Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за Cokin P Series
Автор: irone95   
Дата:   05-08-14 16:34

Някой ползвал ли е тези филтри, по цената се разбира, че са китайчета ЛИНК

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Cokin P Series
Автор: niro   
Дата:   05-08-14 17:32

Едва ли ще са по-зле от френските, още повече, че и те може да се правят там. Но са си пластмаса и се драскат. Хубавото в комплекта са държачите и ринговете, които може да се ползват за доста обективи. Всъщност допълнително може да си вземеш 1 CPL на Кокин /от стъкло са/ и да го ползваш на всички тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Cokin P Series
Автор: realnoncho   
Дата:   05-08-14 17:43

Аз имам такива, но само НД и градиенти, без тези цветните. За проба стават.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Cokin P Series
Автор: victory13   
Дата:   05-08-14 18:18

Вземете си холдер и адаптери от там, а филтри си поръчайте истински... Кокин са добри и на цена, и на качества, но примерно Kood са по- [cool]
Да се има в предвид, че копията на Кокин системата са си именно това, копия, с хлабавините и евтинката твърда пластмаса... но може да се работи с тях, с повече внимание и търпение [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Cokin P Series
Автор: xFireSoul   
Дата:   05-08-14 19:50

Имам такива от nd и GND и са супер. Вършат работа. Само единствено не ми се захващат добре да обективите и трябва да придържам в началото. Иначе си вършат работа.
Цветните няма да ти трябват толкова. По-добре търси друга версия без тях

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Cokin P Series
Автор: compur   
Дата:   05-08-14 20:18

само за уточнение... фирмата се казва Кокен, а не Кокин [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Cokin P Series
Автор: victory13   
Дата:   05-08-14 20:43

Това на какъв език... Щото го пишем както се произнася на английски, кокИн... иначе французите му викат кОкийн... почти както Eric Clapton[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Cokin P Series
Автор: kvakioh   
Дата:   05-08-14 21:01

Стават като за начална колекцийка...Пластмаса, драска се, и най-важното- от пръсти и омазняване се чисти адски трудно. Точно затова и ги изоставих и преминах на комбинации сиви филтри, плочки Cokin откъдето падне евтино за 10 и надолу евро забр., ползвам само държачите.
Хубава система филтри струва много пари, 250евро може да не стигнат за всички желани ефекти. Но пък не е задължително да има изхвърляне.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Cokin P Series
Автор: irone95   
Дата:   05-08-14 21:09

Compur, сам ли ще си изтриеш коментара или да "Сигнализирай за СПАМ" ?
Бай Дъ Лей, ако съм в грешка покажи ми марката кокЕн [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Cokin P Series
Автор: irone95   
Дата:   05-08-14 21:13

Kvakioh, мерси за отговора. Може би ще ги поръчам. Предполагам ще мога с тях да се ориентирам г/д от какви филтри ще имам нужда и след това да си взема качествени :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Cokin P Series
Автор: kvakioh   
Дата:   05-08-14 21:23

Не толкова големия комплект е за препоръчване. Тия цветните хич не са интересни или полезни, ефектите се постигат с трите сиви които са като nd2, nd4, nd8 и градиентните.
Почти съм сигурен, че има такъв комплект, мисля 6 или 9 филтъра са, заедно с държач. ЗАдължително да се гледа все пак този квадратния, ако има обективи с изпъкнала леща.
ЗА кокин след това 2-3 още за същата сума като този целия комплект и нещата са ок.
Аз съм събирал в последните 4-5 години различни, и колекцията е голяма. Lee, Marumi, Sighray и т.н дори имам, като съм ги намирал случайно най-вече и доста евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Cokin P Series
Автор: ivjordan   
Дата:   05-08-14 21:32

Аз взех от Павилиона комплект от три градиента с държач, допълнително взех НД8 и преходник. Около 120 кинта излезе удоволствието и засега съм доволен. Май са си стъклени "стъклата", че вече успях да се порежа на един от тях. Лошото е, че не вършат работа за широки обективи, но пък по-широкия формат струва майка си и баща си.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Cokin P Series
Автор: 798099   
Дата:   06-08-14 19:36

Не знам защо не е влязъл поста ми, но гласеше: "За тези пари, хич не го мисли!". Вземи ги, тествай, поиграй си, пък ако не ти харесват, аз ще ти ги купя по курс 1:1,5. За да си поиграя и аз!!![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Cokin P Series
Автор: Marillion   
Дата:   06-08-14 20:25

Аз имам пълен комплект китайчета и да ти кажа, че си вършат работата. Снимал съм с качествени филтри и раликата е видима, но за любителска фотография си стават.

Ако смяташ да продаваш снимки не ти ги препоръчвам - влияят на качеството!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »