Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 заседнал защитен филтър
Автор: DivoArt   
Дата:   16-01-14 20:41

Имам заседнал защитен филтър и не мога да го махна, нямам опит и ме е страх да не направя беля с обектива на който е сложен.
Апарата си беше в кейслоджик чантата, с капачката и падна от един стол сигурно от 40см някъде. Леко се пукна стакълцето на филтъра но парчетата изглеждат все още здраво хванати. Как да процедирам?

какво пробвах?

-груба сила
- +парцал
- +гумена домакинска ръкавица
- +10-15 сец до печката

клещите не могат да захванат достатъчно добре металното ръбче за да въртя с тях, малко са едри, а и стъклото си е още там.

около 1/3, от обиколката на ув филтъра е съвсем плътно до обектива а другата част има около милиметър пространство.

Отговори на това съобщение
 Re: заседнал защитен филтър
Автор: Sokola   
Дата:   16-01-14 20:59

[smilie25] има специални клещи за филтри

Отговори на това съобщение
 Re: заседнал защитен филтър
Автор: imitev   
Дата:   16-01-14 21:38

Ако се е изкривил пръстена ще видиш много зор да го развиеш...

Отговори на това съобщение
 Re: заседнал защитен филтър
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-01-14 22:04

ако си от София иди при Наско на Дондуков 18 . Развива ги без проблем за няколко лева.

Отговори на това съобщение
 Re: заседнал защитен филтър
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-01-14 22:32

Ако не си от София и не можеш да стигнеш до Наско, пробвай с парче естествена кожа или естествен велур. Аз така на един приятел му махах "заседнал" CLP филтър и то SLIM вариант. Голям зор, голямо нещо, но се справих. И аз пробвах с домакинска кърпа, парцали, гумени ръкавици, но тъй като филтърът се въртеше в предната си част, пръстенът, чрез който се отвива беше изключително тънък и нямах изключително малка повърхност, за която да го хвана. Пробвах с парче естествен велур и успях да го развъртя без да ми се пързаля.
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: заседнал защитен филтър
Автор: ZENON   
Дата:   16-01-14 23:04

Я си земи една свинска опашка и приключвай с тая драма :)

Отговори на това съобщение
 Re: заседнал защитен филтър
Автор: tresto   
Дата:   16-01-14 23:32

Има вариант и със свинска опашка.Видях ,че и колегата по горе го е казал същото :)



Публикацията е редактирана (16-01-14 23:34)

Отговори на това съобщение
 Re: заседнал защитен филтър
Автор: DivoArt   
Дата:   17-01-14 00:06

Утре при Наско :)
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: заседнал защитен филтър
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-01-14 00:10

Има, има, ама пробвали ли сте, или само сте чували някъде.
Как ще вържете свинска опашка на пръстен с дебелина от 1мм? След като вържете филтъра - ако предположим че той е по-дебел какво правим? Нали трябва някак да захванем пръстена без той да ни приплъзва в ръцете. Вариантът свинска опашка за филтри с тънък пръстен е нефункционален, пък дори и при тези с по-дебел - колкото и силно да е стиснат, пластмасата преплъзва в засеците на филтъра.

Отговори на това съобщение
 Re: заседнал защитен филтър
Автор: asahi   
Дата:   17-01-14 09:27

Има няколко теми по въпроса.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »