Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 От къде мога да си купя хартия за полароид ?
Автор: alek200   
Дата:   11-01-14 18:40

Здравейте, от доста време ми се иска да си купя полароид обаче не мога да намеря никъде хартия от тези за моменталните снимки
в продавалник се продават много полароиди от 10 до 50 лв. и над де, но никой няма лента та въпроса ми е някъде в България има ли или да ми дадете линк от чужбина през ebay да си поръчам евентуално и да попитам има ли значение модела на фотоапарата спрямо хартията или не ?

Отговори на това съобщение
 Re: От къде мога да си купя хартия за полароид ?
Автор: mmjm   
Дата:   11-01-14 18:53

Виж в базара, примерно тук !
Мисля, че има разлика в хартиите за различни групи модели, да кажат знаещите.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде мога да си купя хартия за полароид ?
Автор: pbg   
Дата:   11-01-14 19:23

[https://shop.the-impossible-project.com/shop/film/600/url]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде мога да си купя хартия за полароид ?
Автор: pbg   
Дата:   11-01-14 19:25

Нещо не се справих с линка[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде мога да си купя хартия за полароид ?
Автор: deandim   
Дата:   11-01-14 19:26

https://shop.the-impossible-project.com/shop/film/600



Отговори на това съобщение
 Re: От къде мога да си купя хартия за полароид ?
Автор: DonBasilio   
Дата:   11-01-14 19:28


линка на pbg


Отговори на това съобщение
 Re: От къде мога да си купя хартия за полароид ?
Автор: dolmov   
Дата:   11-01-14 23:14

Вкъщи има един полароид (забравих му модела). Та доколкото си спомням беше с едни касети (имат и батерия в тях) от по 10 снимки. Една касета на времето беше около 30-40лв. Това е камера за милионери :Д
Това малко офтопик, ама.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде мога да си купя хартия за полароид ?
Автор: uri64   
Дата:   12-01-14 01:56

в си тезиса има цветен "филм" за тип 600

Отговори на това съобщение
 Re: От къде мога да си купя хартия за полароид ?
Автор: alek200   
Дата:   15-01-14 10:27

@mmjm Много благодаря писах му от страшно много време търся :)

Благодаря и на другите :)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде мога да си купя хартия за полароид ?
Автор: geokar   
Дата:   15-01-14 14:19

www.fotobrenner.de има със сигурност. За доставки извън Германия не съм се интересувал, предполагам има на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде мога да си купя хартия за полароид ?
Автор: alek200   
Дата:   15-01-14 16:59

@mmjm Това е за новия модел полароид които струва 250 евро.
на мен ми трябва да става за старите модели.

Отговори на това съобщение
 Re: От къде мога да си купя хартия за полароид ?
Автор: Фотогаф   
Дата:   16-01-14 00:43

Бях писал в други теми за полароидите. Но и на тебе да кажа СТОЙТЕ ДАЛЕЧЕ ОТ ТЕЗИ КАМЕРИ! Съотношението качество цена е огромна. Изключително скъпи консумативи за резултати които в най добрия случаи са посредствени. Старите касети които са на полароид се намират по И Беи нестават за нищо. Химикалите им са исъхнали и е пари хвърлени на вятира. Новите касети касети които Фуджи произвежда са ОК но фото апаратите са под всякакво ниво. касетите които произвежда "невъзможен проект" са 2 вида тип 600 и тип 1200. Тези касети батериата която захранва камерата се намира вътре в касетата. На 98% от полароидите лещите са пласмасови обективи с 1 леща с 2 лещи рядко с 3 лещи от стъкло. Има модели които имат и добри обективи но те са скъпи и доста рядко се срещатат. Най добре е ако искаш да се позабавляваш със стар фото апарат е да си купиш някое лентово тяло и да изщракаш няколко филма. Ако искаш 35мм филм ако искаш средно форматен филм 120 има повече смисъл и резултатите ще бъдат в пъти по добри. И ще зависят най вече от тебе. Ако искаш да хвърлиш пари на вятъра купи си Полароид и има 75% възможност данеможеш дори да го ползваш.

Всичко това го говиря от личен опит, имам поне 10 различни вида Полароид. Изнимал съм около 200 кадъра с касетите които са достъпни и изводите са такива.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: От къде мога да си купя хартия за полароид ?
Автор: BRANDIMI   
Дата:   17-01-14 06:26

Какъв формат искаш колега? 8х10", 4х5"? Разгледай в Ибей. Цените са умопомрачителни, но не съм съгласен за качеството.



Публикацията е редактирана (17-01-14 06:27)

Отговори на това съобщение
 Re: От къде мога да си купя хартия за полароид ?
Автор: BRANDIMI   
Дата:   17-01-14 06:35

Ето линк към прекрасни фотографии с полароидни плаки 4х5" Polaroid 55

Отговори на това съобщение
 Re: От къде мога да си купя хартия за полароид ?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   17-01-14 07:53

Що не си вземеш от черно-белия филм на Импосибъл? Аз изснимах няколко филма и станаха чудни снимки, много добър за портрети.
Малко трябва да се пази от светлото като щракнеш, но ако снимаш портрети от статив в не много светло помещение или на изкуствено осветление, нямаш грижи никакви.
Само не забравяй после да изсушиш снимката със силикагел, че става на едни точици все едно моделът е с шарка.
Това с остатъчната чувствителност на филма към лъчите няма как да се коригира, щото емулсията е сребърно-халогенидна.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »