Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Техника от Дубай..
Автор: stalker   
Дата:   21-05-15 11:08

Привет !

Имам приятелче в Дубай, спомена ми че тамошната валута се е сринала спрямо еврото.

Някой пазарувал ли е от там скоро ?

Гледам това например :

http://uae.souq.com/ae-en/nikon-d750-body-only-camera-24-3-mp-dslr-camera-black-7358656/i/


Излиза доста добре като цена.
Това е някакъв онлайн магазин ..
Всяка информация относно пазаруване от Саудитска арабия/Дубай ще ми бъде полезна.

Бъдете здрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Дубай..
Автор: pmartinov   
Дата:   21-05-15 11:10

Колко излиза като цена ?

В USA съм го виждал на 1500$


Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Дубай..
Автор: stalker   
Дата:   21-05-15 11:11

2800..но не знам дали това е крайна цена.
Приятелчето ще се поинтересува докато е там.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Дубай..
Автор: golded   
Дата:   21-05-15 11:21

1 EUR = 4.0945 AED

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Дубай..
Автор: stalker   
Дата:   21-05-15 11:33

Пак излиза толкова...2860 лева

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Дубай..
Автор: fastman   
Дата:   21-05-15 12:02

Посоченият сайт не доставя в Европа за съжаление...
Ако си в Дубай, купувай смело! Аз лично пазаря основно от там. Преди 2 години взех 6д с 24-105 на цената само на тялото в Германия...
Преди година почти, купих Сигма 50мм 1.4 Арт за 650 евро без да се пазаря, а можеше и трябваше!
Нямат обаче гаранция в Европа, дори да твърдят това. Досега обаче съм нямал проблеми, а и с тея цени какво повече да му мислиш.



Публикацията е редактирана (21-05-15 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Дубай..
Автор: stalker   
Дата:   21-05-15 12:08

Ясно, fastman, благодаря за информацията !

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Дубай..
Автор: fastman   
Дата:   21-05-15 12:32

http://mktradingco.com/sigma/

Тея по-горе са официален представител на Сигма и дават истинска международна гаранция. Цените им са почти като на индийските магазинчета, така че за Сигма първо там бих проверявал.
За Канон и Никон виж тук

http://dubaicameras.com/

Тея имат и обикновен магазин, само че се казва " Perfecta Electronics"- много са коректни. Ако нямат нещо налично, ще ти го доставят. Мозеш да се пазариш при тях в рамките на разумното. Много добри цени! Гаранция само при тях отново= 1 година. Може да се плаща в почти всякаква валута, а също и карти.
[smilie24]



Публикацията е редактирана (21-05-15 12:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Дубай..
Автор: agop4o   
Дата:   21-05-15 12:52

Добре де nikorr 85/1.8g е 572 долара.По колко да ги смятаме за да излезне тукашната цена от 829лв.с гаранция.Или аз нещо бъркам

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Дубай..
Автор: pmartinov   
Дата:   21-05-15 13:48

470$ на тази цена го взех от USA в комплект с почистващ сет за обективи 85/1,8G

В Дубай можеш да хванеш добра цена ако купуваш количество и умееш да се пазариш добре.

На хората които не се пазарят в Дубай гледат като на глупаци...


Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Дубай..
Автор: qavkata   
Дата:   21-05-15 14:05

Здрасти, аз бях в Дубай една година. Няма смисъл да купуваш от онлайн магазина особено този, защото е нещо като нашия е-маг, продават главно дисплейнати стоки от магазините. второ цената не е много по-различна имайки предвид че тяхната гаранция не се отнася и за европа. евтина техника може да се купи само от дейра (това е стария дубай, превърнат в пазар) те там може да се спазариш за много добри цени.аз единствено си бях вземл миналата година една сигма 18-250 със стабилизация за 230 лева нова от Карфур на промоция. в Дейра има хубави неща, но гаранция няма.успех

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Дубай..
Автор: k7   
Дата:   22-05-15 07:32

Един пич тук от форума ми донесе преди 6 месеца от Дубай чисто нов Canon 5ДМарк3. Разликата в цената, като се сложи и неговата печалаба ми беше 1500 лева. Платих 4300, а тук беше около 5800. Няма гаранция,за сега не ми е и трябвала!!! Дано е така и занапред :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Дубай..
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   22-05-15 09:31

Стоката която преминава през Североизточна Индия Пенджаб и стига до Калкута също си има своите предимства, Дубай не е единствента сносна алтернатива. Ще бъда по-точен в Калкута до старата митница има пазар, търсете Сахиб.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Дубай..
Автор: stalker   
Дата:   22-05-15 11:17

КАНЮВИГЙ , благодаря за инфото, но ме интересува ОАЕ, по-точно Дубай.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Дубай..
Автор: eugene.kn   
Дата:   22-05-15 12:04

Твоя приятел съвсем не е в час с валутните курсове.Истината е точно обратната.Защото дирхамът е вързан към долара.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Дубай..
Автор: stalker   
Дата:   22-05-15 12:24

Eugene.kn..не съм се интересувал, но дори да е така, както казваш, цените са ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Дубай..
Автор: nyamago   
Дата:   22-05-15 14:41

Признавам за смислена такава разлика в цените, която поне би ми платила самолетния билет да отида и да го купя на място.

Иначе по-малки разлики се изяждат от куп невидими допълнителни разходи: куриерски, данъчно-митнически, обменни курове... Като не броим времето и усилието, на които никога не слагаме парична цена, но те си я имат.

Оставащата след всичко това парична разлика едва ли покрива риска от липсата на гаранция. И изобщо не си струва разправията. Пред някакви си "пет лева" (ок, нека са 50 долара) кяр, предпочитам да го имам още днес, без никакви разправии, с проверено качество и валидна пълна гаранция.
= = =

Казвам го с известно познаване на пазара - пътувам периодично по работа до района, а преди 2-3 години изкарах и няколко месеца там в един по-голям проект. По едно време бях пресметнал, че ако си накупя в Дубай повече неща: апарат от висок клас с няколко обектива, лаптоп, телефон и още някоя електронна играчка (джобно прожекторче, външен диск 1-2ТБ, някое HiFi устройство) сумарната разлика в цените спрямо най-добрите онлайн (с доставка в къщи от реномиран източник) би ми купила билет Premium Economy (среден клас между бизнес и туристически, предостатъчно комфортен за дълъг път на дълъг човек) плюс една седмица в много приличен хотел... Но никога не са ми трябвали всички тези неща на куп - имам си ги, а времето за подмяна не идва наведнъж.

[shtrak]



Публикацията е редактирана (22-05-15 14:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Дубай..
Автор: stalker   
Дата:   22-05-15 16:49

nyamago, за мен 800-900 лв разлика за d750 примерно не са "5 лева".Парите всеки сам си ги броИ.Не разбирам защо с разликата ще отидеш на място да го вземеш, освен ако не е за забавление, екскурзия..Лично за мен тази разлика си струва риска.А и има кой да купи там и да го донесе в БГ като се прибира.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника от Дубай..
Автор: nyamago   
Дата:   22-05-15 17:43

@stalker - прав си, всеки знае най-добре за себе си.

А само споделих личия си критерий за смислена разлика. И дори да не отида на място (за забавление е, признавам), просто ми служи като мярка дали разликата е достатъчна да се занимава човек. Но не опитвам да налагам никому собственото си мислене за тези неща. Да съм казал някъде "правете като мен?" (Аз правя много по-големи идиотщини, да пази Господ някой да ме копира [smilie5] )

Ако наистина си намерил надежден продавач с 900 лева реална (!) разлика и донасянето от човек ще ти спести колетни разходи, мита и ДДС-та - рискувай, разбира се! Не бих и помислил да те отказвам.

На слука!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »