Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Защитна лента
Автор: wizarditaly   
Дата:   08-10-14 20:05

Здравейте колеги. Знаете ли с какво мога да облепя сенника на обектив за да го предпазя от надраскване? Имам в предвид нещо като изолирбанд или тиксо което не оставя следи след отлепването му.
Ако ми кажете и от къде се купува[smile]
 Re: Защитна лента
Автор: BOZO   
Дата:   08-10-14 20:11

Сенници се продават, като се надере нетърпимо взимаш нов. По-скоро сенниците се полират в тази си част, където се търкат в преградите на раницата/чантата.
 Re: Защитна лента
Автор: Sokola   
Дата:   08-10-14 20:16

[smilie8] то ако беше необходима производителя щеше да ги облепи
 Re: Защитна лента
Автор: sherbit   
Дата:   08-10-14 20:33

ако така си пазиш сенника какво правиш с обективите и тялото?!
 Re: Защитна лента
Автор: wizarditaly   
Дата:   08-10-14 20:54

Въпроса беше за сенника,но лентата може да се ползва и за тялото. Това е последната тема която пускам тук. Човек пита нещо и започват да му обясняват как това не му трябва или колко е грешно. Абе аз ли нещо съм изперкал или питането не ми е ясно оформено.
НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ ОТ КЪДЕ ДА СИ КУПЯ ТИКСО КОЕТО ДА НЕ ОСТАВЯ СЛЕДИ ПРИ ОТЛЕПВАНЕ?
Въпроса е повече от елементарен[smilie11]
 Re: Защитна лента
Автор: biso   
Дата:   08-10-14 21:02

май само стреч-фолио ще ти помогне ... или най-добре не ползвай сенника ...
 Re: Защитна лента
Автор: BOZO   
Дата:   08-10-14 21:03

Хартиеното тиксо за облепване на стъкла НЕ оставя следи.
 Re: Защитна лента
Автор: BOZO   
Дата:   08-10-14 21:07

Имаше и една серия разноцветно тиксо на 3M, което също не оставя следи, но не го намирам в момента.
И това със следите е условно, примерно за лепене върху стъкло. Ако ще пипаш върху тиксото и ще бъде изложено на различни механични усилия не може да е сигурно, че няма да отдели лепещия слой върху пластмасата на сенника. Въпреки всичко се продават различни спрейове за премахване на следи от тиксо. Успех.
 Re: Защитна лента
Автор: BOZO   
Дата:   08-10-14 21:09

Следващия вариант е гумен сенник.
Неприятното е, че след време почва да лепи прах и трябва да се мие с леко осапунена вода от глицеринов сапун.
ЦЪК
 Re: Защитна лента
Автор: BOZO   
Дата:   08-10-14 21:14

Почти без пари
 Re: Защитна лента
Автор: DonBasilio   
Дата:   08-10-14 21:17

Отиваш във фирма, която се занимава с брандиране на автомобили. Или рекламна фирма , която изрязва рекламни надписи от фолио. Молиш ги за парчета матово черно фолио. Облепваш си детайла и си готов.
Най добре става с фолио за автомобили на 3М>Предлага го фирма

http://www.partners.bg/

Те предлагат фолио за автомобили има и мат.
А пък ако сложиш Карбон ще избиеш рибоците.

Фолиото е много здраво, като преседи после трудно се сваля, но все пак се сваля. Там продават и поичистваща течност . Почистваш и пак си ти.


Толкова ли трудно беше да кажете на човека?



Публикацията е редактирана (08-10-14 21:18)
 Re: Защитна лента
Автор: imitev   
Дата:   08-10-14 21:22

Или си купуваш менташки сенник за 10 лева и приключваш с драмите, течностите, карбона...
 Re: Защитна лента
Автор: ce_christov   
Дата:   08-10-14 21:36

Не мога да разбера тази мания като си купиш нещо, независимо какво е (GSM, фотоапарат, кола и т.н.) да почнеш да мислиш как да не го надраскаш,да не го изхабиш, че един ден да го продадеш едва ли не с печалба.
А бе, радвайте се на нещата, които сте си купили. Снимайте, говорете, карайте и не мислете за последствията. Както се казва "кефът цена няма"!
Сенникът е консуматив - почти не използвам филтри, въпреки, че имам в чантата и UV и СPL и ND от 3 до 64 - слагам ги когато наистина ми трябват. Най-добрата защита за обектива е сенника - спасявал ми е челната леща много пъти - не го жалете. Винаги ми е на обектива, и на слънце и в тъмни нощи. Предпазва от неволно пипане с пръсти на обектива и от докосване (а при мен и удряне) в разни неща. Търсил съм го пипнешком в тъмни нощи по земята, поел удара върху обектива от нещо, което не съм забелязал, но обективът е останал ЗДРАВ !!!
Иначе по конкретния въпрос - книжно тиксо, то почти не оставя следи, ама не се занимавайте с глупости, моля ВИ!
 Re: Защитна лента
Автор: wizarditaly   
Дата:   08-10-14 21:51

Благодаря на всички за отговорите. Един приятел казва че хокейна лента върши работа. Къде се продава?
 Re: Защитна лента
Автор: Sokola   
Дата:   08-10-14 21:54

[smilie25]
вече имаш доста предложения,можеш да облепяш колкото си искаш.
Не зная за какъв сенник и тяло става на въпрос,но няма да откриваме сега топлата вода.Вероятно това е най-практичното.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=43488

има ги за различни тела
 Re: Защитна лента
Автор: 3DF   
Дата:   09-10-14 06:57

Май тази тема ще е от сорта "Каквото повикало такова се обадило", а и петък е чак утре.


....Един приятел казва че хокейна лента върши работа. Къде се продава?.....

Що за дебилен въпрос авторее.....[smilie23]
[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Във фото форум да питаш къде се продава хокейна лента.

Хората са ти дали решения[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Не заслужаваш дори да ти отваряме темата.

Един съвет: Затвори си темата и се скрий.



Публикацията е редактирана (09-10-14 06:58)
 Re: Защитна лента
Автор: wizarditaly   
Дата:   09-10-14 12:26

3DF ще затворя темата заради такива като теб. Явно си тъп- нямаш каво да кажеш по темата и хейтваш. Оставям ти възможноста да го правиш в друга тема. Аиде...[smilie7]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.