Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: aldygreen   
Дата:   11-12-13 21:02

Уважаеми колеги,

Прави ми впечатление, че някои колеги в базара приключват продажбата и не променят статуса на обявата от "Активна" в "Продадено", а пишат или в заглавието или в Допълненията "ПРОДАДЕНО". По този начин обявата продължава да излиза като активна, пречи на останалите активни обяви и заблуждава търсещите. Не смятам, че това се прави нарочно, защото смяната на статуса изисква само 2 клика с мишката, за разлика от писането.
Затова се обръщам към колегите, участващи в базара:

След приключване на продажбата моля, маркирайте си в обявата статус "Продадено".

Това е в интерес на всички.

[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: iliyanb   
Дата:   11-12-13 21:09

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: pmartinov   
Дата:   11-12-13 21:24

За това е нужна обаче елементарна култура...


Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: kkkolelo   
Дата:   12-12-13 10:55

В новия базар не бях го виждал и мислех че не може да стане, но онзи ден един юнак в аналоговата секция беше изтрил цялото съдържание на обявите си (май 3 бяха) и стои само думата "продаден" ама какво е продал [smilie10] [smilie5] ... И в същото време обявата му е активна [smilie18]

Начи освен елементарна култура, е необходима елементарна грамотност ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: pmartinov   
Дата:   12-12-13 11:21

Едното без другото не става...





[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: Pavlov   
Дата:   12-12-13 12:21

kkkolelo написа:

> В новия базар не бях го виждал и
> мислех че не може да стане, но онзи
> ден един юнак в аналоговата секция
> беше изтрил цялото съдържание на
> обявите си (май 3 бяха) и стои само
> думата "продаден" ама какво е
> продал [smilie10] [smilie5] ... И в същото
> време обявата му е активна [smilie18]

Може да стане, до 24 ч. от публикуването на обявата.
Човекът беше пуснал 3 Zeiss-а на ниски цени, и нищо чудно, че веднага ги е продал.

Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   12-12-13 17:46

И престъпление ли е направил, като ги е продал, че е трябвало да изтрие всичко?

Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: kkkolelo   
Дата:   13-12-13 11:51

Павлов, точно ... аз и за това ги запомних ... интерисуваше ме Флектогона 35/2.4 ... ама и отде да видя щото съм забравил много ли са, малко ли са исканите пари ... Вечерта вече пито - платено [smilie5]

И пак не помня 110 ли или малко повече му искаше ... па и кой да ти каже ... [smilie8]

Па може и да са крадени [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-12-13 11:59

Тва е като "Не хвърляйте хартия в кенефа" Лесно ама никой не го прави в БГ. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: aldygreen   
Дата:   02-01-14 13:41

Животът е труден. Все повече се убеждавам.
Пише даден автор тема, иска да покаже свои снимки. И изсипва линковете накуп, вместо да се потруди за няколко секунди да ги направи активни. И всички разглеждащи трябва да вършат тази работа десетки и стотици пъти. Аз лично подминавам такива "линкове". Какво може да ми покаже човек, който не е вникнал в едни доста прости неща?

Вдясно долу на всеки прозорец за писане има ето това:


Може да ползвате:

Вмъкване на картинка
Вмъкване на линк
Текст, който препраща
Удебелен текст
Подчертан текст
Наклонен текст
Центриран текст
Хоризонтална черта


Можем да ползваме, ама можем и да не ползваме...
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: mitku   
Дата:   02-01-14 13:59

Ами - хем е така, хем не е така. [smilie3]
Просто тези "неща", дето уж "Може да ползвате:"... всъщност сега работят само в основния форум, а след преработката на базара - там ВЕЧЕ НЕ работят (преди и там си работеха). [smilie3]

П.П. Не че нещо, но мен базарът много повече ми харесваше преди както си беше, а не сега с новите къде възможности, къде НЕвъзможности... но нейсе. [smilie7]



Публикацията е редактирана (02-01-14 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: aldygreen   
Дата:   02-01-14 14:07

Последното го написах точно за форума. Пазарът вече не е за кибици. Никъде другаде няма възможност за намеса на трети лица в една покупко-продажба, нито в Продавалника, нито на битпазар, нито в ebay. А писането във форума си остана, но и ленивостта на някои пишещи също си остана. Та по този повод вдигнах темата.
С пожелание да бъдем по-малко лениви през Новата 2014 година.
[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: realnoncho   
Дата:   02-01-14 15:44

То пък щото са цъфнали и вързали в продавалника като няма възможност за намеса на трети лица [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: juslen   
Дата:   02-01-14 15:47

Откъде накъде пък някакъв семкаджия трябва да има правото да ти се меси в обявите и да си излива там помиите-това е недопустимо.



Публикацията е редактирана (02-01-14 15:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: realnoncho   
Дата:   02-01-14 15:50

По този недопустим начин иначе не една и две обяви в които биваха разкривани нередности или скрити дефекти [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: juslen   
Дата:   02-01-14 15:55

Не една и две, а в почти всички се спамеше и се пускаха злобни излияния-не мерси, и без това ще минем [smilie5] Всеки си има глава на раменете, да си преценява кое какво как.

Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: realnoncho   
Дата:   02-01-14 15:56

Имаше неподходящи коментари, защото липсваше достатъчно модерация, затова и махнаха клуба да не им създава работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: estate   
Дата:   02-01-14 19:04

Ми оптимизация кво да правиш........базара вече няма онази екзотика ,но пък е станал по-лесен за търсене.Преди не ми пукаше да пиша в нечия тема ,но сега трябва да пиша лично и вече става кофти.



Публикацията е редактирана (02-01-14 19:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: aldygreen   
Дата:   14-01-14 14:06

Една хубава страна на новия базар е, че няма как да се изтрият данните в обявата, освен в първите 24 часа. Това е полезно при възникнали спорове. В стария базар беше практика след продажба някои колеги да си изтриват всичко.


Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: asahi   
Дата:   15-01-14 10:47

Автоматично изтриване след 3 месеца от пускане на обявата решава проблема. Или друг срок.

Може и да го има, но не съм се интересувал.

Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: harp   
Дата:   15-01-14 15:19

По-рано имаше някакви изисквания, които донякъде се спазваха. Обявите трябваше да показват доста неща относно продаваната техника. Например кога е купена, откъде, на колко сработвания е, и т.н. Сега само някои обяви са попълнени по стария "образец". Не че нещо, но някои от обявите не съдържат съществена информация, а имат привкус на ТВ реклама, като че ли потенциалните покупатели във форума са полуидиоти.
От няколко дни се оглеждам за ДСЛР, защото сапунерката Р330, която си купих миналата седмица ще върши чудесна работа, като се носи в джоба, но за по-сериозни неща явно няма да става. Чета внимателно обявите, но повечето не съдържат необходимата информация. А не ми е удобно да се съветвам във форума и да коментирам конкретни обяви. И не ми се иска да звъня и да разпитвам. Преди, тий като хората явно се познават, при доста от обявите редовни посетители на форума, така да се каже лично "поръчителстваха" за продавача, което никак не беше зле. Сега това е невъзможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: aldygreen   
Дата:   15-01-14 17:50

harp написа:

> По-рано имаше някакви изисквания,

Тези изисквания и сега ги има, но някои се правят на леко разсеяни. В базара има обяви, със снимки на камерата с обектив, а в текста се говори за тяло или нищо не се уточнява. Или публикуване на една и съща обява в няколко раздела. Все от "разсеяност". [smilie18]

> форума, така да се каже лично
> "поръчителстваха" за продавача,
> което никак не беше зле.

Не беше зле ЗА ПРОДАВАЧА, защото си бяха дежурни кибици.
Няма причина да се доверяваш сляпо на непознати люде. Никъде в сделка от вида "покупко-продажба" третите лица не са нито нужни, нито желани. Ако толкова имаш нужда от "защитник", наеми си адвокат. Той също може да те прекара, но ще е напълно по закона.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: bayivobg70   
Дата:   15-01-14 17:58

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: aldygreen   
Дата:   28-01-14 00:19

Напоследък някои "колеги" не признават категориите в базара и си публикуват обявите където си решат, често и в повече от една категория. Това има поне две неприятни последствия - първото е, че с търсачката няма начин неправилно поставените неща да бъдат откривани, и второто е, че така пуснатите обяви се явяват като "боклук" в категориите, където присъстват, като изтикват на заден план нормалните обяви. Засега ще се въздържа от примери.


Отговори на това съобщение
 Re: Базарът - Толкова ли е трудно?
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   28-01-14 00:43

Предполагам, че не е съвсем на място поста ми, но искам да обърна внимание на админите за следния бъг.

Днес исках да пусна 2 обяви за продажби на обективи в базара - отворих си 2 таба и работех паралелно по 2-те обяви. При опита ми за публикуване обаче се оказа, че по някаква странна логика базарът възприема 2-те отделни обяви като една и смеси описанието от 1-вата с артикула от 2-рата. Опитах се да редактирам поне тази, която се озова онлайн, но се оказа, че не мога да променя "артикула", а само описанието и цената му. Не зная на какво се дължи това. Ако подаднете на обява в която се продава 100L, но артикулът е 21ZE имайте предвид, че съм се опитала да редактирам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »