Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Макро въпрос
Автор: Tantris   
Дата:   16-03-15 10:34

Здравейте.
Имам въпрос за Novoflex Auto Bellows for Canon EOS (дори не знам как се превежда на български[smilie11] )

http://static.bhphoto.com/images/images500x500/197081.jpg



Доколкото разбрах, това приспособление служи за повишаване на фактора на увеличение на макро обективи. Като увеличаването е толкова по-голямо, колкото е по-малко фокусното разстояние на обектива. За 50мм обектив се постигал фактор от Х3, за 20мм можело и до Х10 (или 20 беше).

Та правилно ли съм разбрал?

Защото ми попадна един такъв "удължител" на старо и се изкушавам да го взема да си поиграя с него.
Направих опит да закача на него (или обратното) ЕФ 500/4,5Л - резултатът май е в намаляване на минималното фокусно разстояние към два пъти.

Предимства и недостатъци на подобна система? Винетиране?

Друго странно нещо - цената на точно този модел в сайтовене за онлайн продажба - http://www.bhphotovideo.com/c/product/197081-REG/Novoflex_BALCAN_AF_Auto_Bellows_for_Canon.html

950$ !!! А подобни джаджи, и по пак за канон се намират и за 50[smilie11] На мен ми го предлагат също за 50, но защо тази цена в сайтовете????

Отговори на това съобщение
 Re: Макро въпрос
Автор: h_bio   
Дата:   16-03-15 10:54

МАКРО МЕХ

Отговори на това съобщение
 Re: Макро въпрос
Автор: rx   
Дата:   16-03-15 10:55

Виждаш ли на снимката ей това малкото надписче, под търговската марка? Е то струва 950$. Имам такъв мех от ибей за под 100$, с автофокус, шифт и всички други благинки - върши идеална работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Макро въпрос
Автор: Tantris   
Дата:   16-03-15 11:12

Какви обективи да ползвам? Имам 50/2,5 канонско макро и 100/2,8 ИС. То аз макро не снимам, ама така, от любов към експеримента...

Отговори на това съобщение
 Re: Макро въпрос
Автор: kvakioh   
Дата:   16-03-15 11:47

Показаният макромех е един от най-качествените и естествено скъпите. Novoflex са голям производител на уникални продукти- ябълковидни глави, стативи, адаптери за обективи, аксесоари. Показаният макромех има контакти за връзка между тяло Канон и обектив/и на байонети EF/EF-S, което естествено утежнява цената.
Макро обективите Канон 50/2.5 и 100/2.8 IS са доста добра идея за увеличение 1:1, като с този мех донякъде ще се постигнат и интересни резултати. Но...
По-добре да се вземат комплект макро екстендери, с или без контакти към тялото и така да се разбере дали няма да се постигнат желаните резултати. При 50/2.5 може да се ползва само 11, 12 или 13мм екстендер ринг, при 100мм макро обектива 20 и нагоре мм. Като добро, изгодно и достатъчно даващо като резултати предложение бих дал екстендер ринг Канон 12мм, струващ до 150лв в зависимост от състоянието. Така ще може да се ползва и на 50 и на 100мм макро обективите. Закупуването на други екстендер рингове е по-желание след това.
Ескремно макро може да се постигне и със 10-15лв и със 2000, въпросът е дали си струва, ако е само експеримент. Тъй като съм силно заинтересован и се занимавам с макро заснемане, бих откликнал на сбирка на макро снимащи, да се предаде и обмени опит и идеи. Мисля, че ще има достатъчно хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Макро въпрос
Автор: Tantris   
Дата:   16-03-15 12:08

Мерси за информацията.
Попаднах на това http://www.vlador.com/info/%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%BE-%D0%BC%D0%B5%D1%85%D0%B0/

Интересна информация е определянето на фактора на увеличение като разделим милиметрите на удължаване към фокусното разстояние на обектива.
Мой экземпляр максимально растягивается на 120 мм – при использовании Индустара это дает увеличение в 120/50 = 2,4 раза.

Та тия мехове само за макро обективи ли стават? Опитах се да сложа ЕФ17-40, но така и не успях да фокусирам. С телеобектив обаче успях.

Отговори на това съобщение
 Re: Макро въпрос
Автор: kvakioh   
Дата:   16-03-15 12:13

САмо твърди обективи, с фиксирани точно мм. Другите експерименти с варио нямат голям смисъл (освен ако не се ползва един зуум макро от Никон, но това е само 1 обектив и то рядък). 50мм и 100мм макро са отлични. Има и десетки други варианти- рингове за обърнат обектив, наставки за 2 до 4 обектива, микрообективи, адаптери, тръби черни и други. Все ефектът е един и същ- макро до и над 1:1. Въпросът е какво точно се иска да се постигне и на каква цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Макро въпрос
Автор: Tantris   
Дата:   16-03-15 12:24

Няма ясна цел - снимане на буболечки, да видя с какви гадини съм заобиколен на бачкането. Антидепресант някакъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Макро въпрос
Автор: kvakioh   
Дата:   16-03-15 12:37

Ами най-добре тогава екстендер ринг 12мм с или без контакти, както казах от 15-20 до 150лв, в зависимост дали е с контакти или не. Има и готини комплекти от 3 ринга, Kenko, Polaroid, които са пак с контакти и вършат отлична работа.
Най-ентусиастки е Канонския макро 65мм, където всичко си е в едно, и има до 5:1 съотношение при макрото. Единственото е, че е ръчнофокусен. Но е уникален, единствен и незаменим. И цената му е допустима за каквото дава и може да представи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »