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: jimvirtooza   
Дата:   16-11-15 00:19

Здравейте колеги,
Искам да изкажа дълбоката си признателност към ВАС, за отделеното внимание и съветите. Точният брой на снимките е 26 - по две за всеки сезон. И те са вече при мене. И не ги получих от българин, а от руснак и то не за ...30лв. за бройка /не знам как я измисли/, а за приятелско ръкостискане. Което за пореден път потвърждава алчността която Ви е заляла Вас българите. И да ценя "труда" на всеки от фотографите, то се иска много специални умения да натиснеш едно копче ... Както и да е. Ако някой от Вас, беше пратил дори 5 снимки каквито и да са от "градЪТ" на 100те войводи, името му щеше да бъде на тях и щяхме да го представляваме и него и творбите му в Москва, Будапеща, Букурещ, Прага и Берн.

п.с. Малко преди да избълвате тази жупел и огън, пратих лично съобщение на ecobo, след като говорих с организаторите, че може да се наложи да бъдат закупени снимки. ЧовекЪТ така и не отговори. Малко по-късно вече беше късно, защото снимките дойдоха от мой "друг" /приятел/ oт Русия. Който също като мене остана втрещен, от поведението на сънародниците ми...

Към pstoev, моята печатница ще ги отпечата, а сега, шах и мат. (и не се шегувам)
Към Gecata, благодаря за безплатният съвет с телефона, но за грамотност нека не си говорим, защото си на грешен път.


Със здраве и нека касичките Ви никога не пресъхват, за разлика от душите Ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: ecobo   
Дата:   16-11-15 00:56

ecobo не виси нон-стоп във форума, особено в събота и неделя
останалото, което сте написал, не е хубаво, меко казано

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: ecobo   
Дата:   16-11-15 01:03

Надявам се вашият "друг" да ви е подарил снимки с добро качество, поне като тази ТУК

Извинете че питам, но да не би да сте от Котел? Само там съм чувал да слагат пълен член точно където най не му е мястото.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: lamerko   
Дата:   16-11-15 01:44

jimvirtooza: излиза, че Вие имате печатница, а нямате 30 лв. за снимки, за които е използвана техника за ХИЛЯДИ от една страна, а от друга - вложено е творческо мислене? И то за проект, който очевидно е комерсиален? И точно Вие ще говорите за "душички"?!!

Пожелавам Ви късмет на Вас и печатницата Ви, но никога не бих ползвал Вашите услуги.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: Gecata   
Дата:   16-11-15 07:41

jimvirtooza, няма такъв цинизъм като твоя. Тръгваш с лъжа (както и подозирах), а после се сърдиш. Времената когато печатарите прилъгваха фотографите да си предоставят безплатно снимките срещу едно име отпечатано в календара са отдавна в миналото и това не е акт на алчност, а е акт на зачитане и уважение на фотографския труд. Съзирам алчност и измекярщина в опита ти да се сдобиеш с безплатни снимки, а не в отказа на колегите да ти ги предоставят... . А и 30лв за снимка също е смешна цена, а сега - шах и мат в стоковия ми сайт TУК който е един от най-популярните в страната, снимka с указаните параметри струва между 80 и 500 лв. [smilie3]



Публикацията е редактирана (16-11-15 08:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: uri64   
Дата:   16-11-15 09:13

... Какво ядете там, круша ли? Браво! Я да видим, тъй както съм легнал, мога ли изяде една круша. Благодарим! Отде ги взимате вий тези неща?
- Купуваме ги - отговаря едва сдържано един от нас.
- Тъй ли? Браво! - одобрява той с пълни от сочната круша уста. - Аз обичам круши.....

А. Константинов


Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: moto12   
Дата:   16-11-15 09:30

"то се иска много специални умения да натиснеш едно копче"
Не знам защо някой изобщо е отговарял.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: EvaJor   
Дата:   16-11-15 09:46

И около Троян [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: fotorafi   
Дата:   16-11-15 10:00

Недоумявам за нахалството и андрейковщината на някои българи. Вестниците крадат снимки на авторите, разни фирми печатат календари без да плащат. А един българин с печатница иска, ние фотографите да предоставяме безплатно снимки и той да си печата. Разбирам да е някаква благотворителност...И когато искаме законно полагащото ни се авторско право ни нарича алчни. Нека да си купи фотоапарат за 1500-2000 лв. да снима, печата и ще му видим "шедьоврите...
Много лош материал има по хората у нас

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: schiele   
Дата:   16-11-15 12:46

Имаш печатница и не искаш да си платиш за снимките!!!!!
По-арогантен и безскрупулен боклук от теб, май няма!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: Hman   
Дата:   16-11-15 22:12

http://www.sladur.com/profile.php?id=576679

Ей го наглия сладур.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: ecobo   
Дата:   16-11-15 23:20

Този сладур още веднъж показва как работи т.нар. "рекламен бранш". Ако се разходите в Сливен (примерно), ще видите десетки витрини, облепени със снимки на фотографи като Дьомаршьолие, Соренти и Линдберг, и на модели като Ванеса Муди, Жизел Бюндхен и Ванеса Хеслер. Мислите ли, че един магазин с 200 лева дневен оборот може да си позволи тези фотографи и модели? Едва ли. Техни снимки не се продават и в сток-сайтовете. "Намерени" са. Клиентите вече са свикнали, че снимките не струват нищо, защото се "намират" чрез Гугъл. Върнал съм десетки клиенти, които искат нещо, но отказват да плащат за снимки. Загубил съм много пари, но си запазих честта, за разлика от много "колеги". И оправия от това няма да има докато няма бърз и безпристрастен съдебен процес. Ще кажете, и сега има. Има - дръндали! В Гърция дело за авторски права приключва за 2 часа, тук се точи МИНИМУМ 2 години. Съдебна реформа трябва. И малко кютек за тарикатите, дето крадат.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: Twingo   
Дата:   16-11-15 23:58

Ето и още малко инфо за него: ЦЪК

И стойте далече от VSG Vision!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: Pavlov   
Дата:   17-11-15 00:01

Чета и недоумявам ... [smilie11] Какво точно е откраднал човекът? Поискал е снимки, и някой му е дал. Какво толкова? Този, който е направил снимките, е техен АВТОР, и може да прави с тях каквото си иска. Ако реши - може и да ги подари. Това, че вие сте свикнали да си продавате снимките, не ви дава право да му казвате какво да прави със своите!
Б*си, все едно някаква тълпа разярени бакшиши крещи срещу някой, че е решил да се повози на автостоп. Какво толкова? И аз имам пари да си платя билет за автобус или влак, даже да си купя и кола. Въпреки това един добър човек (който с голяма гордост мога да нарека свой приятел) ме докара с колата си от Феста в Русе до Варна, и отказа да ми вземе пари. Ще го осъдите ли и него?
И аз съм подарявал свои снимки, дори и за комерсиални цели, и ако реша, пак ще го направя. Така решавам, и никой не може да ми държи сметка. Пък ако този форум е само за продавачи на снимки - спокойно можете да ме изгоните.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: ecobo   
Дата:   17-11-15 00:45

Павлов, никой не съди човека, че му е дал снимки. Дразни измекярщината: проси си човека снимки без дори да каже за какво точно му трябват, и след като ми бил писал, почакал няколко часаи написа онова "шах и мат", от което направо ми прикипя! Какво матира тоя? На какъв се прави? На някакъв върховен тарикат, че е преебал всьо и вся и ПАК не си е платил за снимки? Измекярщината дразни. А човека дето му е дал снимки, така е решил, така е направил. И аз много пъти съм подарявал снимки, но като знам ТОЧНО за какво ще се изполват, пише се договор и т.н. Тук някакъв се присмива на цял форум, че излязъл по-тарикат от всички и въпреки, че има бюджет за снимки (написал ми го е на лично, ама аз не живея във форума, та да видя веднага), проси като последния просяк, ако може да преебе и фотографите и поръчителя и да прибере бюджета. Дребнава работа е това, тарикатлък на дребно. За не много пари да си плюеш така на суратя, не го разбирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: Gecata   
Дата:   17-11-15 01:04

pavlov не четеш както трябва затова недоумяваш [smilie3] И не форумът не е само за продавачи на снимки, а презумпцията е честно отношение на съфорумците един към друг. Ще ти го обясня на популярен език дано разбереш за какво всъщност става дума :
Стоян пътува към фото форум фест със собствена кола, но му е скучно да пътува сам и за това предлага 3 места в автомобила - безплатно само заради компанията.
Владо веднага съзира възможност да изкара някой лев от това и намира други двама от които взима по 20лв за превоза като казва че го е уредил предварително. Така някой прибира едни парички, но това не е шофьорът собственик на автомобила извършил превоза като подарък. Какво пък, автомобилът си е негов, горивото също...имал си бол пари - дал си! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: lamerko   
Дата:   17-11-15 01:11

Pavlov
Не става въпрос за пари, а до уважение и зачитане на труда. Още с първия си пост, става ясно, че всичко се свежда до "намиране на снимки в търсачката", а във втория - че фотографията се свежда до

ценя "труда" на всеки от фотографите, то се иска много специални умения да натиснеш едно копче ...

Нека да обърнем внимание и на финансовите възможности:

моята печатница ще ги отпечата, а сега, шах и мат. (и не се шегувам)

С други думи аз недоумявам как някой може да си даде снимките дори и с заплащане на човек с подобно мислене [smilie2]. Аз не бих имал нищо против мои снимки да се използват безплатно в некомерсиални проекти, но тази наглост...



Публикацията е редактирана (17-11-15 01:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся снимки от Сливен
Автор: Serbezov   
Дата:   17-11-15 01:19

Аз си мисля че Павлов изобщо не си е направил труда да прочете постовете над неговият[smilie5]
А тоя графичен дизайнер с печатница и незавършено счетоводство и контрол си направи доста лоша реклама,и едва ли някой прочел темата би се възползвал от неговите услуги!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »