Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моторизирана релса за таймлапс
Автор: panaiot   
Дата:   12-09-13 09:50

Привет на всички съфорумци

Наскоро се позапалих на тема таймлапс и исках да питам дали някой знае откъде може да се вземе моторизирана релса и някой пробвал ли е това чудо.

Ще съм благодарен на мнения, модели, цени и съвети. [smile]

Благодаря на всички предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Моторизирана релса за таймлапс
Автор: M_D   
Дата:   12-09-13 12:19

Класиката. Имат заготовки за DIY и готови комплекти.

Kessler е топ качество за топ пари. С всичките аксесоари и окомплектовки се натрупва доста солидна сума, особено с Оракъл контролера, който има повече възможности.

Корейската алтернатива.

Genie е контролер за линейно (слайд) и въртящо движение (пан). Може да се ползва за дълги разстояния, за разлика от всички останали, както и с всякакви импровизирани ригове и колички.

Каквото и да избереш, оглеждай се дали поддържа move-shoot-move режим, ако ще го ползваш при ниска осветеност и дълги експозиции.



Публикацията е редактирана (12-09-13 12:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Моторизирана релса за таймлапс
Автор: panaiot   
Дата:   13-09-13 09:30

Супер, много благодаря за инфото [smilie24]

Ако нящой има още идеи нека сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Моторизирана релса за таймлапс
Автор: w3q_y2y   
Дата:   13-09-13 19:48

Стейдж Зиро-то и Кеслер са най-добрият избор... нооо доста трябва да се набуташ. Дори и китайските алтернативи са си не малка инвестиция. При всички положения да вкараш динамика в кадрите гълта доста средства.
Аз по-скоро бих ти препоръчал да си тренираш статичен таймлапс повечко време преди да решиш да вложиш едни 1500-2000 лв. в техника за движение.

Втората идея е сам да си го направиш. Има достатъчно туториали в тубата стига да чаткаш електроника и жички. Ако разбираш - ще ти излезе по-евтино. Ако обаче си като мен и не отбираш много много - то вероятно или нищо няма да се получи или ще ти излезе дори по-скъпо от готов продукт.
Има само една елементарна и евтина идея /самоделка/, която може да тестваш ако те влече - линк. Само въртящо движение създава и то за по-малки камери, но пак е добро начало ако мислиш да се захващащ с DIY. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Моторизирана релса за таймлапс
Автор: mravka_s_aparat   
Дата:   13-09-13 22:12

Всичко добро е скъпо. Има алтернативни варианти да си направиш сам, както си направих аз. Но не става много прецизно... http://www.youtube.com/watch?v=AL9svapX_T4

Отговори на това съобщение
 Re: Моторизирана релса за таймлапс
Автор: bilbobaggins   
Дата:   14-09-13 11:22

направи си сам, не е особено сложно
релси
винт или зъбен ремък
мотор
тактово реле
ключета, крайни изключватели, жици
скоби, планки, винтове
глава за статив
акумулатор или адаптер
и малко четене :))


Отговори на това съобщение
 Re: Моторизирана релса за таймлапс
Автор: panaiot   
Дата:   15-09-13 11:27

Добри идеи и много размисли :)

Чудно ми е дали това тук може да се моторизира?

Отговори на това съобщение
 Re: Моторизирана релса за таймлапс
Автор: w3q_y2y   
Дата:   16-09-13 13:40

Може, защо да не може... стига да знаеш, какво правиш. ;)

Иии по темата, ето ти още една алтернатива - Линк , макар че като гледам контролера системата е по-скоро за видео от колкото за таймлапс. Плюсовете са ниската цена (~570€) и фрий шипинг от Англия до България.

Е предлагат и система специално за таймлапс, но тя вече е доста по-скъпа и честно казано няма смисъл при положение, че доближава цените на Кеслер и Динамика - Линк.

Отговори на това съобщение
 Re: Моторизирана релса за таймлапс
Автор: landstar   
Дата:   16-09-13 15:15

Или си купи релса за пердета със задвижка, мисля че ще свърши работа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »