Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос към сканиращите
Автор: ivoet   
Дата:   07-12-12 18:37

Та след премеждията с Canoscan 4400f съм на път да го разкарам и да си взема Epson Perfection V330. Общо взето са от една черга, но струва ли си? Има ли някой с наблюдения върху двата скенера?
Благодарско! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сканиращите
Автор: n1x0n   
Дата:   07-12-12 18:46

От скенери в този ценови диапазон не е редно да очакваш осезаема разлика в качеството, за съжаление.

V700 за мен е най-евтиното решение, при което можеш да очакваш приемливи сканове от филм.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сканиращите
Автор: ivoet   
Дата:   07-12-12 19:01

[smilie24] Съгласен съм. Много бих се зарадвал на V700 или V750 дай Боже, но в моя случай не е оправдано. Сравнително рядко снимам на филм и сканирам за удоволствие и разбира се да имам дигитални копия на негативите. Като казвам удоволствие обаче трябва да вметна, че с каноскана то отсъства - много неудобна и мека поставка за филм, с vuescan така и не се разбраха с което и опциите при скан намаляват.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към сканиращите
Автор: n1x0n   
Дата:   07-12-12 19:08

Ако трябва да съм честен - V700 "прогледна" със SiverFast, ама 100 евро само за софтуера... [smilie8]

Скенерите в ниският клас според мен са единствено да си направиш каталог или някакви превюта, за да избереш какво да си сканираш на сериозен скенер.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »