Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Вместо Канон, дървени плочки
Автор: Cyclon   
Дата:   17-01-13 10:26

Лошо лошооо..., човека си поръчва техника а вместо това получава ламиниран пракет. Не само един път, но два пъти от една и съща компания.
Не знам от коя държава е човека, но това си е отвратително.[smilie11]
Четете в линка:
http://fstoppers.com/new-5d-mark-iii-box-arrives-full-laminate-flooring-no-camera



Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: juslen   
Дата:   17-01-13 10:40

Aко прочетем и коментарите и става ясно, че човека явно лъже и мами и двата пъти е получавал въпросния фотоапарат. Сега си има едно резервно 5D Mark 3 за без пари. Щото от фирмата дистрибутор за еди колко си години има само 3 оплаквания и нито едно с подобен проблем. И изобщо никъде другаде в нета не е описан подобен проблем.

Пък и двата пъти да му пращат точно на него паркет-айде стига [smilie5] Поне ако е имал малко срам е трябвало да спре да пише след като е получил второто тяло-ама той сигурно сега иска и трето [smilie5]



Публикацията е редактирана (17-01-13 10:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: mcnicko   
Дата:   17-01-13 10:51

Съдейки по текста, човека е от Индия, а дали е измам наистина или не е... Никой май не може да каже.

juslen, коментарите от случайни хора гледащи статията пък какво общо имат с цялата работа? Баш по български се изказа и ти.

Никой не може да каже наистина ли е или не е, а и доста хора си снимат разопаковането на стоките, параноици всякакви.

П.С. Имайки предвид къде е базиран купувача, изобщо няма да ме учуди, ако това е дело на местния му куриер... и изобщо не е изключено!

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: juslen   
Дата:   17-01-13 10:58

Да бе точно и единствено на него да му се случи не един а два пъти. Колкото и да стават такива неща историйката си намирисва....

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: bobonai   
Дата:   17-01-13 11:10

Не бива да подлагаме на съмнение истината, която е описана и илюстрирана. Дори това да е една хипотеза, обезателно случвала се из виртуалното търговско пространство.
Нека се стреснат, макар и за малко маниаците по "тънкана цена"! [smilie11]

Аз също не вярвам в истинността на изнесеното в статията на 100%, още повече си знаем лафа - "Мъжко дупе се "еве" само веднъж... Но редовно!!!" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: ivoet   
Дата:   17-01-13 11:13

Да му пратят още няколко пъти и да си направи ремонт, какво се оплаква [smilie18] Ама чудна работа, 2 пъти подред и то все ламинат... Малко тъй...

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: Cyclon   
Дата:   17-01-13 12:01

Аз си мислих, че третият път ще му пратят и човека за зглобката.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: Cyclon   
Дата:   17-01-13 12:14

Ако в действителнос тази случка е вярна, това си е гадно.
Представете си, че чакате новото си фото тяло и изврднъж, ШаХ.[smilie2]
Седя и си мисля, какво би станало ако това се случи в България с някой от извесните нам дистрибутори на фото техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: imitev   
Дата:   17-01-13 12:14


Кой нормален човек снима разопаковането на пратките?

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: alphatier   
Дата:   17-01-13 12:20

поне 50-60% от Хамериканците го правят и в Youtube е пълно с точно такива клипчета,даже си има и такава категория Unboxing-за абсолютно всичкo,за което може да се сетиш,че е в опаковка и се разопакова [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: mcnicko   
Дата:   17-01-13 12:21

imitev отвори youtube и напиши UNPACKING, ще се изумиш колко хора си снимат разопаковането на стоките. Някои за кеф, други от параноя, трети за спомен, четвърти и те не знаят защо, но много хора го правят.

Има примерно хора които с месеци събират за определена техника и си е цял ритуал разопаковането и искат да си го запечатат, примерно.

Причини много.

А на въпроса - баш 2 пъти да се случи, защо не? Един път е минало, втория път що да не мине пак и без друго за 2 поредни случая чак ше изглежда подозрително друг освен отварящия да е виновен. [smilie18]

И аз не вярвам на 100% на автора на статията, шанса е 50/50 всяка от страните да е виновна. Въпроса е обаче там, че такива работи са се случвали и продължават да се случват, хубаво е човек да има едно на ум!

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: realnoncho   
Дата:   17-01-13 12:33

100% измама, въпроса е коя от страните я прави [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: da.fo   
Дата:   17-01-13 12:36

Аз пък на 2 пъти си поръчвам паркет за стаята на детето и идват все някакви Canon 5D Mark III ли пишеше на тях не помня или някакъв друг римски пълководец [smilie21] Може и Mark Antoniy да е било по случай именния му ден днес [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: juslen   
Дата:   17-01-13 12:43

Сега се сещам, че преди доста години си бяхме взели нов DVD плейър, тепърва навлизаше DVD технологията и по видеотеките почнаха да предлагат DVD филми. Та тогава половината филми ми блокираха на средата и аз ги носех обратно във видеотеките с оплакване, даваха ми друг филм безплатно като се извиняваха за неудобството. По-късно разбрах, че плейъра ми е дефектен [smilie5]

Та що да не го направиш това и с някаква техника-явно номера минава както виждаме. Искаш refund, палиш им мейлите и телефоните, заплашваш с медии и т.н. и понеже фирмата е с име и безупречен customer service ти пращат същия артикул за тяхна сметка.



Публикацията е редактирана (17-01-13 12:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: da.fo   
Дата:   17-01-13 12:51

В БГ Nikon ползват Speedy - идва куриера отваряш пратката и се разписваш на фактурата а копието го връщат [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: Cyclon   
Дата:   17-01-13 12:52

Човека е от, Rutherford, New Jersey, USA.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: n1x0n   
Дата:   17-01-13 12:54

imitev отвори youtube и напиши UNPACKING, ще се изумиш колко хора си снимат разопаковането на стоките.

Колко много? 0.01%? 0.001%? [smilie5]
Това, че има няколко хиляди такива клипа в YouTube и се набиват в очи, далеч не прави това занимание особено популярно, на фона на милионите хора, получаващи милиони покупки ежечасно.

Ако този агент има и други "unpacking" снимки от предишни свои покупки - може да се вземе под внимание, но иначе доста случайности ще се съберат. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: imitev   
Дата:   17-01-13 13:52

В Щатите куриерът оставя пратките пред вратата и си заминава. Никой не си получава пратката лично.

Може съседът ти да я отвори и да ти натика вътре ламинат-а.

Можеш да си получиш пратката и да се обадиш че не си я получил - съответно да ти върнат парите на следващата минута.

Няма нужда да показваш някакви измислени разопакования за да стане това.

Аз така си бях поръчал бинокъл. Не дойде няколко дни след срока си.

Обадихме се в амазон, върнаха парите в сметката.

На следващата сутрин пратката пристигна. Обадихме се и преведохме парите обратно.

Там масата хора прави така. Честни са.

Да не мислите че ДЕЛЛ ще си плюят на бизнеса за някакъв фотоапарат? Там става дума за милиарди долари... Такива писаници в интернет вредят сериозно на бизнеса.

Това да не ви е БГ [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Този бастун просто използва случая, за да си направи реклама във Фстоперс [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (17-01-13 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   17-01-13 18:21

[smilie23] [smilie24] [smilie23] [smilie24] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: batzeto   
Дата:   18-01-13 11:55

Imitev, хайде пък да не ти оставят скъпата техника пред вратата точно...Някой от нас също са живели там и са пазарували от онлайн магазини и не само... Обикновенно, ако те няма вкъщи ти оставят ноут за доставката, като описват в кой пощенски офис можеш да си я вземеш. Дори UPS ground, най-евтината услуга не ти зарязват пратката пред вратата. Изключение сигурно има за ниски като стойност продукти или при изрично желание на някоя от страните доставката да бъде оставена пред вратата, но техника за Иляди доларес - едва ли! Прав си иначе за България, не е щатско, ама това не е щото са по-честни, а защото всеки носи наказателна отговорност, ако посегне на чужда вещ, както и да не пренебрегваме, че българинът си е беден и ако може от някъде нещо да докопа...ама тва си е друга тема направо...
А по темата - не само намирисва!

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: mutriu   
Дата:   18-01-13 22:10

Няма значение за колко пари е стоката. Всичко зависи от това какви са правилата на продавача, а и дали получателя е в къща или апартамент. Както съм намирал оставени пред вратата стоки за 2500 долара, така и са ми изисквали подпис при получаването за неща на стойност десетина долара.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: imitev   
Дата:   19-01-13 08:36

40D + обективи + светкавица - намерихме ги пред вратата като се върнахме от Мексико.

Братото каза че почти всичко му го оставят пред вратата.

На децата колела, колички и др. си стоят на поляната целогодишно.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: juslen   
Дата:   19-01-13 10:53

Нормално е когато човек взима много добра заплата и е осигурен и задоволен отвсякъде да не се сеща да краде. Ако имаш всичко от което имаш нужда + достатъчно средства в резерв за какво да се излагаш по този начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: batzeto   
Дата:   19-01-13 11:44

Именно! Лошите черти на българина са присъщи на всяка друга националност и раса, живеещи в подобни или по-лоши икономически условия. Иначе в Бронкс и гетата, макар и в САЩ ще ти свалят ризата от гърба....там където цари беззаконие и липса на контрол.
За пратките - явно аз съм пазарувал само от такъв тип търговци използващи куриери, които предават лично пратката срещу подпис, а не е като да е било 1-2 пъти...за Мериленд става на въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Вместо Канон, дървени плочки
Автор: imitev   
Дата:   19-01-13 11:48


Зависи си от квартала...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »