Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 безогледален - може ли да потвърждава фкуса
Автор: svetljo73   
Дата:   06-10-14 22:07

Здравейте колеги,
може ли някой да ме светне по темата!?
Искам да си взема безогледален и се чудя какъв да избера!?

Мисля да ползвам ръчно фокусни на М42 и се интересувам,
освен всичко останало, кое тяло е най-подходящо в такъв случай.
Знам, че сони потвърждава фокус и маркира фокусирания обект, а самсунг приближава в центъра, но не знам потвърждава ли?

За олимпус и лумих пък хич нищо не знам!?

Моля, споделете мнение!

Отговори на това съобщение
 Re: безогледален - може ли да потвърждава фкуса
Автор: juslen   
Дата:   06-10-14 22:29

Sony NEX е безогледалния апарат за теб, те са най-добре пригодени за употреба с ръчнофокусни обективи, потвърждава фокуса, оцветява зоните на фокус като има и приближение и с всичките тези функции ръчния фокус е детска игра, много рядко ще имаш кадър извън фокус.
Освен това имат чудесни APS-C сензори, имат чупещи се дисплеи с много висока резолюция-920 000 точки което помага да виждаш перфектно какво фокусираш и снимат перфектно с всякакви обективи стига да успееш някак да ги прикрепиш [smile]

Освен това на старо вече са много евтини, примерно един NEX-5 ти е 220-250лв втора употреба, пък си е чудесно телце с всичко необходимo. Единствено трябва да се спомене, че като размери NEX са доста малки и трябва да се пробва дали ще е удобно в ръката. Въпреки, че на мен ми е супер удобно а съм с големи ръце.

Вече безогледалните апарати на другите марки-Olympus, Samsung са да една или друга степен компромис при употреба с ръчнофокусни обективи, никой от тях няма всичките тези екстри и функции на едно място като при Sony NEX.



Публикацията е редактирана (06-10-14 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: безогледален - може ли да потвърждава фкуса
Автор: kvakioh   
Дата:   06-10-14 22:48

Нексовете най-вече ги ползват за ръчнофокусни фокуси-мокуси.
Иначе за повечето безогледалки има бол адаптори, но повечето са кухи метални цилиндри, които се закачват на байонета и после се слага обектив със съответния байонет.
Ако има обективи М42 само, поне 3-4 безогледалки са на еднакво ниво и биха свършили работа.

Отговори на това съобщение
 Re: безогледален - може ли да потвърждава фкуса
Автор: svetljo73   
Дата:   07-10-14 18:42

Благодаря колеги,
моите опасния бяха, че само нексе е вариант за ръчните обективи.
Харесал си бях олипус, и най-малко некс, но явно ще трябва да се пренасоча. Другия вариант е да се откажа от ръчнофокусните и да взема нещо с добри обективи!?! Снимам основно стриит, но искам да ползвам по стари стъкла. Явно без некс мисията е невъзможна.

Благодаря колеги![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: безогледален - може ли да потвърждава фкуса
Автор: kvakioh   
Дата:   07-10-14 18:53

Не е невъзможна, и аз го казах вече. Това, че има 5-6 човека, които правят експерименти и че имат Нексове и че само те си човъркат, не значи че на по-високо ниво (да се смята извън форума) хората не ползват други апарати и множество адаптори. ДАже за странната безогледалка Pentax Q има адаптори масово.
Предимството на Некс и Фуджита нови е само в матриците, и най-вече в удобния им кроп фактор х1.5.

Отговори на това съобщение
 Re: безогледален - може ли да потвърждава фкуса
Автор: vth41   
Дата:   07-10-14 18:57

Освен Сони, новите модели на Олимпус и Панасоник, също имат пийкинг, като при Олимпус имаш добре работеща стабилизация с ръчнофокусните обективи. Ползвам и трите системи с такива обективи, лично на мен най-удобна ми е работата с Панасоник, при които тела просто докосваш точката на дисплея, в която искаш фокус и тя се увеличава на избрано от теб увеличение и си фокусираш, при работещ пийкинг в увеличението. При Олимпус имаш една стъпка повече, при Сони не знам, защото модела ми е без тъч-скрийн.

Ето семпли с ръчнофокусни с м43


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »