Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 SanDisk Ultra vs Extreme за Никон D3100
Автор: Capolavoro   
Дата:   12-03-13 14:17

Почетох доста по темата от чужди форуми, но искам да питам и тук.
Колебая се коя карта памет да купя. Апаратът е 3100, основно за снимки се използва, но ще е хубаво да имам възможност за евентуално снимане на видео, макар че това би се случило много рядко.
Снимам чисто любителски на този етап и до сега не ми се налага да правя много бързи последователни кадри, но и тук би било хубаво да имам застраховка за в бъдещ период.

По-бавен трансфер от карта на компютър не мисля, е би бил кой знае какъв проблем, стига разликата да не е фрапантна.

- SDHC SanDisk Ultra 16GB (Class 10)- 31 лв с ДДС
- DHC SanDisk Extreme 16GB (Class 10, Class UHS-I) 45MB/s - 44 лв с ДДС

Отговори на това съобщение
 Re: SanDisk Ultra vs Extreme за Никон D3100
Автор: Djogata   
Дата:   12-03-13 14:22

Виж си упътването на апарата. Там си пише кой клас карти ти трябват, за да работи видеото както трябва, и каква скорост на писане е възможна.

Моят апарат си записва без проблеми видео с карти поддържащи 30МБ/сек скорост на запис.

Отговори на това съобщение
 Re: SanDisk Ultra vs Extreme за Никон D3100
Автор: uzsree   
Дата:   12-03-13 15:24

Едва ли ще забележиш реална разлика с двете карти, изброени по-горе. За принципа си вземи Extreme. Разликата не е разоряваща а картата се ползва повече от всичко друго. Аз поне за себе си реших така. Extreme сваля доста бързо на подходящия хард диск.

Отговори на това съобщение
 Re: SanDisk Ultra vs Extreme за Никон D3100
Автор: photostoykov   
Дата:   12-03-13 15:28

Nikon D3100 не поддържа новия UHS-1 стандарт за трансфер, който Sandisk Extreme Pro използва, за да получи 45 MB/s скорост.
В действителност, от два източника се твърди, че когато се използва в UHS-1 устройство, тя всъщност се представя малко по-бавно, отколкото UHS-1 карта, т.е. като Sandisk Extreme SDHC (оценена на 30 MB/s).



Публикацията е редактирана (12-03-13 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: SanDisk Ultra vs Extreme за Никон D3100
Автор: Capolavoro   
Дата:   12-03-13 17:51

Паметите, които дава като одобрени на SanDisk са:
SDHC2 - 4,8,16 GB
SDXC3 - 64 GB

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »