Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обективи за Olympus E-M10
Автор: jsivkov   
Дата:   04-07-15 17:54

Здравейте,
в фокуса на закупуването на следващото стъпало след смартфон и сапунерка и по-точно Olympus E-M10 с китов обектив се чудя как да разбера какви обективи мога да поставят на този фотоапарат?
Ясно ми е, че би трябвало всички mFT на Olympus стават, но предполагам, че има и други производители на този формат, както и такива през някакъв вид преходници. Основната ми идея да си намеря 50мм твърд обектив /не съм сигурен, че така се казва/ на някаква поносима цена, за да се уча, което явно ще е в следващите няколко месеца поне за начални умения и овладяване на техниката.

Ако някой пък разполага с такъв апарат и може да ми погне и с избор на чанта ще е още по-добре.

Благодаря на всички отзовали се.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Olympus E-M10
Автор: axlastro   
Дата:   04-07-15 18:15

Olympus 45 1.8 ти трябва. Чанта - в магазина отиваш с апарата и обективите и си избираш. Гледай да е водоустойчива и удобна.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Olympus E-M10
Автор: blind_photographer   
Дата:   04-07-15 19:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Olympus E-M10
Автор: jsivkov   
Дата:   05-07-15 21:41

И кой от посочените е по-добре? Че в момента цената на 45 мм е със 100 лв. надолу. Както и се появиха в базара едни 17/f1,8 за 615 лв. дали е добра офертата, като за новобранец.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Olympus E-M10
Автор: Don_Diego   
Дата:   05-07-15 21:58

Ами като търсиш 50мм, защо ти е 17 мм?!? Наясно ли си какво търсиш и какво ти се снима? Olympus 45 1.8 е част от системата, така, че, той се доближава до условието ти. Не ти трябва mf, да цъкаш после, що нещата ти не излизали на фокус. Сигмите по горе също са оферта, по евтини.

Само че, кажи какво искаш да снимаш, за да ти дадат някакъв съвет....

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Olympus E-M10
Автор: kvakioh   
Дата:   05-07-15 22:05

Панасоник 20/1.7 II е добра опция.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Olympus E-M10
Автор: penman   
Дата:   05-07-15 22:24

Имам и двата обектива - 17/1.8 и 45/1.8. Много са добри във всяко отношение. Обикновенно (в над 80%) на фотоапарата е закачен 17/1.8 поради много по-универсалното фокусно разстояние. Имах Панасоник 20/1.7, който също е отличен в оптично отношение, но е муден и 40 мм са много често неудобни за улична фотография и снимки в катедрали, музеи и т.н.. Дори 34 мм ми е дълго понякога, та закачвам 12/2.0

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Olympus E-M10
Автор: Don_Diego   
Дата:   05-07-15 22:38

penman

Ми ако му се снимат портрети или макро... или птици? Много ясно, че за улична и затворени помещения си трябва широк, но не всеки иска да снима стрийт и интериора на катедрали...

аз за това му писах, да каже какво му се снима, щот хем търси 50 мм-ов, хем се облизва за 17 мм... щото го имало?!

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Olympus E-M10
Автор: jsivkov   
Дата:   06-07-15 09:34

Както предполагам се забелязва съм абсолютно нов в тази материя. Просто гледах в базара, че има 17мм и за това попитах дали може да замести или да е по-удачен от 45 мм за начинаещ.

Цялото търсене идва от факта, че познати фотографи ми препоръчаха известно време да се упражнявам с 50 мм твърд обектив, но тогава се бях насочил към ДСЛР при, който съответно е наличен. В магазина ме спечелиха с Olympus-а и сега търся нещо, което да е еквивалент на 50 мм при огледално-рефлексните, за да изпълня заръката.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Olympus E-M10
Автор: blind_photographer   
Дата:   06-07-15 09:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Olympus E-M10
Автор: Don_Diego   
Дата:   06-07-15 10:25

Не знам защо са те метнали на 50 мм, че и твърд. Сигмите са добър вариант- 30 мм е по универсална като дължина- остра е. За афтофокуса- на светло те устройва.

обектива на олимпуса е най добрата оферта, скачай на него, защото са от една система и стиковката ще е плавна. Има достатъчно хора с олимпуси тук, да се обадят и да ти кажат...

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Olympus E-M10
Автор: SoftImage   
Дата:   06-07-15 10:33

Сигмите не са решение за m43. Според мен твърди обективи на f2.8 за м43 са безсмислени освен ако не са макро. Погледни Oly 17мм/1.8, 25мм/1.8, 45мм/1.8, както и Panasonic 25mm/1.4! Успех с избора![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Olympus E-M10
Автор: blind_photographer   
Дата:   06-07-15 10:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Olympus E-M10
Автор: SoftImage   
Дата:   06-07-15 11:14

Е това е проблема, че не е съобразен с особеностите на м43. За m43 f2.8 не е достатъчна!!!



Публикацията е редактирана (06-07-15 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за Olympus E-M10
Автор: nboyanov   
Дата:   06-07-15 12:39

Няма как еднозначно да се даде отговор на така зададения въпрос. Аз имам 14mm 2.5 и 20mm 1.7 на Panasonic и 45mm 1.8 на Olympus и най-често ползвам 14mm. Следва 45мм и най-рядко 20мм. Чел съм много изказвания, че ако трябва да се ограничиш с един обектив на м4/3, най-добре е Панасоник 20/1.7 или Олимпус 17/1.8. Затова и първият ми обектив беше 20мм. Оказа се обаче, че на мен тази дължина не ми е удобна. За теб може и да е перфектна. Въпрос на вкус.
П.С. Щом си снимал със сапунерка, може да си прегледаш EXIF-ите и да приравниш милиметрите към м4/3. Виж в кой диапазон си снимал най-често и ще се ориентираш с кой обектив (като милиметри) ще е най-добре да започнеш.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »