Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за мнение за Carl Zeiss Jena MC 20/2,8
Автор: djfroggy   
Дата:   17-10-12 15:50

Може да ви се стори банално подобно питане, но така и не намерих ясно и точно мнение, нито подробно ревю. Искам да го ползвам на Сони А99 в добавка с Сони 24-105/3.5-4,5/и Carl Zeiss Planar 50/1,7 когато не ми се носят бурканите из планините.
Вече имам Carl Zeiss Jena MC 35/2,4 и Carl Zeiss Jena MC 135/3,5.
И двата са разкошни обективи като резолюция и цвят. Затова ми е еинтересно как се представя 20/2,8 на същата фирма поставен на фулфрейм тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение за Carl Zeiss Jena MC 20/2,8
Автор: djfroggy   
Дата:   17-10-12 21:10

Никой ли не е ползвал стъклото на фулфрейм?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение за Carl Zeiss Jena MC 20/2,8
Автор: miton   
Дата:   17-10-12 21:21

Трай са, преди 20-тина години често ползвах такъв с ПРАКТИКА основно, като за лента е добър, цветовете са прияти, като резолюция не очаквай чудеса на тази матрица, особенао на 2,8.И гледай да не даваш повече от 200 лева, че тук някои им искат по 300-400, ама да не коментирам, просто обектива не си струва повече. Сменил съм няколко бройки, резултатите са сходни. Ако имаш възможност за сериозна работа вземи нещо японско.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение за Carl Zeiss Jena MC 20/2,8
Автор: miton   
Дата:   17-10-12 21:23

Абе ти пради години не купи ли от мен един бееркен 70-200/4 за минолта/сони....?
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение за Carl Zeiss Jena MC 20/2,8
Автор: djfroggy   
Дата:   17-10-12 21:33

Разни западняци дават луди пари по ибея, но не знам заради колекционерство ли или заради Цайсови оптични качества?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение за Carl Zeiss Jena MC 20/2,8
Автор: miton   
Дата:   17-10-12 21:43

По скоро е мания да имат нещо ретро-ГЕДЕРЕЙСКО, обектива не е нищо особено, аз съм имал 3 или 4 бройки през годините, даже последния го шътнах на Гецата преди 6-7 години да го търгува на наивните западняци, горе долу е като да си купиш ся радиоприемник ВЕФ и да му се кефиш че е ретро...
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение за Carl Zeiss Jena MC 20/2,8
Автор: simbon4o   
Дата:   17-10-12 22:03

Не е лош, но както ти казаха - нищо особено. Освен това хич не е малък и подходящ за планините. По-скоро виж някой никор 20 3.5 или пентакс 20 4.0 ако намериш. Последния е особено мини и и двата оптически са по-добри от флектогона. Някой минолта сигурно също има. Никор 20 3.5 е най най-добре и се преправя лесно май.

Флектогона има разбира се характерните за серията цветове, контраст, които са много добри! Но ... по-добре нещо друго да купиш, това не си заслужава парите в 99% от случаите!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение за Carl Zeiss Jena MC 20/2,8
Автор: m_d   
Дата:   18-10-12 16:30

Доста е мекичък, особено по периферията. 20/4 като че ли е една идея по-униформен, но и той хич не е малък.

Една симпатична възможност е Олимпус ОМ 21/3.5, който е сигурно най-компактната опция. Не съм сигурен как стои въпросът с качването на ОМ обективи на Сони Алфа байонет. Алфата е доста опак маунт.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение за Carl Zeiss Jena MC 20/2,8
Автор: s_dyakov   
Дата:   18-10-12 20:43

Аз съм имал 4/20 - Със сигурност е хубав обектив.
Може би не толкова остър като 35мм-вия флектогон и с малко повече аберации но пък има много ниски изкривявания и световете са му хубави.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение за Carl Zeiss Jena MC 20/2,8
Автор: satyno   
Дата:   18-10-12 21:37

Това не е буркан, а бурканище. Снимал съм с него на Практиката, не ми харесваше - на дигиталка със сигурност ще е по-зле. А с другите два гедерейски, които имаш, снимам и сега.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение за Carl Zeiss Jena MC 20/2,8
Автор: neuromancer   
Дата:   18-10-12 21:43

Пробвай го първо, страшно маже по края, освен ако не го затвориш до ф8-11. Изкривявания верно няма. Поне 3-4 такива съм имал, и не ми харесаха. Смятам, че ако някой има качествена бройка, няма да го продаде. Високите цени се пренесоха от ибей и до Бг до абсурдни за качеството му нива.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение за Carl Zeiss Jena MC 20/2,8
Автор: juslen   
Дата:   18-10-12 21:54

Аз съм го пробвал на NEX 5 и останах откровено разочарован. Освен, че е голям, тежък и неудобен маже много по краищата и дори на f8 в центъра пак не е особено рязък. Освен това и цветопредаването му е малко специфично. Доста повече очаквах като, че ли но толкова си може [smile]

А имам и една стара Minolta Rokkor 24mm/2.8-тя е малка, лека и направо класи над 20/2.8 откъм оптика и картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение за Carl Zeiss Jena MC 20/2,8
Автор: miton   
Дата:   19-10-12 00:13

Minolta Rokkor е турборезачка [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за мнение за Carl Zeiss Jena MC 20/2,8
Автор: shampoanta   
Дата:   19-10-12 15:54

не става ,пробвал съм го на кропка дслр ,продадох го за 200лв ,много му зех даже на прехваления цайс[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »