Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon G1 X мнения ,коментари ,кадри
Автор: waikiki_girl   
Дата:   01-11-13 10:57

Здраейте фотофорумци ,
понеже не съм много запозната искам да питам вас за този модел апарат.Според минималните ми познания и четенето на всички тези характеристики останах в задънена улица.Искам да си купя нещо качествено и компактно ,колкото и смешно да ви звучи многото копчета,менюта,настройки ме влудяват за това предпочитам опростен вариант на какъвто и да е вид техника.Искрено ще се радвам ако може да ми дадете малко повече яснота и съвети.Благодаря ви предварително и честит празник ! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G1 X мнения ,коментари ,кадри
Автор: pstoev   
Дата:   01-11-13 18:02

olympus EPL3

компактен, със същия размер матрица, 2 обектива, чанта, карта памет, 2пъти по-евтин!
Този е за теб!


Отговори на това съобщение
 Re: Canon G1 X мнения ,коментари ,кадри
Автор: apollo   
Дата:   01-11-13 21:08

G1 X e направен за фотографи, по-голям, ръбест, солиден с две врътки и изнесени бутончета... за останалото си има друго [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon G1 X мнения ,коментари ,кадри
Автор: Esper   
Дата:   02-11-13 16:42

Според моето скромно мнение и това, което си написала в началото, Sony RX100 е по-подходящият избор в този случай.
G1 X не е точно компактен и не се вписва в концепцията за нещо малко и с малко копчета, напротив. Изобщо не правен за такъв.
След като ценовият диапазон не те притеснява според мен сонито е по-добър избор.
И нe на последно място иди на място (синтезиса или фотопавилион) и ги виж на място. В много случаи когато видиш на живо камерата, именно това определя финално избора.

П.С: Аз бих избрал цанон-а, въпреки, че сони-то определено е по-добрата камера от двете. Просто не ме кефи и толкоз [smilie5]



Публикацията е редактирана (02-11-13 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G1 X мнения ,коментари ,кадри
Автор: Rand   
Дата:   02-11-13 18:24

Аз чета темата така:

"Здравейте съформци,
...следва описание на Sony RX100(качествено, компактно, с малко копчета)..Искрено ще се радвам ако може да ми дадете малко повече яснота и съвети.Благодаря ви предварително и честит празник ! [smile] "

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G1 X мнения ,коментари ,кадри
Автор: mihajlov2   
Дата:   02-11-13 18:44

Качествен апарат с малко копчета и настройки - ами всеки апарат в режим Авто - зелено или червено квадратче, или червено сърчице, си бачка екстра без никакви настройки - само трябва да се натиска спусъкът, за да снима...
Ако отговоря малко по-сериозно - компактни качествени апарати с минимален брой копчета и врътки произвежда една японска фирма с четирибуквено име, споменаването на което обикновено предизвиква уртикария в една определена част от участниците във форума [smilie18]
С опасност да бъда разпънат на кръст или изгорен на клада, ще уточня - става дума за моделите НЕКС на фирмата Сони.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon G1 X мнения ,коментари ,кадри
Автор: quazimodo   
Дата:   02-11-13 18:53

Я си пОмисли пак дали точно Кекса е най-добрия на пълно авто[smilie11].

Отговори на това съобщение
 Re: Canon G1 X мнения ,коментари ,кадри
Автор: mihajlov2   
Дата:   02-11-13 19:05

За пълно авто в JPEG - разбира се само Олимпус! Всеки от ПЕН-овете, както и разбира се XZ-1 или XZ-2.
Онези, четирибуквените, ги споменах само поради броя на копчетата им[smilie18] Иначе те изискват разбира се RAW и небазови познания поне в Adobe Photoshop Lightroom.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »