Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: qpalzm   
Дата:   11-05-13 21:35

Здравейте.Взех си един телеметричен апарат Зоркий 4 и няколко 50 мм обектива + 1 26мм обектив.И така пробвах с 26 мм обектива и не ми се получава правилната композиция-визьора на зоркито е проектиран за 50мм обектив .Та въпроса ми е-откъде може да се купи допълнителен визьор който се поставя на апарата дали ли струва или изобщо дали е възможно.Виждал съм на лайка такива но не знам дали има и за други камери.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: photostoykov   
Дата:   11-05-13 21:40

Има универсален револверен визьор.
Потърси тук:

http://photo-bazar.net/


Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-05-13 21:48

Честита покупка!
С практика ще се окаже, че ти е ненужен.
Два линка ще са ти интересни
http://rangefinder.ru/


http://www.rangefinderforum.com/forums/index.php

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: qpalzm   
Дата:   11-05-13 22:18

благодаря много за двата сайта.
ПП във фото базара не окрих визьор-имаше само един 35 мм и беше купен отдавна.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: s_dyakov   
Дата:   11-05-13 22:48

Има един руски универсален револверен визьор който става за няколко дължини: 28мм, 35мм, 50мм 85мм и 135мм - малко е едър но е много ярък и може да се намери за 50-тина лева. Пусни си обява в базара че търсиш такъв все ще се намери някой.

А какъв е този 26мм обектив между другото че ми стана интересно?

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: qpalzm   
Дата:   11-05-13 22:52

индустар 26мм

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: qpalzm   
Дата:   11-05-13 23:13

а да кажа може да си е обикновен 50мм обектив.Пише идустар-26м
а до него пише 5см.Този обектив ми го подари един приятел.Но дори да е така в бъдеще пак може да ми потрябва допълнителен визьор.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-05-13 23:43

Стандартен е. Чети за него при руснаците . Широкоъгълна оптика ще ти е трудничко да намериш.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   12-05-13 11:36

Не е толкова трудно за намиране, ама не е евтина. А за визьор - ако си по-сръчен, можеш да си направиш и сам от визьора на някоя стара лентова сапунерка с подходящия обектив. Аз имам 35мм Юпитер за Киев-4, но той е на байонет и се намира по-лесно и евтино. В момента се ослушвам за някоя 5-левова сапунерка с 35мм обектив за изтърбушване. Индустара сигурно е вървял с някой по-стар модел ФЕД или ЗОРКИ.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: s_dyakov   
Дата:   12-05-13 14:18

2.8/35мм юпитер-12 е много хубав обектив - копие на предвоенния биогон и за цената си няма аналог. Жалко че не може да се ползва на цифрови тела.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: Digitalgab   
Дата:   13-05-13 19:20

Мога да предложа Эликон 535, с обектив Минар f=35 mm/1:3.8, затвора е централен и се нуждае от профилактика защото не винаги сработва. Ако някой има интерес, може за 15 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: qpalzm   
Дата:   13-05-13 19:43

Аз бях взел зоркито за да пробвам дали ще ми хареса филмовата фотография-влюбих се .Мисля да мина на нещо по-сериозно-гледам има киев 4 в базара имам познати в Германия който може да ми потърсят цайсове а и има юпитери който са копия на цайс на цени под 100лв.Иначе за визьора като се екипирам тогава ще мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: Digitalgab   
Дата:   13-05-13 21:12

Такъв Юпитер не може да бъде под 100 лева:


http://i.ebayimg.com/t/Jupiter-9-LEICA-L39-fit-2-85mm-Telephoto-RUSSIAN-Lens-based-on-ZEISS-Sonnar-8



Публикацията е редактирана (13-05-13 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: qpalzm   
Дата:   13-05-13 21:29

е такъв не но 85мм не ми трябва.Иначе повечето са в диапазона 80-300 лв и са трепачи

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   13-05-13 22:14

Понеже станаха много "баровците" с Лайките, затова и Юпитерите "поевтиняха"[smilie23].

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: qpalzm   
Дата:   13-05-13 22:17

Аз не съм виждал в бг някой да снима с лайка.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   13-05-13 23:05

Ами погледни тогава форума за филмова фотография. Освен това и нашите "търговци" преглеждат ибей [smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   13-05-13 23:32

Ако е за малко филмово апаратче, бих си взел олимпус ха2 за 20-30-50 лв. Много по-добър избор от 35-милиметров юпитер.
Стават снимки страшни с него.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: anjsan   
Дата:   14-05-13 08:42

Може да си направиш визьор , ако не намериш . Прави се някаква рамка , примерно от тел , от картон или нещо подобно и се закрепва в гнездото за светкавицата . За макро снимане също така се прави . За всеки обектив с определено фокусно разстояние са различни размерите . Потърси в стари руски статии или книги - дават ги точни и с картинки даже . Отделно може да се изтърбуши по-широк визьор от някое старо лентово пластмасово апаратче и пак да се пригоди . Опитно сащо може да установиш колко ти е отклонението в кадъра спрямо нормалния визьор - коригираш при кадрирането . Имай впредвид също , че на по-старите апарати визьра по принцип не покрива 100пр. от истинския видим кадър , а е 90-95процента - вижда се на снимките обикновено . Нахвърлям ти идеи , които са прости и реализирани , макар и да не изглеждат перфектно и фабрично . Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: qpalzm   
Дата:   14-05-13 13:53

Вярно ли е че юпитер 8 е копие на цайс йена 50/2?

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: MikeDimit   
Дата:   14-05-13 14:43

Чети при руснаците. Имат си инфо за промени в производствената линия през различните години и заводи. Има си кодировка в серийния номер годината са първите 2 цифри. Има разлика дали е черен, зебра и дали е почернен цокъла. Гледай да не хванеш ФЕД 2 в ръзе , че отиде коня у реката! Киев е тежък, със сложен механизъм. Далномера му е по-тъмен. Почти е сигурно, че ще му е нужен ремонт - почистване и смазка.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   14-05-13 15:22

Вярно е, че е следвоенно руско копие на Zeiss Sonnar 50mm/f2 за Contax от преди войната. Фед-2 няма бавни скорости и за това има по-голяма база на телеметъра. Иначе Киев-3-4 е с най-голяма база. За визьора на Киев има една "тънка" подробност - около 12 различни оптични повърхности, през които преминава светлината. Трябва да се почистят всичките и няма да познаеш визьора. Освен това петното на телеметъра е много по-ярко и добре(правоъгълно)очертано от Фед и Зорки. Недостатък на визьора е, че няма диоптрийна поправка за разлика от Фед и Зорки. Според самите руснаци в момента най-добрия руски телеметрик е Зорки-4 без К. Включително и с най-добрия визьор. Аз си купих Киев-4А през далечната 1992 без да разбирам много-много от апарати. Просто ми хареса на външен вид. Сега имам 4 броя - 2 работещи и два за части. За съжаление все още не смея сам да скоча в дълбокото и да ги разглобя за ремонт. Но още не съм се отказал напълно. В единия има филм с останали 15-тина пози за "шедьоври". Като проявя филма ще видя дали трябва тотален ремонт или може и така. Хай на фокус![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: MikeDimit   
Дата:   14-05-13 16:01

Зоркий 4 и 4к са с правоъгълни петна.
За по-лесно фокусиране
http://rick_oleson.tripod.com/index-165.html


И едно тестче на обективи

http://www.studio.kh.ua/fedtest/index.html


На здоровье!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   14-05-13 18:42

[smilie7]отдавна съм решил да прибавя един Фед-3 с И-61 Л/Д към торбата с филмов скрап, но не мога да си харесам бройка[smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос относно допълнителен визьор за телеметричен апарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   14-05-13 18:57

по-добре си вземи фотоапарат, който да става за снимане.
нещо с приоритетна бленда.
яшика електро 35, канонет, и др.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »