Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: Seifi   
Дата:   06-11-14 00:19



Виждаш, че някой гори, можеш само да снимаш. С голи ръце какво да спасяваш? Да си хвърля якето върху нея ли?

Якето ни е по скъпо от човешкият живот [smilie2] [smilie2] [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: ivjordan   
Дата:   06-11-14 00:29

Гадни помияри!
Естествено, че ще си хвърлиш якето, ако трябва ще легнеш ти върху нея, за да задушиш пламъка.
Ей това е, както е казал Славейков, "не сме народ, а мърша".
За съжаление, това заслужаваме, да горим, да се затрием, да ни няма. Само мърсим лицето на земята. Долна паплач.

П.П. И айде стига теми за този случай, просто се помолете за душата на момичето, другото пак е от мършата, смрад!!!

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: photoforce   
Дата:   06-11-14 00:37

Да си вземем поука всички. Защото в такъв момент човек може и да не реагира адекватно. Определено не бих снимал! И все пак; не знам как бих реагирал. А вие?

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: boni   
Дата:   06-11-14 00:52

Аз пък тъкмо минавах от там с колата.В движение видях до фонтана голям огън, а до огъня имаше човек, който снимаше с камера на статив.
Тази картина за мен беше напълно несъвместима с горящ човек. Дори абсурдно несъвместима! Помислих си, че някой прави провокации и е запалил нещо, а друг снима на фона на президенството. Смятам, че доста други хора са помислили същото. В тези 1-2 секунди, минавайки не видях никой да гаси. Явно е било в началото. Ако знаех, че това е горящ човек, щях да спра и веднага да извадя пожарогасител.
Горящият огън и спокойно снимащият човек с камера на статив са се запечатали в съзнанието ми. Мисля, дори съм сигурен, че точно това е попречило на много хора да се притекат на помощ, смятайки че се снима филм или нещо подобно .
Дори след това бях в Синтезиса и си говорех с Цецо и другите хора там, че някой е запалил голям огън пред президентството, в багажника ми имаше кутия с чисто нов Д750 и отделно обектив в друга кутия и ми е минало през ума да ги извадя и да направя репортажен кадър, но се сетих, че нямах карта в мен.

Пак казвам - човекът снимайки спокойно от статив огъня реално забави реакцията на хората, които можеха да помогнат.
Това е меко казано абсурдно.

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: Seifi   
Дата:   06-11-14 00:53



В екстремна ситуация ми се е случвало да изпадна 5 секунди в паника и след това да почна да действам. Но не бих снимал такова нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: ivjordan   
Дата:   06-11-14 00:55

Да, оправдано е, ако реагираш неадекватно в опит да помогнеш, примерно да се юрнеш към президентството да търсиш пожарогасител. Това е неадекватно, но оправдано.
Адекватно и неоправдано е да извадиш камерата и да щракаш, докато един човек умира. Не само неоправдано, но е цинично и грозно.
Това е.
Като гледам снимки, на площада е имало поне двайсе човека и те са можели да помогнат. Ако едно яке не помага, двайсе биха задушили пламъка, но не, те са били заети да снимат.
Нямам повече думи. Три дни си мълчах, но простотиите изписани по въпроса преляха границата на търпимост.
Всички са и сме виновни за това и няма прошка, независимо на кого му харесва или не. За пореден път се провалихме като хора, като човеци.

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: photoforce   
Дата:   06-11-14 01:26

Това е самата истина, което казва Бони.

И какво, някой е снимал на статив? Може би е и свършвал на ум? Колко трябва да си перверзен, за да снимаш и то "професионално"? Кой е този?! Няма ли наказание за безучастност и то очевидно осъзната и умишлена?!?!

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-11-14 01:28

Изпадал съм няколко пъти в подобни ситуации.Три пъти съм вадил давещи се деца от басейни и морета (единият път беше собственото ми) и три катастрофи и едно блъснато дете на цариградско,точно срещу аптеката над кръговото.В нея бачках тогава.Обучен съм да оказвам първа помощ,за да реагираш веднага трябва да подтиснеш страха от това,което ще видиш.При всичките ситуации някак си съм хвърлял поглед на хората наоколо,всеки реагира различно.Повечето хора ги е страх от подобни ситуации.В момента в който човек се полее обилно с леснозапалима течност и извади клечката,той вече е обречен.Няма сила,която да го изгаси.Горивото попива навътре в плътта и гори навътре.Това няма изгасяне.Кожата на човек е най-големият орган,с най-голяма площ,съдържаща голямо количество мазнина.Освен това огънят буквално засмуква въздуха от белите дробове,като същевременно отчаяната жертва се опитва да си поеме въздух.Но навлиза единствено огън в дихателната система.Опитайте се да си представите,за какво иде реч,гледката на горящ човек е ужасяваща- силен пукот от горяща кожа,цвърчене на мастна тъкан и телесни течности,задушлив дим,адска миризма.Свидетелите на нещо подобно изпадат направо в шок.Та не се знае,как ще реагира всеки на подобна гледка,не бързайте да съдите с лека ръка.
За снимането-не знам,честно,раздвоен съм.Може би трябва да се пита военен фоторепортер,те постоянно са в подобни ситуации.Някой каза в предните теми,дали е добре да се показват подобни неща.Според мен не е редно.

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-11-14 01:33

Преди известно време имаше тема за едно,мисля, че беше латино момиче,което се удави пред видеорепортер.Дълго беле,детето беше заклещено.Или онзи кадър с черното дете и лешояда,мисля,че фоторепортерът е взел дори престижна фотографска награда,въпреки упреците,че не е помогнал на детето,което е починало.

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: Uri64   
Дата:   06-11-14 01:43

Абе има някаква граница, която не бива да се прекрачва. Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: ivjordan   
Дата:   06-11-14 01:48

Ясно е, че вероятно няма да успееш да помогнеш, но и човешко е да опиташ и е отвратително, просто да гледаш.
Това е положението.
Спомняте ли си момчето в Англия, което спаси две деца и се удави? Той беше българин и беше човек. Той не е гледал, а е направил върховната саможертва, за да живеят две чужди деца.
Същото е и тук, но на площада в този момент е нямало човек, готов да направи върховната саможертва. Имало е зяпачи и щракачи...

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-11-14 01:57

Има граница,но си мисля,че за различните хора е различна.Една е границата за монахиня от Антверпен примерно и друга е за надзирател на диамантена мина в Либерия.Така че,кой може да каже, къде точно е границата?
Саможертвата на момчето от Лондон,според мен е аномалия,колкото и самозапалването.Едва ли момчето наистина е мислил,че ще умре спасявайки децата.Показното самозапалване,колкото и да е показно,и противно на желанието на самозапалилия се,няма да допринесе за нищо повече от няколко теми и клюки в два-три форума.Това показват тия истории поне досега.Значи не е това начинът.

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: Mondragon   
Дата:   06-11-14 02:09

В клипа, който видях никъде не се вижда докато гори някой да седи до нея и да я снима със статив?! Когато я изгасиха, тогава надойдоха камери да я снимат. Отделно първите, които се втурнаха да я гасят с якетата си видяха, че нищо не могат да направят. Вие изобщо имате ли представа какво е това? Лумвал ли е огън до вас, че да говорите глупости от рода на "ако трябва с тялото си ще я изгаси"? Явно не. Такъв огън само с пожарогасител се гаси. На видеото се вижда един човек с пожарогасител от кола, който само го тръска, тръска и накрая го удари в земята от безсилие, без даже 1 път да изпръска. Чак когато НСО дойдоха с яките пожарогасители, тогава успяха да загасят пламъците. Дано не изпадате в подобна ситуация и да усетите колко е безсилен човек в такъв момент. Не познавах Лидия, виждал съм я 1-2 пъти по събития винаги усмихната беше.
fast_eyebrow: [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: tribal   
Дата:   06-11-14 02:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: BOZO   
Дата:   06-11-14 02:11

В останалите случаи е оказвана помощ на хора, които са попаднали в ситуация, застрашаваща живота им против тяхната воля. Това със снимките от статив е направо брутално... едно е да гасиш изкачащи хора от запален автомобил/сграда, друго е да гледаш как всички снимат "филм"...
Охраната от президентството са могли за секунди да изтичат с два пожарогасителя, в сградата има предостатъчно... Не за друго, следващия път в раницата може да има 5 кила взрив вместо бензин. Човек за да реагира адекватно първо трябва да осъзнае какво се случва.

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-11-14 02:24

За повечето от присъствалите на това,видяното ще е дълбока психическа травма дълго време.

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-11-14 02:29

И кое му е знаковото и значимото?Все едно казваш "Ако искате да сте знакови и значими-палете се".То на някои само толкова им трябва да ги подтикнеш и одма си драсват клечката.

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: tribal   
Дата:   06-11-14 04:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: e-mil   
Дата:   06-11-14 05:22

Автор: tribal
Дата: 06-11-14 02:10
"Aз не мога да си представя от къде се е взел този "фотограф", че се е оказал точно там и то със статив... кога е имал време тоя да разпъва стативи...


Да, наистина. Откъде ли ще се вземат фотографи и оператори пред президентството и то точно в дните, когато текат консултации за ново правителство... умът ми не го побира. Те по принцип репортерите по цял ден играят карти в редакциите, а снимки и видео за публикации си свалят от Интернет.

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: pmartinov   
Дата:   06-11-14 07:19

В такава ситуация най-добре си проличава колко малко човешко е останало днес в душите на хората.

Вярно е, че това спокойствие за което пише Бони може много да обърка напълно хората наоколо.

Веднъж карайки колело през лятото на гребната база станах неволен свидетел на нелеп инцидент.

Малко момиченце се беше подхлъзнало и паднало в гребната база.Баща и също беше във водата .И двамата без помощ от брега бяха обречени,не можеха да излязат защото брега е много гладък и хлъзгав.Още от далече ми стана ясно,че трябва много бързо да се действа,хвърлих колелото и намерих наблизо голяма пръчка,първо помогнах на детето да излезе,после на бащата.Хората бяха останали без сили едвам се държаха на краката си като дишаха трудно.Бяха много уплашени и объркани.Всичко това се случи в ранния слетобед когато имаше много малко хора наоколо.Тези хора нямаха никакви шансове сами да излязат.Аз също съм се подхлъзвал и падал много нелепо както си слушам уолкмена,знам колко е коварен гладкия бряг на който водораслите образуват много хлъзгав слой.Без помощ от брега сам няма излизане!Това съоръжение е проектирано погрешно,някой падне ли във водата сам няма как да излезе.Има вълнопогасители,но само в най-горната си част и те помагат само когато водата е пълна догоре.Падне ли нивото под тях както става през лятото става много опасно.Написах всичко това за да го имате предвид и да внимавате много!

И да имах апарат в себе си не бих снимал никога в такава ситуация.Това са мигове за борба за човешкия живот .Трябва много хладнокръвие и никаква паника!

Човешкият живот е най-скъпото нещо на този свят !


Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: boni   
Дата:   06-11-14 07:25

Mondragon, точно така беше - имаше човек със статив, който снимаше спокойно. Дори после едно от момчетата, които са помагали каза, че се е приближил до него и е питал да не снимат филм и това истински човек ли е дето гори. По БТВ беше разказът му.
Като се разтичаха всички операторът със статива явно се е дръпнал, но може да се види на някои кадри вече по- встрани.



Публикацията е редактирана (06-11-14 08:13)

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: realnoncho   
Дата:   06-11-14 08:14

При такъв огън трябва да си там, подготвен с пожарогасител в първите 5 секунди. След това само удължаваш агонията...

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: Valentin4000   
Дата:   06-11-14 08:28

Хубаво е че никой от форума не споделя мнението на онзи червей който е снимал какт ои на останалите червей с мобилни телефони.Лошото е че историята на един самоубиец не трогва никого от нашето общество.Без значение дали е била луда или не, събитието по абсолютно никакъв начин не промени обичайният поток на живота на 99.9% от хората.
Когато в няколко групи във FB призовах, поне днес, да не пускат снимки, като знак на траур и уважение, никой не се трогна.
Как никой не се замисли защо аджеба човек е стигнал до там че да реши да се самоубие по възможно най-болезнения начин.Защо всеки се е вторачил единствено в себе си и никой не е готов да подаде ръка...?
Нямам думи.Нямах и намерение да пиша, но заглавието на темата ме грабна...
Той автора си го е написал преди 100 години..."колко мъка има на този свят Боже"
Не ми е толкова мъчно за жената(дори не я познавам), мъчно ми е за заспалите овце наричащи се хора...
Ай със здраве

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: vkk1   
Дата:   06-11-14 09:18

Да, преди няколко дни имаше дори интервю с един "фотограф" по телевизията, който обясняваше, че "това му била работата - да снима", поддържан от една ... не знам как да я определя, обясняваща, че ако се върне в редакцията без снимка на "горящата жена" - щели да я уволнят.
Вероятно и двамата са част от този форум, не знам кои са, не ги познавам и не ме интересува, не искам да ги познавам.
И преди съм казвал, по повод една снимка, в която група щракачи, подобни на горния бяха суркали труп за да си нагласят кадрирането ...
Когато фотографията премине тези нечовешки граници, и това се приема за нормално, то това не е изкуство, хората не са творци, а изроди, и аз не искам да съм част от това. Не искам да ме слагат под общ знаменател с подобни хора. Въпреки, че те са "про", а аз не съм. Аз си снимам птички, пчелички и полянки. И там виждам изкуството. В снимането на човешките трагедии - нека по-добре те обяснят къде го виждат. Скапани пари - изядоха хората мама му ст.ра.

Отговори на това съобщение
 Re: До колко е коректно да се снима драмата на хората
Автор: asahi   
Дата:   06-11-14 09:34

Да, работата му е да снима, но когато всичко е нормално. Например аз съм стругар, правя си стружки на струга, а той снима. Но когато моят живот е застрашен е по-добре да ми помогне, отколкото да снима. Както и аз в реципрочната ситуация.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »