Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: frenchev   
Дата:   28-06-12 19:24

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: frenchev   
Дата:   28-06-12 19:25

Досега почти винаги съм ползвал Faststone Image Veiwer, от скоро обаче почна да е много бавен. Не знам ъпдейтвал ли се е или какво е правил. По принцип ползвам Adobe Bridge при него обаче ме дразни това, че във фулскрийн снимките са леко замазани и често ако не зумна си мисля че снимката няма фокус или е размазана. Не знам има ли опция да се изключи и да ми показва картинката такава каквато е и така като я показва Фастстона.

Мога ли да направя нещо за да забързам Faststone. Идеи за други програми не ми трябват, щото аз и без това и от фастстона искам да се отуча и да си ползвам само бриджа и лайтрума, ама ще ми трябва време. А компютъра ми е нов и поне според мен достатъчно мощен за да не трябва фастстона да се замисля и миг даже.

Някакви идеи или съвети?



Публикацията е редактирана (28-06-12 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   28-06-12 19:37

А забелязъл ли си и други програми да са станали по-бавни освен Faststone? След като напоследък е станал бавен, а преди това явно е бил по-бърз, значи нещо го е предизвикало. Каква ОС използваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: frenchev   
Дата:   28-06-12 19:41

Ами компютъра ми е нов и май от самото начало Фастстона се замисля повече. Други програми не се бавят. Въпреки, че шопа ми забива от време на време и не знам на какво се дължи.

ОС е Windows 7 Pro x64
а компютъра е с Интел процесор: Intel Core i7 3770K 4x 3.50GHz 8MB Cache, 16 GB RAM, 240GB SSD за C: дяла.

Може ли да не ми е била съвсем успешна инсталацията на windowsa и от това да имам проблеми с фастстона



Публикацията е редактирана (28-06-12 19:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   28-06-12 19:44

Като натиснеш F12 във FastStone и се покаже прозорчето Settings и ти щракнеш на табчето RAW - как е избрана там най-горната опция - преглед на RAW файловете ... ? Става по-бързо визуализацията ако използва вградения jpg и разбира се, по-бавно ако преобразува RAW в момента за да го покаже. Там може също да го прави изцяло и отчасти. И ако е избрано да интерпретира RAW файла наистина, къде са записани снимките, които разглеждаш - на диска или на външна памет (например на картата)?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: frenchev   
Дата:   28-06-12 19:49

Става въпрос за джипези само и снимките са свалени на D: на компютъра който е нормален 1гб харддиск. В началото си помислих, че се бави защото повечето снимки са 40 мегапиксела (сглобени панорами), но го прави и с нормални снимки от по няколко мегабайта. Ако просто разглеждам снимки му трябва секунда и малко да смени снимката след натискане на клавиша. Което поне според мен е бавно. А и разни други команди се бавят.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: nikson   
Дата:   28-06-12 21:14

Изключи CMS

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: frenchev   
Дата:   28-06-12 22:42

а на въпроса за бриджа да отговори някой?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: Frenchev   
Дата:   29-06-12 10:52

Малко ъп на темата. Няма ли никой който да ползва бриджа и да има същия проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: photostoykov   
Дата:   29-06-12 11:01

Една гореща препоръка от мен:
Използвай за сваляне, рейтинговане, присвояване на ключови думи в метаданните, защита на авторските права, каталогизиране и предварителна обработка само Lightroom 4!
За панорами, HDR и креативна намеса - продължи със Photoshop CS6!
Бриджът никога не ми е харесвал като скорост и възможности. Зарежи го!
А това, "Бръзиот камик" го забрави! Детска безплатна програмка...

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: compur   
Дата:   29-06-12 12:22

Frenchev поразрови се в настройките, де! Там всичко ти е настройваемо (ама каква дума само!;)))

Слушай бате ти Photostoykov. Той има мъдрост и опит! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: photostoykov   
Дата:   29-06-12 16:49

А, забравих да подсетя - работи на два екрана! Така си решаваш централно проблемите с превютата.
В темата за оптималния хардуер при фото обработка засегнахме въпроса за втория монитор...аз така работя с Lightroom-а:
- на монитора на лаптопа е мрежата с превютата, които могат да се регулират като големина и резолюция;
- на големия монитор е основният екран на Lightroom-a, където с цел увеличаване на работната площ, изключвам ненужните за момента странични ленти.
Същото важи и за Photoshop.
Дерзай смело!
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: zozbo   
Дата:   02-07-12 11:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: frenchev   
Дата:   02-07-12 13:19

дайте линк, че и аз не можах да я намеря в търсачката.

И все още никой не е отговорил на въпроса ми дали може в бриджа снимките да в превю да не изглеждат така нефокусирани.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: photostoykov   
Дата:   02-07-12 14:30

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1456683&t=1456683&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: photostoykov   
Дата:   02-07-12 14:49

Сега ще "разцъкам" бридж-а, но винаги съм смятал, че проблемът ти е в неправилните настройки на Preferences!
ЗемИ се стЕгни и си настроЙ предпочитанията на Photoshop & Bridge!



Публикацията е редактирана (02-07-12 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: compur   
Дата:   02-07-12 19:17

Edit > Camera RAW > Preferences > General > Apply Sharpening to... [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: zozbo   
Дата:   02-07-12 20:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Faststone и Adobe Bridge
Автор: compur   
Дата:   03-07-12 11:51

Отваряме ги с Bridge - там си има всичко! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »