Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 ISO D810
Автор: martopokerov   
Дата:   16-07-14 21:48

Здравейте, интересува ме дали ISO 100 осигурява най-малко шум, респективно най-добро качество на снимката?
Въпросът ми е свързан с появата на D810, където е възможно изпоилзване на ISO64 и разширяемо ISO32. Предполагам, че разширяемото ISO e свързано със загуба на качество, но може ли да се приеме, че ISO64 на този апарат (а и по принцип) е с най-доброто възможно качество?

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: mmjm   
Дата:   16-07-14 22:06

Прегледай това !

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: martopokerov   
Дата:   16-07-14 23:11

Благодаря за отговора, статията е интересна, но не отговаря на въпроса ми относно разликата между ISO100 и ISO64.

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: didesignbg   
Дата:   16-07-14 23:24

Зависи какво е нейтив исото на матрицата. Досега д800 не падаше под исо100, което реално беше около 80. Можеш да изчакаш някой да го измери или да опиташ сам да го направиш.

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-07-14 01:28

Nikon says that ISO 64 offers ‘cleaner, better-defined images when shooting in bright light’, and we’re inclined to believe them.
ТУК

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: stown   
Дата:   17-07-14 01:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: iasen2   
Дата:   17-07-14 08:54

Целта на ниското исо е съвсем друга , и няма нищо общо с шума .

Задавал ли си си въпроса за както ти е това исо 64 или 32 и защо камери кат Hasselblad работят до смешното исо 1600

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: localhost   
Дата:   17-07-14 09:05

stown написа:

> И Никон започнаха да шикалкавят
> напоследък - като гледах високо
> ИСО на А-7с - отвява Д-4с при РОУ.

Мдам, кисело е гроздето [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: marves   
Дата:   17-07-14 09:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: turntablism   
Дата:   17-07-14 09:19

Смело изказване, не е съвсем измишльотина на процесора... А iasen2 може да каже 'съвсем другата идея' на ниското исо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: iasen2   
Дата:   17-07-14 09:32

Повечето стари никони имат базово исо 200, където шума е май нисък

Иначе основната цел е да се достига до синхронна скорост 1/200 при работа на терен без да се затваря прекалено много блендата . Особено полезно за сватбари и модни фотографи . Разбира се това може да се постигне и с неутрални филтри .

Като смъкваш исото под базовото е намалява отношението сигнал/шум , тъй като полезния сигнал намалява а шума си остава постоянен .

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: vga   
Дата:   17-07-14 09:43

Разбира се, всеки ползва неутрални филтри. Не можеш да иде някъде и да се чудиш "ще мога ли да сваля достатъчно исо-то на тоя пек, че да снимам на 1.4" [smilie5]

Не искам да ти се бъркам в мнението, ама ниското исо е за кристално качество, където се изисква.

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: martopokerov   
Дата:   17-07-14 21:41

Всъщност не съм си задавал подобен въпрос. Първо за Хаселблад изобщо не съм чел/гледал нищо, т.к. цените им са много над възможностите ми. Второ, аз съм запален любител, който снима приятели и интересни неща за лично удоволствие. До момента 1 лев не съм изкарал от снимане, а доста съм налял. А и не смятам някога да се занимавам професионално с това, имам си друга професия :-)
Първоначалният ми въпрос е продиктуван от любопитство и вероятността да си купя фулфрейм, поради което ме интересуваше дали по-ниско от 100 исо ще докара по-високо качество на снимките.

ПП: наистина съжалявам, ако въпросът ми е неуместен. По принцип преди да попитам гледам да почета сам, за да не задам някой прекалено глупав въпрос, но в случая не стигнах до еднозначен отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: marves   
Дата:   17-07-14 21:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: randreev   
Дата:   17-07-14 22:37

@ iasen2 Неееееее.
VGA +1
@ martopokerov - Шума се тества много лесно. Най-лесно ще е да изчакаш ДиЕксОуМарк да го тестват, въпреки, че малко не им вярвам в крайните резултати имат едни сравнително реалистични таблици в страниците за сравнение "Measurements". Ако бързаш и имаш достъп (или когато) до D810 може много лесно да му направиш тест - снимаш скоба с добре експонирана среда на добре осветена сива карта при значителен дефокус при светлочувствителностите, които те интересуват (няколко ИСО'та), пращаш ми роуовете, качвам ги в Иматест и ти връщам точните нива на шума.
Останалото от въпроса " респективно най-добро качество на снимката"
предполагам освен нивото на шума включва задължително динамичния обхват, линейността, цветопредаване и т.н. все неща, които се тестват много по-трудно. Но по презумпция е, ако основното ИСО е 64 и пред сензора няма някакво значително оптично препятствие, динамичния обхват е по-висок от аналогични сензори с основно ИСО 200 около стоп и половина, на практика по-малко. Един слух относно сензора на д810 беше, че основното ИСО е всъщност близко до 80, но обявено за 64. Това е обратното на практиката обявените стойности да са по-високи от реалните.

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-07-14 23:10

д810 е това ,която трябваше да е д800.
д4с в това ,което трябваше да е д4.
д610 е това ,което трябваше да е д600.
ДФ трябваше да е това ,което беше д700.

Никон си продават камерите по 2-пъти с "подобрения" ,които реално дори се оправят с софтуер.[smilie11]

(като махнем маслото, зелените екрани и кривия аф)

Канон правят 1 път и продават 5 години.

Скоро.....[smilie7]

От Никон очаквайте скоро Никон D812S/E
- improved noise/signal performance (lowest iso 10)
- 5.5 fps (0.5 fps more than d810)
- No AA + No AA filter (Double no aa filter system)
- No fucked up af (Combinig 3, 5 or 10 af points)
- No green screen
- AF in video & Aperature control in video mode!!!
- Better Wi-Fi (better than none)
- HDR in small neff + large/small JPEG in same time in video.

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: allyx   
Дата:   18-07-14 02:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: marves   
Дата:   18-07-14 08:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: iasen2   
Дата:   18-07-14 09:02

marves , това последното от къде го прочете ?

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: Lycan   
Дата:   18-07-14 10:23

Както Marves казва, ISO над базовото се постига чрез GAIN в АЦП.

ISO is a relative gain, varying by camera and has nothing to do with sensitivity or true exposure. ISO is simply a post sensor gain and digitization range.
...Actually 18-bit A/D converters are needed for the top cameras, but we are not likely to see that anytime soon. With 16-bit A/Ds, we'll only need broad categories of ISO, like low, medium and high, and choose precise gain (ISO) with raw conversion.

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: allyx   
Дата:   18-07-14 13:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: iasen2   
Дата:   18-07-14 14:33

Както казах по горе - изобщо не знаете за какво са ви исо 64 и исо 32 .................. колкото и да го мелите, полза няма :))))))
Слагането на филтри на плажа , докато снимате голи мУделки за каталог за бански едва ли ще е приоритетно занимане :))))) , а едва ли ще искате на фона на снимката да се вижда някоя баба по моникини на 500 метра пред вас :))))

Тази камера е в съвсем друг таргет, където хората знаят за какво да си ползват тези два стопа исо :)))))



Публикацията е редактирана (18-07-14 14:36)

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: turntablism   
Дата:   18-07-14 17:18

iasen2 - малко е недопустимо да си мислиш, че само ти знаеш за какво са ниските стойности на исото, от целия фото-форум. Не мислиш ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: prisonbreak   
Дата:   18-07-14 17:24

Я пак да си поговорим за Аймсори-С.
Shhhhhh

Отговори на това съобщение
 Re: ISO D810
Автор: iasen2   
Дата:   18-07-14 19:14

Аз казах , че другите не знаят , не че аз знам .
Има разлика , нали :)))))))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »