Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 UV филтри
Автор: Stargaser   
Дата:   30-07-12 15:48

Здравейте,
от известно време ползвам Никор 16-85 (на Никон Д90) и чувам доста противоречиви отзиви за и против ползата от UV филтрите и по-конкретно за тяхната предпазна функция. Засега го ползвам предимно в градски условия, но тук таме се случва да го взема и в планината или на море...
Какво е мнението ви, достатъчни ли са ми сенника и капачката или е по-удачно да си взема и UV филтър за всеки случай и ако да, какви филтри бихте ми препоръчали.
Какво ви е мнението например за този филтър - Hoya UV HD 67mm Заслужава ли си като цена/качество или има и по-удачни варианти . Също така какво е отражението му върху образа ?

Благодаря предварително [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: UV филтри
Автор: kvakioh   
Дата:   30-07-12 17:04

Щом си се спрял на филтър за 125лв...
Има и по-удачни варианти, при морето е добре да се ползват филтри, както и в планината. За 20-25лв може да намериш прилично добър филтър. И си го ползвай с капачката и сенника.
Влиянието на филтъра е минимално ако е качествен.

Отговори на това съобщение
 Re: UV филтри
Автор: Mogila   
Дата:   30-07-12 17:24

Наистина HD серията на Хоя си струва парите, но и Pro1 серията е достатъчно добра. Мога да ти предложа Hoya Pro1 Digital UV Filter 67mm като нов, без драскотини за 50 лева. Ако те интересува ми пиши на лични.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: UV филтри
Автор: neuromancer   
Дата:   30-07-12 17:44

по въпроса с филтрите, всеки си има мнение и го отстоява до край

значи, до морето (солени пръски), автоспортове (хвърчат кал и камъчета), висока планина (силно УВ), близо до животни или малки деца (пипат или ближат навсякъде) и подобни - с филтър

в студио (всичко е чисто, предполага се), нощни снимки или насрещно осветление (филтъра вкарва отражения) - без филтър

дотук всеки ще се съгласи.
за всекидневно ползване както си решиш, аз лично съм със сенник и капачка - махам, снимам, слагам.

Отговори на това съобщение
 Re: UV филтри
Автор: simbon4o   
Дата:   30-07-12 17:50

Ако вземеш филтъра който си харесал ефект върху картината няма да има, всеки по-евтин ще е по-слаб и съответно с повече "ефекти" в образа причинени от него. PRO1 е същото като HD като филтър но имаха някаква минимална разлика не помня каква. Във снимките няма да имаш никаква разлика между HD и PRO1. По въпроса със втората ръка - филтрите имат покритие, което ги прави скъпи всъщност, евтините са без или със символично такова. Покритието може да е изтрито ако ползвалият го не го е ползвал както трябва - затова внимателно с филтрите втора ръка! Ако идеш в магазина с продавача и сравниш със новия такъв и няма разлики - да, иначе НЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: UV филтри
Автор: neuromancer   
Дата:   30-07-12 17:51

а, забравих - телеобективите усилват вредното влияние на филтъра

Отговори на това съобщение
 Re: UV филтри
Автор: Mogila   
Дата:   30-07-12 18:41

В момента разполагам със 5-6 чисто нови филтъра от серията HD и 7-8 от Pro1 и не виждам този да има изтъркано или каквато и да била разлика в покритието от чисто новите[smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »