Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой на "ти" с wordpress?
Автор: Frenchev   
Дата:   22-01-14 11:41

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой на "ти" с wordpress?
Автор: Frenchev   
Дата:   22-01-14 11:42

Здравейте,

търся помощ от колега който е на ти с wordpress.

След като ми хакнаха сайта миналата година и не намерих време да го вдигна отново на крака реших да си направя нов. Без това стария плачеше за обновяване. Харесал съм няколко теми в wordpress, но ми трябва помощ за нагласянето им.

На ниво контролен панел се оправям спокойно в wordpress, но има неща в темите които са излишни и трябва да се пипне в кода за да се махнат или променят.

Пример: Харесвам когато снимките се отварят в lightbox. Тъй като правя виртуални панорами искам и те да се зареждат в lightbox. Това е нещо което мисля, че по принцип го няма по default в никоя тема на wordpress и трябва да се настрои от някой който знае как.

За пример пускам линк към сегашната ми тема: http://pan360.eu/?cat=11


Ще се радвам ако се намери някой който може да ми помогне. Mоже да ме препратите и към някой за който знаете, че е на ти с wordpress и сте останали доволни от работата му.

Услугата естествено ще бъде заплатена. Идея нямам колко работа е, но това дадения човек може сам да го прецени и да каже колко горе-долу ще струва.

[beer] [beer] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой на "ти" с wordpress?
Автор: realnoncho   
Дата:   22-01-14 11:52

Мисля, че не е толкова сложно и ще се намерят хора да ти помогнат. Аз обикновено намирам каквото ми трябва и искам да променя в кода на темата и тествам какво се получава.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой на "ти" с wordpress?
Автор: rx   
Дата:   22-01-14 11:57

Здравей. Пиши ми на лични някакъв скайп да се свържа с теб. Мисля, че се сещам за готов плъгин, който да зарежда панорамите ти. Между другото, по повод цялостната ти история - уордпрес се нуждае от редовно ъпдейтване и грижа - това не е защото е смотан или несигурен, а защото е най-разпространен и е съвсем нормално китайските пубери по цяла нощ да се опитват да го разчекнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой на "ти" с wordpress?
Автор: Frenchev   
Дата:   22-01-14 12:00

Предполагам, че не е сложно, но аз не разбирам от такива неща и имам достатъчно други неща на главата си, за да мога да отделя време за да тествам и да се уча. Без това жена ми все мрънка (и не без основание), че все нямам достатъчно време за нея и децата.

Затова предпочитам да си платя на някой. По този начин си спестявам - време и нерви, и освен това ще стане много по добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой на "ти" с wordpress?
Автор: marto   
Дата:   22-01-14 12:21

Всички жени са такива... [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой на "ти" с wordpress?
Автор: xela1bg   
Дата:   22-01-14 12:44

@ Frenchev, това че ще платиш на някой, въобще няма да ти спести ядовете. Като ти хакнат сайта пак ще преживееш всичко :)

В платформата на wordpress има настройка за автоматичен ъпдейт, включи я. Стига да не ползваш някакви ундърграунд плъгини и теми. В същност ползването на такива плъгини и теми водят до хакване на сайта, дори и ъпдейтнат.

п.с. почти всички хостинг компании предлагат автоматичен ъпдейт на WP. Стига да си инсталирал сайта през cPanel-a на хостинг компанията.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой на "ти" с wordpress?
Автор: Frenchev   
Дата:   22-01-14 13:16

Ще предприема всички мерки за сигурност. А предния път се беше случило точно това. темата ми е купена, но момчето което ми я качваше взело хакната щото я имал под ръка. И от там пробива. Смешно е да взимаш хакната тема при положение, че струват по 30 - 50 долара.

Та ще се намери ли някой, който да се заеме със задачата?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой на "ти" с wordpress?
Автор: sunnyshot   
Дата:   22-01-14 15:58

Има плъгин, който блокира хакерите. Използвам го много успешно. Колкото до сайта, опитай се да го направиш сам

Отговори на това съобщение
 Re: Някой на "ти" с wordpress?
Автор: rx   
Дата:   22-01-14 16:47

Смея да оспоря това твърдение. Има плъгини, които блокират пъпчиви 15 годишни пубери от Китай и Русия, които тепърва се учат откъде се държи мишката. Тези, които назоваваш надали биха се занимавали с портфолио на фотограф, но със сигурност въпросните плъгини не биха ги притеснили и грам. И за тези плъгини има нещо много важно - трябва внимателно да се настроят и да не се изпада в параноични залитания, защото могат да блокират лесно и обикновени потребители :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »