Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: rlk   
Дата:   27-01-13 23:00

Малко описание на ситуацията. Имам две Канон светкавици 580ЕХ първа и втора версия. Ползвам ги за снимане на сватби, основно втората. Преди две години нещо и стана и не сработваше всеки път, а малко на случаен принцип и тогава отиде на ремонт в Канон. Тази година пак стана същия проблем, но поне беше в края на сезона и успях да завърша с другата. Обаче този уикенд и тя умря. Всичко си и работи само където не святка. Сега вариантите. Ремонта на всяка е $200. Или да си взема две употрбявани (първа версия) за по $200 ($300 втора версия). Изгорелите могат да се продадат за части за около по $50 грубо. Новата светкавица на Канон е $560, но няма да и ползвам възможностите реално, а нова втора версия е $500, което пък не си заслужава при разлика от само $60. Бюджета ми е ограничен и се чудя как да процедирам. От друга страна ми се вижда доста често дефектиране това. През година две да се дават такива пари за ремонт. Няколко пъти дочувам, че по принцип светкавиците не издържали на този режим на снимане (в смисъл много честа поредица от снимки в рамките на кратък период от време). Нямам впечатления от други марки и малко съм предубеден да си взема нещо друго, макар че финансово варианта е доста благоприятен. Метц или Куантум съм чувал и виждал да ползват, но вторите особенно на скорошна сватба видях ... ми направо ослепиха народа. Моля посъветвайте ме нещо. Как е при вас положението? Какво бихте направили в такава ситуация? Имам месец и половина до първата ми сватба.

П.П.Много разходи явно ще ме налегнат т.к. и Канон 5D който ползвам основно (24-70 на него) му е навъртян километража (незнам точно, но е над 100к) и очаквам да се обади и той скоро, а там незнам колко ще ми струва също.


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-01-13 23:13

Еми като бачкаш си купувай нова техника през 4-5 години [smilie18] Няма нищо вечно.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: rlk   
Дата:   28-01-13 07:52

Да има как всяка година ще си купувам нова техника [smilie18]. Няма нищо free.


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: vladod   
Дата:   28-01-13 09:31

Ако не снимаш сватбите само за твое удоволствие, не би трябвало да те притеснява цената на техниката [shtrak]
Като оригиналните светкавици ти идват скъпички, препоръчвам Metz 58 AF-2 Digital за Canon [smilie24]



Публикацията е редактирана (28-01-13 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: Canon   
Дата:   28-01-13 10:39

20 сватби по 1200 кадъра по 2 години = 50000 светки
Заминава си импулсната лампа.
40 сватби по (поне) 500 лв = 20 000лв

300лв (за смяна на импулсната лампа)са консуматив в тези 20000
= 1.5%

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: Myth   
Дата:   28-01-13 11:45

500 за София, в провинцията, извън Пловдив, Бургас и Варна, снимат за по 150-250, провинцията в изброените Пловдив, Бургас, Варна, снимат по за 300-350 и само някои, снимат за по около 500 и само най-добрите снимат от 500 нагоре. Та 20 сватби по 300 = 6000 за година, ако човека си вади хляба САМО с това (дано не е така) това са по 500лв на месец трудна работа да ги задели да си купи светкавица и да не му е проблем купуването, а дори не смятам данъци, щото не знам плаща ли не плаща ли.

Иначе Canon, да принципно си прав :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: Canon   
Дата:   28-01-13 12:07

За съжаление, разхода на консумативи - затвор, батерии, импулсна лампа и прочие си е относително константен, независимо от цената на сватбеното снимане.
Желателно е всеки да си прави сметката и ценообразуването преди, а не след като консуматива е в края на циклите си.
Това беше добре разгледано на сбирката на сватбените фотографи в Дряново тази есен.
Е има и други хватки за удължаване живота на лампата - примерно работа на по-ниска мощност - при използване на по-високи ИСО - разликата между използване на 100 и 400ИСО е 4 пъти е енергията, отваряне на блендата 1/2 - 1 стоп е още до 2 пъти.
Ама щели да имат шум, щели да нямат дълбочина снимките...

За коментираните 150-200 лева какво повече може да иска клиента, да си плати за по-добро, ще получи по-добро качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: Myth   
Дата:   28-01-13 12:35

Автор: Canon
Дата: 28-01-13 12:07

За съжаление, разхода на консумативи - затвор, батерии, импулсна лампа и прочие си е относително константен, независимо от цената на сватбеното снимане.
Желателно е всеки да си прави сметката и ценообразуването преди, а не след като консуматива е в края на циклите си.
Това беше добре разгледано на сбирката на сватбените фотографи в Дряново тази есен.
Е има и други хватки за удължаване живота на лампата - примерно работа на по-ниска мощност - при използване на по-високи ИСО - разликата между използване на 100 и 400ИСО е 4 пъти е енергията, отваряне на блендата 1/2 - 1 стоп е още до 2 пъти.
Ама щели да имат шум, щели да нямат дълбочина снимките...

За коментираните 150-200 лева какво повече може да иска клиента, да си плати за по-добро, ще получи по-добро качество.



1000% съгласен с теб, няма какво повече да се каже :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: vladod   
Дата:   28-01-13 15:10

Като гледам сватбените снимки на колегата rlk, с този замък, с многото шаферки, еднакво облечени и т.н., явно трябва да подобри ценообразуването само [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: aldygreen   
Дата:   28-01-13 15:12

Canon написа:

> 300лв (за смяна на импулсната
> лампа)са консуматив в тези 20000
> = 1.5%

Абе при добро желание човек може и по 500 лева да брои за една ламБа. Ама хората ти предлагат импулсни лампи с ресурс 1 милион святкания, за смешните 25 лева с доставката. Верно, на тях не пише CANON, но от това те не стават по-лоши. Та напомням, че има повече от едно решение и човек може значително да си оптимизира разходите, ако малко се позамисли за това.

Ето един пример:

Glass Tube length: 70mm
Length incl. leads: 100mm (can be cut)
Tube Thickness: 6mm
Nominal life: 1,000,000 flashes

Maximum energy: 100 WS (J)
Minimum Voltage: 250V
Maximum Voltage: 500V
Nom. Trigger voltage: 4KV

Voltage compatible with all manufacturers - Canon, Nikon, Metz, Sigma, Sunpac, Olympus, Sony

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: realnoncho   
Дата:   28-01-13 16:00

Ехееее, като гледам изчисленията - вие по някоя снимка без светкавица не правите ли по тези сватби бре [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: rlk   
Дата:   28-01-13 16:32

Вярно ли е, че светкавиците прегрявали и горяли? В смисъл, че в рамките 15-30 минути между ритуалите и все на такадък трябва да се спретне мини фотосесия и да се направят по-така артистични снимки на двойката и помощниците им. При което настава здраво снимане и особенно като е на закрито светкавицата/те работи здраво. Та въпроса е, че и дори да си ги ремонтирам не е гаранция че няма да се скапят след един два ангажимента. Незнам как е при другите колеги, но да ти умре свекавицата насред ритуал и да нямаш алтернатива на момента, си е голяма издънка от гледна точка на клиента колкото и да обясняваш. Разгледах и някакви китайски светкавици, които изглеждат на външен вид като Канонските, но отзивите бяха, че са доста ненадежки точно в това отношение т.е при малко повече натоварване и си "заминавали" (иначе ги бивало горе-долу). Оставам с впечатлението, че ми препоръчвате да си ремонтирам моите си свекавици и евентуално да си взема още някоя за резерва!?


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: vladod   
Дата:   28-01-13 17:15

Съветът е:
Тези си ги отремонтирай и ги ползвай като втора,трета, резервна - както искаш. Основното е - купи си една чисто нова!!! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: fotocolor   
Дата:   28-01-13 18:51

Тази за мен е най добрата-Metz mecablitz 76 MZ-5 Digital
или тази -Metz 45CL4Digital
И двете са създадени за голямо натоварване.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: yochcovpn   
Дата:   28-01-13 19:21

Metz 45 имам я 24 години и все още работи, и светлината и повече ми харесва от тази на Nikon светкавиците. На 9 волта е има добър запас от енергия на 400 исо прави до 4 светвания непрекъснато в серия. А акумулаторите ми са от най-евтините китайски някакви жълти на цвят. С тази светкавица снимам сватби от 1989 година. Но вече не търсете техника която да издържи толкова време просто икономиите и новите евро-изисквания направиха техниката да издържа все по-малко и по-малко. Очаквайте времето една светкавица за една сватба, то няма да е далеко. Намираме се в времето на еднодневките.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: nevmi   
Дата:   28-01-13 19:34

Честно да ви кажа незнам къде снимат за по 150-200лв при положение че аз живея в дълбоката провинция разбирайте го северозападна България и тук е по 400лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: wafen   
Дата:   28-01-13 22:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: rlk   
Дата:   29-01-13 02:05

Взех решение да ги ремонтирам и двете (ще ми излезне общо $200 почти). Ще отнеме малко време заради по-евтината пратка (по около седмица до сервиза и толкова обратно , плюс някой и друг ден в сервиза), но сега не са ми спешни (ако изскочи нещо ще си взема под наем $20-27 за уикенд). Ще се огледам за още една 580ЕХ II втора ръка ако изскочи нещо изгодно, но новата 600ЕХ ми идва доста скъпо макар винаги да ми е липсвало нещо такова за 70-200 обектива да го покрива в далечината.


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: Canon   
Дата:   29-01-13 02:13

600ЕХ има хубави екстри, точно за църковното снимане. Добавяне на коригиращ CC (конверсионен към жълта светлина) филтър с хардуерно ! отчитане / корекция на плътността му.
Препоръчвам ти го, имаше я светкавицата на Дряновското сватбарско събиране.

Жълти лаМби на полилеите, още по-жълти свещи, синя светлина от купола/прозорците/над амвона - баси, направо неземна светлина.


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавици за Канон за сватбено снимане (съвети и проблеми).
Автор: Canon   
Дата:   29-01-13 02:18

А, за 70-200 се е утепала - зума на 600ЕХ е до ъгъла на 200 mm.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »