Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Преносима фонова система
Автор: axlastro   
Дата:   07-12-14 17:05

Здравейте, решил съм да си взема преносима фонова система - за снимане вкъщи и "на терен".
Според Вас дали това ще ми върши работа : http://www.ebay.co.uk/itm/121115568365


И ако не - някакви други варианти?

Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: pmartinov   
Дата:   07-12-14 17:29

Без да кажеш какво ще снимаш как искаш да получиш точен съвет?

Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: axlastro   
Дата:   07-12-14 18:12

Снимам Хора.
Забелязах, че въпросната система е с височина до 2.8 метра, което вкъщи е предостатъчно, но предполагам, че в някои случаи и при някои гледни точки може да е ниско. Все пак мисля, че за начало ще ми е достатъчен като размер.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: pmartinov   
Дата:   07-12-14 18:19

Ти много добре знаеш, че трябва да отделиш фигурите достатъчно от фона.

За си напълно сигурен в избора опитай на подобен фон с модели за да няма изненади.

Цената е символична, като обем за транспорт и тегло е добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: deerstalker   
Дата:   07-12-14 18:30

Колко излиза транспорта, според продавача 135лв., други варианти какви има?

Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: axlastro   
Дата:   07-12-14 18:33

Ще се пробвам - цената не е лоша, а и предполагам тези стативи могат да се ползват и за осветление.
За отделянето от фона - правил съм си експерименти и да, понякога е проблем и е добре да има различни цветове или подходяща светлина за контра.


https://farm9.staticflickr.com/8649/15743338999_a904ef48c0_o.jpg

IMG_0936 copy by a.petlichkov, on Flickr

Това примерно е снимано на черен фон (покривка на маса и две щипки) с една светкавица и рефлектор и определено при моделите с тъмна коса липсваше възможност за отделяне, но така или иначе беше доста импровизирано. Затова и мисля занапред да се подготвя с малко по-гъвкава система.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: nicos   
Дата:   07-12-14 18:48

Имам същата фонова система купувана от ebay. Изключително калпава изработка. Лека и доста нестабилна. Точно като за парите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: pmartinov   
Дата:   07-12-14 19:52

Колкото плащаш,толкова получаваш...


Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: axlastro   
Дата:   07-12-14 21:00

Така е. Въпроса е дали върши работа, защото от ebay съм купувал евтини неща, които стават за боклука и такива, които вършат съвсем прилична работа. Бих дал и малко повече за нещо по-добро, стига да дадете конкретно предложение. В крайна сметка го купувам за да го ползвам, а не за да го хвърля на боклука.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: vkk1   
Дата:   07-12-14 21:52

Имам по-малкия вариант, 1.8 на 2.8 май беше, купен от ибей за сходна цена, на мен ми върши работа, не бих казал, че е "за боклука".
Ако искаш от мен съвет, купувай го смело. За цената си е супер.
Че е лека, лека е, но чак пък нестабилна ... не мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: axlastro   
Дата:   07-12-14 22:52

Поръчах го, за 70 лв. колкото и да е зле, все ще върши някаква работа.
Сега остава да си намеря и фон - някакви предложения?

Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: vkk1   
Дата:   07-12-14 23:27

Ами пак от там. То си има даже и комплекти с фон.
Само гледай да е памучен, че има и едни найлонови, което верно за нищо не стават.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: axlastro   
Дата:   08-12-14 08:33

А вариант ли е да се купи плат от тук - примерно памучен ранфорс или нещо друго - ако някой е ползвал такова решение, да сподели кои платове са най-здрави, устойчиви на зацапване и не дават нежелани отражения при снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: vandobrev   
Дата:   08-12-14 12:12

Аз си купих фон( бял и черен) от магазин за платове,казва се Какаду на бул.Сливница(става дума за София).Там има доста възможности и най-евтиния вариант е хасе 2,20 на 3 метра за 12лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: axlastro   
Дата:   08-12-14 18:22

Ще се разходя до там. Мерси. А хасето не прозира ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: Murnau   
Дата:   09-12-14 16:54

vkk, стативите 1.80, които държат фоновата система, колко са дебели?



Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: vkk1   
Дата:   09-12-14 22:08

Murnau, точно 2 см е диаметъра. Самата дебелина на профила /тръбата/ е около 1мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: vandobrev   
Дата:   10-12-14 10:23

Еми axlastro виж сега [smile] Черното хасе на мен ми върши много добра работа.Когато обекта ми е отдалечен на около метър(и повече) от фона фона ми е абсолютно черен.Не прозира и нямам проблем с това въпреки че отзад стената е бяла.Естествено зависи как си построиш осветлението.Ако вече искаш да си светнеш отделно фона за друг ефект се появява проблем(специално при мен) че се очертават някакви гънки от самия плат и трябва да си го опъвам допълнително.Предполагам ако фона е хартиен(или някакъв по твърд материал) този проблем няма да го има [smile] .За бялото е ясно,осветявам си го отделно и фона става 255/255/255.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: Murnau   
Дата:   10-12-14 12:12

vkk, благодаря!!

Полезна тема.

Понеже снимката в ebay не позволява, предполагам нарочно, да се видят отблизо и да се прецени стабилността им за по-тежък фон.

За мен ще бъде два от дебелите статива за осветление, две суперклампи и някаква дървена летва горе + плат.


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Преносима фонова система
Автор: axlastro   
Дата:   22-12-14 17:04

Получих системата. Доставката ми излезе 10 лв през Габко. Ощене съм я пробвал. Стативите са доста паянтови. Напречната тръба е горе-долу добре. Идва с чанта за пренасяне и две клампи. За 80 лв. с доставката мисля е доста добре за работа на тервн или у дома ако няма място. Сега оставя да си купя и фон.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: