Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: niki777   
Дата:   17-02-15 21:16

Привет, може ли да ми препоръчате софтуер с който да може светкавично бързо (около 10 кадъра в с секунда например) да се скролва през количества от порядъка на десетки хиляди снимки. Предполагам ще е нещо, което предварително да може да индексира/кешира тъмбнейли/превюта на кадрите. Фаст-стоуна се задъхва на стария ми лаптоп, който е 2х1.8GHz и 3GB 667MHz RAM, а на мен за такава конфигурация ми трябва. Или да купувам нов? Мерси [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: compur   
Дата:   17-02-15 21:29

PhotoMechanic [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: asahi   
Дата:   17-02-15 22:05

Aко това упражнение ти е жизнено важно ще купуваш нов компютър.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: gchokov   
Дата:   17-02-15 22:09

Трябва ти нещо с бърз диск. Ако ново PC не е вариант, помисли за ъпгрейд на харда със SSD. Още малко рам също няма да е зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: sherbit   
Дата:   17-02-15 22:16

опитай с http://gqview-win.sourceforge.net/download.html

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: kollev3   
Дата:   18-02-15 01:51

Аз гласувам за Пикаса...

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-02-15 07:57

Колега, по време на самите снимки трябва да усетиш кой кадър става и кой не. Ти да не снимаш на конвеирн? 10 кадъра в секунта....[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: rapesco   
Дата:   18-02-15 08:31

Още един глас за пикаса.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: Батко   
Дата:   18-02-15 11:14

Много спецове тук са се изказали:
дискът трябвало да бъде бърз, компютърът трябвало да бъде нов.

Интересно, защо като минавах от 486 на Celeron 366, нямаше нещо което да се бави, минаха години 2-ия за нищо не ставаше, взех си Athlon 1.6 - това беше звяр, пак всичко вървеше и се стартираше мигновенно, минаха пак няколко години за нищо не ставаше, взех си quad core - е нема такова животно ... и вече пак е бавно.

Защо ? Защо ? Защо ?

Защото Бил Гейтс и всички компании, произвеждащи хардуер трябва да https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/money09.gif


Това е мафия!

Нима днешния IE 11.0 или Chrome може да ти поднесе текста към някоя статия по-добре от IE 5.0 ? Не! Разликата е, че единия работи с 16MB ram, a другите искат по 200 MB ... e, какво му стана на тоя днешния текст, който е не повече от 10 kb на страницата, че да иска 200MB ?

Малко се поотплеснах.

По темата - ползвай стари програми, които са писани от истински програмисти и са оптимизирани.
Аз от 15 или повече години ползвам една : ACD See, сега на компютъра ми е качена 5-та версия. Ако ми трябва нещо повече имам качена и IrfanView, разбира се и Photoshop.
Един стар 8 gb-ов диск е достатъчно бърз за разглеждане на картинки, не ти трябва Сериал ата 3, не знам си какво. Един пентиум 2 е достатъчно бърз за да разглеждаш с него картинки, ако програмата, която ползваш е мислена като е писана.

Успех!

п.с. Какво прави днешния програмист, който иска да направи програма за разлгеждане на картинки ( примерно )? Почва да търси в мрежата библиотека, която да отваря всички формати, попада на някаква, пита колега става ли, той казва става, закача я за Java template-a и нито знае какво има вътре, нито знае има ли оптимизации и ако има как да ги подкара. Вместо програмка голяма около 100kb, се пръква инсталационен пакет, който иска 100MB дисково пространство, процесор с поддръжка на SSE 4.1, и 2GB RAM, препоръчителни 16GB RAM ( за всеки случай - дори този който е правил библиотеката не знае колко памет може да глътне, защото и той е закачил някакви библиотеки, а те други библиотеки )

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: philip   
Дата:   18-02-15 11:35

За днешните програмисти Батко [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: imitev   
Дата:   18-02-15 11:44


Представяш ли си ако трябва да оптимизира нещата колко ще струва цялото удоволствие при тия цени на труда...

Просто на никой не му дреме...

Справка - продуктите на микроинвест [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: Daniel_P   
Дата:   18-02-15 12:05

Аз ползвам FastStone viewer и съм много доволен!Много леко и бързо работи дори и на старото ми 7г HP което на скоро за съжаление умря :D Ползвал съм и Пикаса но от както попаднах на тази, си карам с нея,а става и за обработка и то доста добре :)[shtrak] :)



Публикацията е редактирана (18-02-15 12:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: rx   
Дата:   18-02-15 12:11

Най обичам когато лаик дава определения за специалисти как да си вършат работата [smilie5] Те истинските програмисти ги има, батенцето ми, ама ти миришат краката да платиш за труда им [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: Pavlov   
Дата:   18-02-15 12:49

Проблемът не е в софтуера, а в размера на снимките. Ако става въпрос примерно за 24MP JPEG-ове от по 5-10MB, няма как да ги скролваш бързо на слаба машина. А ако са в малък размер, всяка програма би се справила.
FastStone също си прави база данни от thumbnail-и. Просто го превключи в режим браузър, и ще можеш бързо да си разглеждаш албумите. Можеш и да настройваш големината на thumbnail-ите.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: sherbit   
Дата:   18-02-15 13:09

Това което предложих може да настройваш големината на thumbnail, качеството им и колко памет да използва.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: e-mil   
Дата:   18-02-15 13:14

Автор: Батко
Дата: 18-02-15 11:14
"Нима днешния IE 11.0 или Chrome може да ти поднесе текста към някоя статия по-добре от IE 5.0 ? ... e, какво му стана на тоя днешния текст, който е не повече от 10 kb на страницата, че да иска 200MB ?"


Че на един новинарски уеб сайт само текст ли има? Изглежда не си забелязал, че тия неща лекичко се промениха за 15 години.

Ето ти един дизайн от 1999 (когато излезе IE5)...


http://prikachi.com/images/353/7930353Y.jpg



... и същият сайт днес.


http://prikachi.com/images/354/7930354S.jpg



И пак - един сайт от 2000 год...


http://prikachi.com/images/355/7930355S.jpg



... и същият днес.


http://prikachi.com/images/356/7930356d.jpg



Мисля, че разликата е очевидна.
Не са ти виновни производителите на хардуер, защото зависимостта е обратна - колкото по-бърз хардуер, толкова повече възможности се отварят. И колкото повече неща има на един сайт, толкова по-бавно става изтеглянето. Затова почти всички тежки скриптове се изпълняват от браузера на твоя компютър, а не от сървъра. И така браузерът започва да иска повече ресурси. Отделно, че днес все по-често отваряме по 20-30-50 таба в браузера, докато преди 15 години някак се оправяхме с 4-5 прозореца. А защо? Ми защото все повече услуги се правят през браузер, отколкото през отделни програми, както преди.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: Pavlov   
Дата:   18-02-15 13:18

sherbit написа:
> Това което предложих може да
> настройваш големината на thumbnail,
> качеството им и колко памет да
> използва.

Това, което си предложил, поне при мен не се отваря.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: gchokov   
Дата:   18-02-15 14:15

Батко, това че си прав за много неща не те прави прав за всичко. Ще ползваш викаш стар софтуер? Може би и стара ОС ще ползваш (може диреткно на Win 95 да се върнеш), пък направо мини обратно на 486 дето всичко ти е вървяло идеааално. Ама с опита си да си осигуриш едно удобство, ще загърбиш много други неща.
Не само ти си писал на достатъчно ниско ниво за да се фукаш колко си голям. Само казвам... [smilie3]

п.с. Представям си колко време би отнемало на днешните програмисти ако все още ползваха съветите ти и пишеха всичко сами "защото могат". Щяхме да сме в каменната ера със сигурност.



Публикацията е редактирана (18-02-15 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: niro   
Дата:   18-02-15 14:39

Досега по-бърза от BreezeBrowser не съм срещал.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: compur   
Дата:   19-02-15 10:59

тук някога имаше коментар [smile]



Публикацията е редактирана (19-02-15 14:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: jingov   
Дата:   19-02-15 16:52

Аз имам въпрос към автора на темата.
Кое или какво налага преглеждането на 10к в секунда ? И дали ще види какво се случва на екрана с тази скорост на преглед ?
За проба заредих няколко гиги малки джипези , да летят си, но нищо се не разбира, камо ли да се отсее.


Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: niki777   
Дата:   20-02-15 16:13

хора, благодаря, имаше много полезни съвети. мисля, че ще ми трябва и нов хардуер все пак.

а въпросната бързина ми трябва, за да си обхождам архива като търся нещо, понеже е подреден само по дати, но не съм вкарвал мета данни в снимките - много груба грешка, ако снимате репортажно. [smilie5]

поука: слагайте ключови думи след като разтоварите снимките от деня, за да не ровите като идиоти после [smilie18]
в дългосрочен план спестява адски много време.

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: kosmodisk   
Дата:   20-02-15 16:45

хахах Батко,
Винаги програмистите са виновни...
Ами какво да кажем за производителите на фотоапарати, че постоянно се надпреварват кой ще изкара камера с повече мегапиксели, с повече bit depth, и т.н.
Като си бил на 386 и Celeron какви снимки си отварял?
Най-вече BMP и GIF с 256 цвята и резолюция по-малка от 1 мегапискел?

В момента камерите едвам смогват да снимат 4к видео на 30 фпс, на което един кадър няма и 9 мегапиксела.
Ами ако имаш 24+ мегапикселови JPG-ези, и искаш да ги гледаш по 10 в секунда, това си е почти 8К видео на 10fps.
Я се замисли как ти върви 4к видео на компа, и сега помисли за 8к, и свалете малко очакванията :)



Публикацията е редактирана (20-02-15 16:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: Lycan   
Дата:   20-02-15 22:51

niki777, погледни в тубата някое демо на организация с iphoto или aperture, ще останеш очарован :)

Отговори на това съобщение
 Re: Софтуер за бързо преглеждане на снимки?
Автор: elmago   
Дата:   21-02-15 08:48

Първият отговорил ти човек е дал правилния отговор - PhotoMechanic - не, че ще ти е излишен хардуерния ъпгрейд, но опитай първо с тази програмка - върши чудеса.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »