Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за помощ
Автор: mirco   
Дата:   29-03-15 09:14

Здравейте! От много време не съм влизал в форума тук, но наскоро си взех фотоапарат Sony Nex-5R и гледам клипове и не мога да разбера, как се прави даден обект да е на фокус, а задния фон да е дефокусиран. Та ако на някой му се занимава да ми обясни ще съм му много благодарен.
 Re: Моля за помощ
Автор: pif   
Дата:   29-03-15 09:21

За помощ звънни на 112. Тук е фотографски форум в който се обсъждат основно фотографски теми. Ако искаш адекватно отношение слагай адекватни заглавия на темите си.
 Re: Моля за помощ
Автор: leo34   
Дата:   29-03-15 09:40

С какъв обектив снимаш?
 Re: Моля за помощ
Автор: mirco   
Дата:   29-03-15 09:45

С китовият се мъча засега. Ама като се мъча да настроя фотоапарата както по клиповете в горния десен ъгъл на фотоапарата им пише "background defocus" със едно цвете, а на мен ми пише "macro", а иначе стигам до там да избирам колко да го дефокусира, но след като направя снимката нищо. :)
 Re: Моля за помощ
Автор: leo34   
Дата:   29-03-15 09:59

За целта ти трябва да изпълниш няколко условия. Блендата я отваряш максимално. Приближаваш зуума до край. Колкото си по-близо до обекта /и колкото фона е по-отдалечен от обекта/ толкова повече ще се размазва фона.
 Re: Моля за помощ
Автор: leo34   
Дата:   29-03-15 10:01

А, и не ползвай автоматични режими като примерно "background defocus" или там както се нарича. Снимай примерно с приоритет на бленда, поне аз в 99% от случаите така снимам.
 Re: Моля за помощ
Автор: mirco   
Дата:   29-03-15 10:27

Много благодаря. Получи се перфектно :)
 Re: Моля за помощ
Автор: mirco   
Дата:   29-03-15 10:28

А само да те попитам знаеш ли откъде мога да избера този автоматичен режим "background defocus"?
 Re: Моля за помощ
Автор: leo34   
Дата:   29-03-15 10:31

Аз за първи път чувам за такъв режим, ти го спомени :)



Публикацията е редактирана (29-03-15 10:31)
 Re: Моля за помощ
Автор: mirco   
Дата:   29-03-15 10:35

Аха, значи имам още много да се уча :D Пак благодаря :)
 Re: Моля за помощ
Автор: Slivenski   
Дата:   29-03-15 10:38

http://pdf.crse.com/manuals/4437511121.pdf



стр. 41-42


[beer] [beer]
 Re: Моля за помощ
Автор: mirco   
Дата:   29-03-15 11:26

Ей голяма краста е фотоапарата :D
 Re: Моля за помощ
Автор: met   
Дата:   29-03-15 11:33

Ей голяма краста е фотоапарата, особено, ако няма кой да му прочете книжката с упътването....
 Re: Моля за помощ
Автор: mirco   
Дата:   29-03-15 11:41

Определено, но досега нямах защото фотоапарата ми беше втора употреба, но сега вече като си изтеглих PDF файла ще си я прочета :)
 Re: Моля за помощ
Автор: deadlirics   
Дата:   29-03-15 11:49

Уважаемите съфорумци искат да ти кажат, че три месеца на проби и грешки могат да ти спестят 15 минути четене на упътване. Не ги слушаи и успех.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.