Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: dv8star   
Дата:   27-09-12 09:16

..Ще нареча тази снимка с три имена, първото ще бъде: „липсавщия кадър”, второто: „не всички ще си траем” и третото: „Фотоваканция ФАК ОФ” (така завоалирано на англииски, за да не ме цензурира пак админ-а, (като част от събитието), че ще му стане навик).
И така.. „Заради страстта към фотографията” станах част за пореден път от фотоваканцията, насред смърдящото на канализация ММЦ, бъкащо от мухи, комари, бълхи и ентеровируси злощастно и мизерно тоталитарно и порутено комплексче, но все пак „Реновирано”, сервиращо на свойте гости изсъхнали саламчета и спаружени доматки, извадени кой знае от къде, организирано от няколкото Треимъндчетата, за няколкото левчета повече.... И тук обаче има проблем.. състой се в това, че аз си искам обратно паричките за купончето и извенъж ставам така леко нелицеприятен. Дотук добре, това се отнася за мен и не касае никого другиго. ОБАЧЕ, ОСТАВА ПРОБЛЕМА с въпросният „липсващ кадър”, който някак така изчезна от наградените, като се разбра че е мой... защото хората се спичат, когато връщат парички, а те го правят, защото ДАЖЕ ТЕ сами разбират в каква мизерия, са набутали 250 фотографа, пак заради „Страста към фотографията” в което няма лошо, всеки сам избира, но когато провеждаш конкурс, на който си плащаш, за да те журират, а като спечелиш мизерната си наградка те покриват, защото си си поискал парите обратно, някак НЕ Е ГОТ, защото парите от моята акредитация си останаха в нашите мили домакини, заедно с парите от останалия от миналата година и някак неясно изчезнал награден фонд. Казвам всичко това, не заради моята снимка, която не е нищо особено, или заради някакво накърнено самочувствие, а заради „Страстта към фотографията”, заради ИСТИНАТА и заради всички вас, който, догодина ще бъдете може би на моето място. А пък на разни закръглени младежи, дето са си купили „Мак Бук-че”, защото някои им е казал, че е „по-убаво”, а се опитват да ме цензурират, ще отговоря така - нека първо се научат как се отварят снимки на компютър и тогава да се обърнат към първото ми заглавие, а именно ФАК ОФ. Тези които присъстваха видяха и знаят, че тук няма и дума лъжа ...
И затова тук се пост-вам сам, ако не тук, ще бъда там, поне интернет е голям..

https://photo-forum.net/i/1653984
 Re: ФАК ОФФ Фотовканция
Автор: dv8star   
Дата:   27-09-12 09:18

https://photo-forum.net/i/1653984
 Re: ФАК ОФФ Фотовканция
Автор: vga   
Дата:   27-09-12 09:29

Брех, че неприятна ситуация!

Ако съм разбрал правилно от безкрайно дългите изречения - платил си си да те журират, харесали са снимката ти и е била за награда, но не са ти дали наградата, защото е било гадно и си си поискал парите обратно?

Не казвай, че не е за наградата. Няма значение за кое е. Ако бях аз и нещо по организацията не ми харесваше щях да си поискам парите, но нямаше и да поискам да участвам в конкурса! Нямаше да искам да ми журират снимката.

Вярно, ще кажеш, не по моя вина е гадно, ама като си обиден бъди обиден докрай! :)

Сигурно е имало и изречение - тоя не си е платил/ иска си парите обратно/ и снимката му не може да участва в конкурса. Което от страна на журито също е вярно, защото само на теб не ти е харесало и само ти си си поискал обратно парите. И те си си казали - тоя щом е толкова специален, а всички други нямат против условията, няма и да получи награда :)

Виждам сблъсък на мъжки егота тук, и двете страни са си прави за тях си [smilie5]
 Re: ФАК ОФФ Фотовканция
Автор: didesignbg   
Дата:   27-09-12 09:34

Грешиш, условието за участие в конкурса е акредитация, а не спане в ММЦ. А че има и друга гледна точка е повече от ясно, жалко че заради заглавието темата ще отлети.

 Re: ФАК ОФФ Фотовканция
Автор: vga   
Дата:   27-09-12 09:38

Е да де, ама той е искал да е в купона, с другите фотографи, да усети Фотоваканцията. Това е официалното място обявено от организаторите. Според мен е в правото си да поиска парите си обратно, ако действително е бил разочарован. Стандартите за един за пещера, за друг са Хилтън. Не виждам проблем да се върнат парите за нощувка, но да си плати за журиране и участие в конкурса. [smilie8]
 Re: ФАК ОФФ Фотовканция
Автор: asahi   
Дата:   27-09-12 09:43


https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1348726420_IMG_3973_2.jpg



Саламчетата не опитах, но доматките си бяха пресни всяка сутрин. Пържените филийки бяха на ниво. Сиренцето беше менте, обаче. Останалото някак не го разбрах, но пък всеки има право да се изкаже.

 Re: ФАК ОФФ Фотовканция
Автор: dv8star   
Дата:   27-09-12 10:11

Мисля, че не сте разбрали правилно, те ми дадоха наградата, но снимката никъде не е сложена сред наградените, след като се разбра точно на кой е, все пак съм си поискал парите ..[smile]
 Re: НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: dv8star   
Дата:   27-09-12 10:19

... може сами да проверите, затова съм я лепнал и на снимката, тя си е в мен...
 Re: НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   27-09-12 10:24

А не мислиш ли, че е просто пропуск ? Попита ли ? Все пак не качват една или две снимки. От "Да създадем заедно изложба" беше пропусната да се качи работата (7 снимки) на цяла група. След запитване снимките бяха качени със съответното извинение. А и не разбрах кои пари искаш да ти върнат- за спането или за акредитацията. Това са две различни неща.
 Re: НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: shadowhand   
Дата:   27-09-12 10:28

Фотоваканция винаги е била точно това, което е описано по-горе, но никога не ми е правело впечатление. Който ходи заради вкусно приготвената храна на ММЦ-то, просто да се откаже. Важно е хубав купон и интересни кадри да има. [cool] [shtrak]
 Re: НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: Canon   
Дата:   27-09-12 10:42

От поста на осем звездния, доколкото виждам, става дума само за 10-лева за купона за куверта за последната вечер, които е искал да му се върнат - вероятно трябва от ресторанта да си ги търси.
А въпросния Мак бук не е на момчето, а е на друг, който му е оказал съдействие.

Темата заприличва на журналистическия виц:
Заглавие във вестника:
- България изнесе 10000 компютъра за Япония.
На следващия ден е отпечатана корекция:
- Не била България, а Румъния; не била Япония, а Зимбабве; не били компютри а компоти; не били 10000, а само 1000; не са изнесени, а са върнати.

[beer]



Публикацията е редактирана (27-09-12 10:42)
 Re: НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: deathzone   
Дата:   27-09-12 10:47

Бахти ташака...[smilie5]
 Re: НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: sas   
Дата:   27-09-12 11:00

Аз разбрах, че dv8star е недоволен, но си мисля, че трябва да обясниш малко по-директно кои пари и от какво си недоволен.

Факт е, че и на другите не им е ясно, защото започват да разсъждават и да правят догадки.
 Re: НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: novi4ok   
Дата:   27-09-12 11:03

Странно е как хората предпочитат да си затварят очите и да извиняват организационни, морлни, етични и професионални пропуски, да не говорим, че в случая оставам с впечетлението, че не е пропуск, а умисъл. Което е още по-странно. Явно трябва да се забрани на хора, нямаши база за сравнение, ерго - никога не участвали в чужди конкурси (особено платени) или не пътували на повече от 500 км от България - та казвам, трябва да им се забрани на такива да пишат и дават мнения в подобни ситуации. В този форум съм се нагледал на толкова безплатни клакьорки на различни фирми, фирмички, организации и конкурсчета, че ми се гади. Още повече, че току що се връщам от галериен конкурс в Париж - ами жалки са всички подобни напъни тук. Особено когато става въпрос за фотография. Единственото изключение на което съм свидетел е ФФФ - евала на организаторите през последните години.

Може да ме овиквате колкото си искате, но е така - попътувайте малко и вижте свят. Едва тогава ще разберете, колко е гнусно всичко случващо се на подобни конкурси в БГ. Нарича се "оценъчни критерии", "база за сравнение" и "критика". А снимката е готина.

 Re: НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: dv8star   
Дата:   27-09-12 11:13

Ще обясня за по-ясно за тези които не са разбрали, поисках си парите за нощувките, но не и тези от акредитацията, защото обичам да снимам, и по принцип учасвам от 10 години, при това съм се държал абсолютно джентълменски, просто обясних, че условията не ме устройват и се преместих в Созопол, не става въпрос за никакъв ресторант, а за това че това е конкурс и би трябвало да има ясни правила, и те да важат за всички и някакви дребни сумички да не са повод да се изменя регламента ..[smile]
 Re: НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: dv8star   
Дата:   27-09-12 11:17

... просто хората издребняват, защото са дребнички и аз пиша всичко това единствено заради принципа, не заради парите, снимката или наградата, които мисля всички ще се съгласите са просто символични и ирелевантни.
 Re: НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: dv8star   
Дата:   27-09-12 11:22

... и това заради което пуснах тази тема е, че снимката ми трябва да бъде измежду показаните навсякъде наградени снимки от фотоваканцията, а не просто да е пропусната, заради споменатото по-горе, просто и ясно !
 Re: НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: nikita   
Дата:   27-09-12 11:34

Предупредих ви че ММЦ -то е кенеф[cool]
 Re: НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: Canon   
Дата:   27-09-12 11:37

Смисъла на Фотоваканция, още от възникването на праФотоваканцията през 80-те е бил общуването и срещите между хората.
На евтино, достъпно и непретенциозно място, независимо от някои изключения, като Дюни и Албена.
Конкурсите, изложбите и прочие са част от това, само за създаване на творческа нагласа и фотографска среда.
За мен е странно, какъв е смисъла да си някъде на майната си и срещу акредитационната такса да се включиш в конкурса.
По тази логика, в конкурсната колекция спокойно може да присъстват снимки от Алпите, Женевското езеро, от остров Бали или Танганайка, щото на някои автори им е по-комфорно да спят и снимат там.
И да, платили са си акредитационната такса за фотоваканцията [smilie11]
 Re: НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: dv8star   
Дата:   27-09-12 11:44

.. аз не съм бил там заради конкурса, а както казах заради "страстта към фотографията" обаче условията минават всякакви граници на човешкото възприятие, все пак сме 2012г. а не 1980..
 Re: НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: atrifonov   
Дата:   27-09-12 12:04

така не знам за кои условия точно говориш, но аз бях за 4 дни в бунгала Холидей- ми най- нормални бунгалца, чисти и спретнати, храната също ми допадна( закуската де)а аз на тема храна съм меко казано много капризен. Още повече, че съпругата ми също е доволна от условията и дъщеричката ми тоже. Така, че не виждам за кво толкова ревеш, явно си свикнал да спиш само в 5 звездни хотели[smilie18], което обаче противоричи със " страста към фотографията", щото на мен като любител пейзажист ми се е случвало да спя в доста по- мизерни дупки

А относно снимката- на мен лично ми допада, но не е нищо особено
 Re: НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: dv8star   
Дата:   27-09-12 12:37

.. не не съм свикнал само на 5 звездни хотели, баба ми не е парижанка, но не съм свикнал и в стаята ми да има бълхи, да се завивам с одеала който ми напомнят ва тези в караулното помещение в казармата, а на пода да има 2 пръста мръсотия, в банята да мирише като в ада, а една мургава госпожа да маже навред с кафяв парцал .. и за капак, като излеза на терасат в очите ми да се втурват един куп влаголюбиви мухички, ако на теб това ти харесва то изборът си е твой, но това не е същественото, за което става тук въпрос !
 Re: НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: atrifonov   
Дата:   27-09-12 13:29

добре кажи за кое място точно става въпрос, защото в нашето бунгало такава мизерия не е имало, а напротив беше си гот
 Re: НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: dv8star   
Дата:   27-09-12 14:00

... колега пак изпускате главното, става въпрос за регламента и за принципни неща, за това, че си плащащ да те журират, печелиш и все едно не е било, защото си си поискал обратно парите за нощувките, става въпрос за недадената награда от миналата година на стойност около 3000 лева и за отнетата за още толкова друга награда в последствие, които трябваше да присъдени тази година. става въпрос за това, че нещо принципно готино се изопачава от някой си на който така му е угодно, а пък все пак претендира за публичен конкурс, аз не го правя всичкото това на някой в къщата.. а още повече съм си и платил за това.., колкото те са поискали.
 Re: НИКОГА ПОВЕЧЕ Фотовканция
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-09-12 15:16

Условията за които пише автора на темата са в хотел "Нептун"
И аз заедно със Стоянчо от Пловдив (фосто) бяхме там и всичко описано отговаря на истината. Нашата външна врата нямаше резе и не се затваряше, а само с ключ се заключваше. В тоалетната няма казанче, а се действаше с един леген. Вратата на терасата беше с разбито затваряне и треперехме за техниката, та се налагаше да я разнасяме навсякъде. Леглата бяха пионерски по 1.80м. , но ние със Стоенчо сме си къси та се побрахме [smilie5] Закуската беше доста зле, но таман си спомнихме казармата...[smilie5]

Въпреки тези условия съм безкрайно доволен от това, че поснимах на воля от видяните изложби, запознанството с нови колеги и срещите със стари приятели, както и якия купон.[beer] [shtrak]
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.