Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: caspin   
Дата:   06-09-13 10:27

Тема за размисъл докога ще гласуваме за снимки на познати и Големи "имена" във форума, очаквайки да гласуват за нашите снимки.Както и хвалебствените коментари за тези автори с цел забелязване[cool]
Дано се получи хубава тема[smilie5]
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: name1993   
Дата:   06-09-13 10:47

Нали целта е да се мине представяне и да можеш да пускаш снимки във всички категории ("като бял човек").
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: boxer   
Дата:   06-09-13 11:02

Няма да се получи хубава тема. Мога да се хвана на бас.
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: ixus   
Дата:   06-09-13 11:05

Как върви Б точката в момента?
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: vladod   
Дата:   06-09-13 11:09

На принципа "Аз на теб-Ти на мен" се крепи цялата икономика [beer]
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: slav4cho   
Дата:   06-09-13 12:18

Това е много тъп принцип, много по-сладко е да получиш точки, без да знаеш кой е гласувал за теб.
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: vektormen   
Дата:   06-09-13 12:40

ще се гласуваRe: За принципа Аз на теб-Ти на мен така Докато хората не разберат че рейтинг фотография не прави[smilie25]
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: Neuromancer   
Дата:   06-09-13 14:07

"докога ще гласуваме за снимки на познати и Големи "имена" във форума, очаквайки да гласуват за нашите снимки." - ако ти правиш така, сам ще си решиш докога. Аз не го правя.
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: starche   
Дата:   06-09-13 14:44

Здравейте :) Аз гласувам за снимки на Големи във форума, без да се опоменавам под тях, щото ми харесват. Така може ли, или трябва да давам отчет на някой. Как разбирате кой е Голям? И кво значи това? Да, има фотографи, които имат стил и са разпознаваеми, ама другите Големи как да ги нацеля? И да не дават Пулицър за събрани точки във форума? Ако дават, ще почна да пиша и аз под всяка гласувана снимка :) Колеги, забавлявайте се, усмихвайте се повече и не се занимавайте с дребнавости :)

 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: Божидар58   
Дата:   06-09-13 16:08

Има снимки на така наречените големи, които не знаеш откъде да ги погледнеш.Преди време имаше снимка на една грозна гола жена с поглед на бивол. Под тази снимка имаше страшни суперлативи. Аз лично като я видях не можах да вечерям. Много се мъчих да намеря нещо щогоде хубаво в самата снимка. Не намерих. Аз ако кача такава снимка направо ще ме изтрият от сайта. Снимката беше събрала доста точки. Ето за това става дума. Ето затова колегата е повдигнал въпроса.
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: stoyan_5   
Дата:   06-09-13 16:23

Това ми прилича на позата 69 в секса.
От нея удоволствието е само за участниците.
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: AndreyIst   
Дата:   06-09-13 16:38

stoyan_5 , така си е ... [cool]
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: caspin   
Дата:   07-09-13 13:12

UP[smilie24] [cool]
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: turntablism   
Дата:   07-09-13 13:57

А от коя поза удоволствието е и за другите?
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: bleki1   
Дата:   07-09-13 21:16

И за какво са ти тия точки? От четири-пет години съм регистриран във форума и точките са последното което гледам. Даже вече и много рядко качвам.
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: jerryes   
Дата:   08-09-13 09:28

Ако се занимаваш с фотография отдавна и имаш вече някакво самочувствие на човек който си разбира от работата-вероятно точки за снимките ти не биха те интересували, НО ако тепърва навлизаш във света на фотографията-рейтинга на снимките ти може да е доста сериозен фактор за това дали ще продължиш да се занимаваш и доразвиваш. Поне при мен е така-кефя се на всяка точка която съм получил и това ми дава желание да продължавам и да се осъвършенствам. Истина е обаче, че малко са хората от "Б" групата които влизат в Педставяне да поощряват новобранците [smile]
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: Marillion   
Дата:   08-09-13 18:40

Аз гласувам за снимки, които ми харесват. Изобщо не ми пука кой е автора. Ако в "представяне" има нещо, което си заслужава, то си получава рейтинга.

За мен по-сериозен е проблема, с приятелското гласуване. Мога да дам поне 20 примера за профили, които са с надути точки от приятелско гласуване.
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: burningice   
Дата:   08-09-13 18:57

Точковата система на форума е важна, отказа и поощри доста хора да качват снимки.
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: BXMarkov   
Дата:   09-09-13 14:22


Май повече поощрява качването на посредствени снимки от една страна, а от друга кара стойностни автори да трият снимките от профилите си.

Рейтинг А: 169 / Рейтинг Б: 84


https://photo-forum.net/static/site_pics/160/1378396914_two_trafficlight_resized.jpg



 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: swan_   
Дата:   09-09-13 15:12

Аман от смешни теми. Това се дискутира през месец най-много. Все се намирам някой, който е узрял и набрал смелост да повдигне темата. Ясно е, че го има приятелското гласуване. И ще го има! Ясно е, че снимките на по-популярните лица във форума са по-видими и това не е ненормално. Въпросът е, че ако някой снима добре и се развива, това се вижда и се отчита. Такива теми обикновено пускат хора, които се надяват чрез промяна на останалите, да се окаже, че са по-добри отколкото са всъщност (нека да спомена, че и аз съм пускал подобни коментари преди години - за цяла тема не съм сигурен т.е. не искам да обидя никого). Снимайте на воля, вдигайте нивото и сами ще се окажете сред добрите и "помазаните". Аз съм активен в този форум от 5-6 години и за това време напълно се смени кастата на "утвърдените автори" - там дето пише автори топ 100. Всичко е динамично и човек с талант и желание може с лекота да се озове на първа страница. Пак да повторя - с талант и желание за се учи, а не като променя правилата, за да му подхождат. [shtrak]
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: kvakioh   
Дата:   09-09-13 15:22

Като единствен коментар към темата, която няма особено голям смисъл бих поставил, че няма нито един от топ авторите, който да снима строго специфична тематика (макро, пейзажи, продуктова фотография и т.н.), като най-вече се харесват авторите, снимащи хора. Което малко или много поставя Фото форум във позиция на Фото портрет форум.
Като личен принос в точките, харесвам кадри, при които усещам, че авторът е мислел преди да заснеме, поне 5 минути преди самото действие. Както и ако са ползвани повече похвати и техника (светкавици, филтри, и т.н.)
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: serjy   
Дата:   09-09-13 15:44

човек с желание да се озове измежду топ 100 по рейтинг Б винаги ще го постигне. съвсем отделен е въпроса за качеството на фотографията която показва. както се вижда това е последното нещо което ги интересува, важното е точкогонството и пускането на неща дето се гласува за тях, гарнирано с агресивно разпращане на линкове и евалаа... станах фотограф.
 Re: За принципа Аз на теб-Ти на мен
Автор: J0R0   
Дата:   09-09-13 16:00

Сержи, ай стига глупости вече. Стига плюл по сайта и по хората, ако от това ти става по-хубаво, ходи някъде другаде да си избиваш комплексите.
Хората, които са в топ 100, с много малки изключения са на челните места и в другите сайтове за фотография.
Повечето от тях печелят конкурси, български и международни. Повечето от тях изкарват парите си или поне част от парите си с фотография.
Голяма част работят или за медии, вестници, списания, или за рекламни агенции, изобщо работа свързана с фотография, дизайн и изобразителни изкуства.
Повечето имат зад гърба си и самостоятелни изложби, и десетки участия в общи.
То така стават тия неща, с висене по форумите и с агресивно разпращане на линкове, без усилие и труд, нали!
[smilie23]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена