Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Относно wireless speedlites
Автор: faireone   
Дата:   19-06-13 00:20

Замених 7Д със 5д марк 3. Имам 430 ЕХ2. Иска ми се да направя покупка 2в1 - хем да взема по-малка светкавица, която да ми е за пътувания, хем да мога да я ползвам, за да стартирам безжично голямата. Въпросът ми е, това възможно ли е с някои от по-евтините и малки модели на Канон - 90ЕХ, 270ЕХ, 270ЕХ2? Рових из нета, но така и не разбрах това възможно ли е, или само по-високия клас светкавици и трансмитера ЕТ2 могат безжично да управляват други speedlites.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно wireless speedlites
Автор: bozo   
Дата:   19-06-13 00:52

Вземи си никон...

Отговори на това съобщение
 Re: Относно wireless speedlites
Автор: victory13   
Дата:   19-06-13 02:04

List of wireless E-TTL capable Canon flash units and cameras.
Master-capable flash units:
Speedlites 550EX, 580EX, 580EX II and the ST-E2 transmitter can all act as a master (control) unit. The MR-14EX and MT-24EX macro flashes can also serve as masters, but only with slave units in group C or with slave groups A and B linked to the internal tubes and other slave units in group C (see above).
Slave-capable flash units:
Speedlites 420EX, 430EX, 430EX II, 550EX, 580EX, 580EX II can all act as a slave flash when using wireless E-TTL.
Flash units with no support for wireless E-TTL:
The earlier EX flash units - 220EX and 380EX - cannot operate in Canon’s wireless mode. None of TTL-only or A-TTL flash units (in other words, all E and EZ series units) can operate in Canon’s wireless mode. The 270EX also lacks wireless capabilities.
Non-Canon wireless-capable flash units:
Metz also build a wireless flash system, but it’s not compatible with Canon’s implementation. More recent Metz flash units dedicated to Canon do support wireless E-TTL - check the product information sheets. Sigma, however, make a number of flash units (such as the EF 500 DG Super) that are designed to be compatible with Canon’s wireless protocol. And the Quantum QFlash works with both Nikon and Canon’s wireless protocols.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно wireless speedlites
Автор: Canon   
Дата:   19-06-13 02:39

Хем оная работа до края, хем душата в рая.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно wireless speedlites
Автор: Chipsy   
Дата:   19-06-13 04:35

Изпускате една много малка подробност. 90EX е точно такава, каквато търси човека - малка, компактна и има мастер функция с 6D, MK3 и някои по-нови камери

Отговори на това съобщение
 Re: Относно wireless speedlites
Автор: faireone   
Дата:   19-06-13 11:23

Да де, точно това ме интересуваше! Но 100% ли е сигурно, че 90ЕХ ще ми свърши работа?

Отговори на това съобщение
 Re: Относно wireless speedlites
Автор: kvakioh   
Дата:   19-06-13 11:49

И аз мисля, че 90ЕХ ще свърши работа при палене на 430ЕХ2. А може и като крайна консултация, ако я купувате от специализиран магазин да питате и там.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно wireless speedlites
Автор: metodiev_martin   
Дата:   19-06-13 11:49

>>> Като главна светкавица тя може да управлява до три групи светкавици, които поддържат функция за подчинена светкавица (например Speedlite 270EX II), на разстояние до 7 метра на закрито. <<<
Най-добре отиди и провери на място дали 430 ще се подчини на 90. АЗ моята 430 II спокойно си я палех безжично от вградената на 60D. Смятам, че единствено може да има проблем със скоростта на синхронизация - не по-висока от 1/250

Отговори на това съобщение
 Re: Относно wireless speedlites
Автор: faireone   
Дата:   19-06-13 13:17

Значи, да. Ще ми свърши работа. Ето и ръководството на англ: http://gdlp01.c-wss.com/gds/2/0300009432/01/Speedlite_90EX_Instruction_Manual_EN.pdf
Към 16 стр. се говори за безжичните функции.
Благодаря много на всички! Остава да реша само откъде да я взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно wireless speedlites
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-06-13 18:07

bozo,
А защо не Олимпус, Пентакс, Сигма или Сони??? Аман от бозави "експерти"!!![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно wireless speedlites
Автор: tzl   
Дата:   19-06-13 19:00

@faireone, имай предвид, че на ярко слънце може и да не сработва работата, както и трябва да се виждат една друга. А ако я сложиш зад някой голям софтбокс, ще е трудно.

Затова радио управлението е по-добър вариант. С толкова скъпо тяло, радио тригери поне за 100лв (а за 500 още по-добре), е много по-добрият вариант ако искаш да работи във почти всякакви условия.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно wireless speedlites
Автор: fotocolor   
Дата:   20-06-13 12:33

ST-E2 transmitter-имам за продаване.цена 200 лева

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »