Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Батери Грип + Батерия
Автор: prisonbreak   
Дата:   20-03-13 17:13

Здравейте.
Имам следното питане:
взех си грип + батерия за Д7000. (не е оригинален).
Та въпроса ми е, как ги използвате. Батерията в тялото + батерията в грипа. Или ползвате само 1-та батерия в грипа. И като се скапи слагате дугата?

Споделете малко практика.
Как е по-добре, от техническа гледна точка. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Батери Грип + Батерия
Автор: autosvet   
Дата:   20-03-13 17:23

От техническа гледна точка няма никакво значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Батери Грип + Батерия
Автор: fotorafi   
Дата:   20-03-13 17:59

На моя Никон D-90, се демонтира капачката на батерията и се слага в едно джобче на грипа. Вертикалната част на грипа влиза в мястото на батерията , а двете никонски литиеви батерии се монрират в грипа. Така двете батерии осигуряват много по-дълга работа на апарата и AF ми става малко но-бърз. Могат да се извадят и двете никонски батерии и да се монтира кошничка за аку батерии АА. Тази кошничка можеш да си я носиш с батериите AA като резервен вариант
На D-7000 като по-нов и по-скъп модел трябва да има тези екстри,но зависи и от грипа...

Отговори на това съобщение
 Re: Батери Грип + Батерия
Автор: prisonbreak   
Дата:   20-03-13 18:02

Аз съм го сложил грипа. Но ползавам и 2-те батерии. Едната е в тялото, другата е грипа. Стана съвсем друго тяло. Супер удобно е.

Единствения недостатък е че при зареждане на батериите, трябва да свалям грипа. :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »